Přejít na obsah

Servis nefunkční Doxa, 34mm, stáří cca 6


Doporučené příspěvky

Zdravím a prosím o radu. Mám doma po dědečkovi Doxy, stáří cca 60-70 let (odhaduji), jsou nefunkční a jeví známky přetažení (doraz, nejdou natáhnout).

Nějaký noname hodinář údajně dříve vyjádřil názor, že se "nedají" opravit. 

 

Jaký postup byste doporučili? Komu je svěřit? 

Ideálně Brno a okolí, ovšem v krajním případě i Praha. Hodinky bych rád nechal kompletně zrepasovat, dát nový řemen a začít příležitostně používat. 

 

Děkuji všem! 

 

Dominik

 

post-51945-0-18720500-1485783224_thumb.jpg

post-51945-0-71364700-1485783200_thumb.jpg

post-51945-0-30104800-1485783300_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já toho "noname" hodináře (každý snad má nějaké jméno) docela chápu. Ciferník a ručičky natřené barvou, kdoví kam všude natekla... Práce na několik dní a nikdo to nezaplatí. Do toho by se mi taky nechtělo.

Upřímně - opravdu má význam hodinky opravovat?

 

Ed: Kompletně zrepasovat znamená nechat znovu pochromovat pouzdro, sehnat nový ciferník, ručičky očistit a znovu namodřit, opravit strojek, novou korunku a sklíčko,... V podstatě na hodinkách není nic, s čím by nebyla hromada práce. Budou lítat tisíce...

 

A pouzdro je tak poškozené, že z něj po obroušení nemusí nic zbýt.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to taky neznám, je to jen můj dojem z toho co vidím.

 

Navíc to není záležitost jednoho místa a jednoho člověka, ale víc lidí a shánění, budeš se muset zapojit. Hodinář pouzdro nenachromuje, ciferník znovu nepotiskne.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víš co pouzdro bych nechal  jak je.

Jenom prostě vyčistit od oxidace protože, když ho budeš chtít pochromovat, tak Ti kůli broušení, z něho nezbude nic.

Korunku nechat případně orýhovat . Z ruček sundat barvu a pak by se vidělo jak to vypadá pod ní. Číselník nechat a  sklo

Hlavní je co je se strojem dej sem foto.

 

Protože to už by potom nebyly hodinky po dědovi. a bylo by lepší sehnat jiné .  Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strojek je pěkný. Ale jestli je plně natažený a nejde, tak je to horši. Uričte se opravit dá.

Pouzdro nanic, ciferník vypadá podezřele, ručky "vylepšené" barvou - to je celkem bída.

Začal bych zprovozněním stroje. Je třeba počitat se sumou 2 až 3 tisíce.

Upraveno uživatelem orol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli chceš, mohl bych Ti to udělat je to na Tobě, ale nejdřív bych je musel vidět na vlastní oči  jsem z J. Hradce Jirka

Upraveno uživatelem Jiří9
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doxa výraběla docela kvalitní strojky, taky se mi poštěstilo jedny zprovoznit. Ale je to spíš zámečnická práce, rozebrat,vyčistit, složit a namazat, jakmile je něco rozbité už je to hodinařina a to neumím(nejsem na to vybaven).

post-19068-0-28804300-1485791212_thumb.jpgpost-19068-0-49738800-1485791198_thumb.jpg

Upraveno uživatelem zekon7302
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ja by som ti odporúčal kúpiť ešte jedny, (v maďarsku sa nájdu niekedy okolo 1000kc majú tam ich kopu, úplne zrenovované kusy tam sú do 3000kc) a z nich si preložiť púzdro, ručičky a ostatné diely. Potom už len dať ciferník prefarbiť, tu máš dve možnosti ak chces kvalitnú prácu, buď ich pošleš do Talianska  tam ti vyjde renovácia číselníka okolo 2300kc, alebo do Budapešti (max 1300kc). Ak máš k nim citový vzťah, tak do nich investuj, aj ja som sa veľa zaoberal s dedovou primkou (pavouk) a vrazil som do nich celkom dosť peňazí, ale ani jeden cent nelutujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...