Jump to content
noro25

hodinky VOSTOK

Recommended Posts

Ahoj všem,

prosím o pomoc, na mých Vostok Komandirskie s kalibrem 2414A mi chybí jeden šroubek v sekci s pérovníkem a hlavní pero je opravované, má tedy kratší rezervu a nevím, kdy to zase rupne. Nevíte o někom, kdo by měl nějaké ty ruské strojky na díly. Aktuálně dávám hodinky do pucu a rád bych je měl kompletní. Jsou v poslední době moje oblíbené, dobře se nosí a mají vynikající přesnost.

Děkuji předem za odpověďi.

S pozdravem David

Kdyby bylo nejhur, tak na ebay se daji cele funkcni hodinky koupit za 25 az 30 USD i s postou...tak bys mel komplet strojek...

Díky za tipy,

o nabídce meranomu vím, nabízejí dokonce i ten šroubek, ale aktuálně není skladem. Spíše jsem preferoval nějaký lokální zdroj, meranom beru jako poslední možnost. A nákup na ebay jsem taky zvažoval, ale zatím mi přijde zbytečné kupovat celý strojek, nebo hodinky kvůli drobnostem. No uvidíme.

D.

K dotazu od Noro25

Mám po dědovi skoro stejné, jen mají značku au20 (tj. údajně tloušťka zlacení 20 mikronů). Cena? Pro mě nevyčíslitelná! Po generálce je nosím a jsou super.

Kdyby někdo věděl nějaké detaily (rok výroby, množství vyrobených kusů, dobová cena apod.) podělte se , prosím.

Edited by Mipihra

Ahoj všem

Koupil jsem nedávno na ebayi za pár dolarů hodinky viz foto. Moc se mi líbí a jsou překvapivě přesně. Ruční nátah, datumka.

Nevěděl by někdo, co je v tom zda strojek, případně další info? Specifikace na ebay byla skoro nijaká.

Díky moc.

Honza09126b0959e7b7951618f1c8d0341259.jpg

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/vostok?lightbox=dataItem-ipxmr0dk

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/vostok?lightbox=dataItem-ipxmr0dk1

Občas je lze najít pod názvem Vostok Sunrise/Moonrise

Motiv na ciferníku patrně sloužil jako základ pro motiv ciferníku Vostok Neptune  ;)

post-31747-0-54379200-1569786051_thumb.jpg

Edited by malbur

No jo, s datumovkou jsou u Vostoku vždycky problémy. To je tak, když chtějí určovat datum v zemi, kde zítra již znamená včera...