Přejít na obsah

Omega Seamaster 2225.8


Alfonz

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 132
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Triumph bonneville t120

Tak to jó. Krásný stroj a navíc se jménem, který dálkama a benzinem přímo voní. Samozřejmě také přeji, ať se ti ten sen splní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych, že to bude posílením koruny vůči EUR. Dle mě se to netýká pouze Omegy. Při dnešních kurzech se imho vyplatí zajet např. do Drážďan do Wempe na hezký nákup.

Byť jsem je kupoval v ČR, tak určitě souhlas, vzhledem ke kurzu se to vyplatí v zahraničí. A s tím zdražováním je to už takový každoroční folklór, už jsem takhle kupoval troje a vždycky je měli zdražovat :-) . No a 2x je za měsíc naopak zlevnili ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak jestli pude vše dobře, tak nejpozději za měsíc by mohl nějaký ten orloj u mě přistát. Ale po pravdě, začínám mít dilema ohledně modelu. Byl jsem sice už pevně rozhodnutý pro modré Seamastery 300 co-axial, což jsou super univerzální hodinky, ale pak mi do oka padla ještě jedna možnost... Jako fanda vesmíru, raket a vůbec a jako člověk, který uměl planety Sluneční soustavy pomalu dřív, než abecedu, se nyní rozmýšlím, jestli si nepřiplatit a neudělat si radost asi největší legendou v nabídce Omegy. A sice Speedmaster Moonwatch Professional... Klasiku s hesalitem a plným dýnkem. Prostě model, který se prošel po Měsíci... Ano, vím, že jsou méně praktické na běžné nošení, než Seamastery, hesalit není tak odolný, jako safír a keramika a nemají takovou vodotěsnost, ale na druhou stranu, na normální nošení mám už Colty od Breitlingů, jedny Victorinoxy a Seika. Tak že myslím, že jedny legendy na parádu bych asi mít mohl. Jo, jasně, vím, že je tam pak i rozdíl v ceně servisu a Moony budou v tomto ohledu znatelně dražší, ale jednou za těch pár let bych to unesl. A navíc, strašně se mi líbí to balení Moonů se všemi těmi serepatičkami, které k tomu jsou, pečetí a nevím čím vším ještě. Dřevěná krabice Seamsterů je taky nádhera a možná vypadá i luxusněji, ale dávají jí ke všemu, kdežto ten kožený kufřík mají jenom Moony...

No, ještě nejsem tak úplně rozhodnut, ale červ hlodá urputně jako kůrovec v Šumavských hvozdech tak že je možné, že vše bude ještě jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to by samozřejmě bylo nejlepší, ale to bych už vážně musel vyhrát ve Sportce. Takhle se musím rozhodnout mezi SMPc a Moonama a je to zatraceně těžké rozhodování... Ale na druhou stranu, i příjemné... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to by samozřejmě bylo nejlepší, ale to bych už vážně musel vyhrát ve Sportce. Takhle se musím rozhodnout mezi SMPc a Moonama a je to zatraceně těžké rozhodování... Ale na druhou stranu, i příjemné... :-)

Zkus je na živo a uvidíš.

Moony bych přirovnal k modelkám...na fotkách vypadají jinak než ve skutečnosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak reseni je mit oboje. Moony do kostela a do vesmiru a SMP na vse ostatni. 

Přesně tak, měl jsem oboje, a podle mého názoru platí, že Moony sem tam na lepší, a na zbytek něco odelnejšího. Je na nich hned všechno vidět a člověk musi bejt fakt opatrnej, zvášť když má hezalit. Ale - zas maj takovej sex appeal, ze jen těžko najdou srovnání. Já je dal nakonec pryč a nechal si modrý SMPC, který můžu jen doporučit, protože kromě toho, ze super vypadají, žádný hajsavky to nejsou a navic mají i datum, což je u hodinek (pro mě) důležitý. Ale někdy se mi doopravdy zasteskne, Moony jsou jedny z mála hodinek, který za to doopravdy stojej. Jsou prostě cool. A byly fakt super přesný. A krásně v noci svítily. A připojuju jednu sentimentalni fotku. A dost. ;-)

post-51155-0-26469800-1518811799_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde jen o hezalit, na leštěných plochách a na hranách je hned vsechno vidět, bud jsem byl vůl, kterej je neuměl nosit nebo nevim, ale tohle je moje zkusenost. SMPC jsou z tohohle pohledu uplne bez starosti.

 

Na druhou stranu, a neplatí to jen o Moonech, ale o vsech hodinkách, a vlastne nejen o hodinkách, ale o všem - nejlepsi je nosit co chces a srát na to. Proste si to užít.

 

Oni vsechny ty informace o vsech pro a proti jsou hezky a je hezky se v tom hrabat, ale nejlepsi je udělat / koupit to, co opravdu chces a nelitovat pak toho, zes to neudělal. I kdyz se třeba nakonec může ukázat, ze to nebyla ta konečná volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za ohlasy.

Právě to je důvod, proč váhám. SMPC jsou fantastický univerzály a díky broušenému (neleštěnému) povrchu, safíru a keramice si nechaj i leccos líbit. Proto jsem je dlouho považoval za ideální volbu a stále jí zůstávají. Ale na druhou stranu, jak jsem psal výše: Na běžné nošení mám už troje hodinky, včetně Coltů, což je v hierarchii Breitlingů model na podobné úrovni jako SMPC u Omegy (alespoň tedy cenově). Říkám si, jestli si neudělat radost a nepořídit skutečnou legendu, která má navíc hodně společného s tématem, které mě zajímá odmalička. Vím, že na běžné nošení Moony moc nejsou, ale na to bych je ani neměl. Byla by to, jak se říká, volba srdce a ne rozumu, protože ten by radil pořídit levnější, odolnější a praktičtější Seamastery. Moony by byly na občasné nošení, trochu na chlubení a hlavně na koukání a radost z toho, že mám na ruce model, který skutečně letěl na Měsíc. Možná jsem trochu dětinštější, ale pro mě je to hodně silný důvod. Mám rád věci s příběhem.

No, každopádně se pojedu na Moony podívat, zkusím si je a porovnám se Seamastery. A pak se rozhodnu.

Dík za názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za ohlasy.

Právě to je důvod, proč váhám. SMPC jsou fantastický univerzály a díky broušenému (neleštěnému) povrchu, safíru a keramice si nechaj i leccos líbit. Proto jsem je dlouho považoval za ideální volbu a stále jí zůstávají. Ale na druhou stranu, jak jsem psal výše: Na běžné nošení mám už troje hodinky, včetně Coltů, což je v hierarchii Breitlingů model na podobné úrovni jako SMPC u Omegy (alespoň tedy cenově). Říkám si, jestli si neudělat radost a nepořídit skutečnou legendu, která má navíc hodně společného s tématem, které mě zajímá odmalička. Vím, že na běžné nošení Moony moc nejsou, ale na to bych je ani neměl. Byla by to, jak se říká, volba srdce a ne rozumu, protože ten by radil pořídit levnější, odolnější a praktičtější Seamastery. Moony by byly na občasné nošení, trochu na chlubení a hlavně na koukání a radost z toho, že mám na ruce model, který skutečně letěl na Měsíc. Možná jsem trochu dětinštější, ale pro mě je to hodně silný důvod. Mám rád věci s příběhem.

No, každopádně se pojedu na Moony podívat, zkusím si je a porovnám se Seamastery. A pak se rozhodnu.

Dík za názory.

Jestli už máš v zásobě vícero hodinek a jedny tool od B, tak bych šel,být tebou, do moonu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem měl oboje. Ony ty SMPc jsou sice odolné, ale ne zas tak moc. Hlavně ten safír. On je jako takový super, ale má z obou stran antireflex a to podle mě není moc praktické. Antireflex začne chytat škrábance. Takže Omega vezme "nepoškrabatelný" safír a přes něj nanese vrstvu, která ty škrábance chytá snadno. K čemu?

 

Já mám teď Moony a stejně si říkám, že koupím ještě modré SMPc, když jsem měl předtím černé :D Za mě ale bych koupil Moony. Taky mám slabost pro celý vesmírný program a jsem ještě fyzik, takže v tom jsem namočený úplně :D Mám zkreslenou představu, ale ty hodinky za ty prachy fakt stojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste jedna vec me napadla - Moony nemají hacking, vterinovku proste přesně nenastavíš. Nijak zásadně jsem to neprozival, ale pamatuji se, ze mě sem tam napadlo, ze u tak přesných hodinek je to s podivem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...