Přejít na obsah

bastlení


Doporučené příspěvky

jo, to pouzdro je Prim.... špatněs koukal chlapečku...... Ono jich zas tak moc není, na běžný Prim je to docela velkej a těžkej kus železa / tedy pochromovanýho/ pozlacenýho obecnýho kovu/. A protože je pouzdro velký a těžký, tak je většina kusů nadstandardně vojetejch. Tehdy se taková váha moc nenosila, asi jich moc neprodali. Pamatuju, že jsem na ně jako mladej frajer pokukoval v klenotách. Zlacený pouzdro, zelenej ciferník, no šílený. Tolja, nebo docent je určitě budou mít. Ten Tvůj kus je ale fakt historicky, nebo dnes designově nepoužitelnej. Ale jako dárce orgánů bude dobrej. Avšak, jestli to někdo neposkládal v posledních letech jako recesi, byl by to monstrózní dobový příklad nevkusu a součástkové nouze našich hodinářů dob minulých. Pořád si toho vážím víc, než dnešních výměnářů baterií.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, to pouzdro je Prim.... špatněs koukal chlapečku...... Ono jich zas tak moc není, na běžný Prim je to docela velkej a těžkej kus železa / tedy pochromovanýho/ pozlacenýho obecnýho kovu/. A protože je pouzdro velký a těžký, tak je většina kusů nadstandardně vojetejch. Tehdy se taková váha moc nenosila, asi jich moc neprodali. Pamatuju, že jsem na ně jako mladej frajer pokukoval v klenotách. Zlacený pouzdro, zelenej ciferník, no šílený. Tolja, nebo docent je určitě budou mít. Ten Tvůj kus je ale fakt historicky, nebo dnes designově nepoužitelnej. Ale jako dárce orgánů bude dobrej. Avšak, jestli to někdo neposkládal v posledních letech jako recesi, byl by to monstrózní dobový příklad nevkusu a součástkové nouze našich hodinářů dob minulých. Pořád si toho vážím víc, než dnešních výměnářů baterií.

 

No moc sem nekoukal, dobře :sleeping_03anim: Ale na nikom jsem je jako chlapec neviděl, a to moc velkej výběr hodinek nebyl... Hele já se jich musim zastat, možná na fotce vypadaj hůř než v reálu. To pouzdro neni extra jetý, a nebejt ten cifr se zlacenýma ručičkama <_<

Jak vznikly nevím - pán co mi je prodal sice po mém přímém dotazu přiznal že je to bastl, ale ze kdy pochází, netuším... Koupím jim přiměřeně nevkusný řemen (míval jsem takový širokánský, s cvočky a velkou sponou, bylo mi 12, kde je mu konec) a nechám si je jako recesi.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Biges : to je práve ten rozdiel medzi bastlením a eskamontážou... Výsledky bastlenia sa žiaľ často vydávajú za pravé, neraz dokonca raritné značkové hodinky...a bastliči ich vyrábajú s cieľom predaja, t.j. použijúc právnu kvalifikáciu - využiť ich k podvodu!

 

To není bastlení, to je obyčejný podvod :sick01: Proti takovémuhle označení se musí každý pořádný bastlíř co nejrázněji ohradit :gun_bandana:

 

Eskamontáže vznikajú s cieľom uspokojenia tvorcu, sú jasne deklarované ako "solitér pro toto" a nie sú určené na predaj.

Ja sám ich vytváram vačšinou ako darček pre príbuzných alebo priateľov a niekedy len tak z pasie tvorby...

 

Tohle je podle mě bastlení :) , slovo eskamontáž na mě působí dojmem přesně opačným - něco jako pouťová kvalita :sad01_anim:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dvě zajímavé (pravděpodobně) složeniny z Aukra.

 

Tohle dost možná skutečně vzniklo jako pokusný kousek v Eltonu (nebo mohlo):

 

http://www.aukro.cz/item738063527_prim_automatic.html

 

post-6998-1252520209.jpeg

 

 

A toto je jasný výsledek mezinárodní spolupráce :)

 

http://www.aukro.cz/item738099105_prim_pan...ve_hodinky.html

 

post-6998-1252520220.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, jo, ručičky z jedniček jsou výborné, vypadají mnohem lépe než z dvojek (porovnání fluorescenčních variant) a řekl bych, že také více vydrží :)

 

Ty automaty, to je kalibr 69, ne 96. Nebo se pletu?

 

Jinak koukám, že oba modely koupil můj známý hodinář, že se nepochlubil, že je takový fanoušek Primek :)

 

Jo, jo zkušený bastlér se nezapře, ty automaty jsou opravdu dobrý, za to by se prim stydět nemusel. Dost se divím, že ho nenapadlo prodat to jako prototyp z eltonu, jak navrhuje biges.

 

Že bych si také zabastlil? To pouzdro mám, stačí přendat vnitřek z automatů, což mám také. Ale na druhou stranu to pouzdro zase tak slavné není.

 

Každopádně to vypadá, že od tohoto prodejce se ještě nějakých překvapení dočkáme :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Když jsem před třiceti lety hypnotizoval výlohy s hodinkami, už tehdy jsem si říkal :"Proč neuměj kluci u Primů udělat hezkej stříbrnej, nebo modrej metalickej ciferník, když to umí rusáci, i soudruzi s NDR na hodinkách za pár šupů. Takový Prim sporty by pak vypadaly parádně". Za pár let zmizely i normální světelné ciferníky na sportech a nahradili je několaka typy estrádních a mimořádně nevkusných "humbert". Ale pak se přeci jen ztopořili a udělali ty metalický ciferníky na automaty a taky na dětský sporty kráááásnej modrej/, což jsem bral jako nespravedlnost.

Teď, po tolika letech si na to občas vzpomenu, tak jsem si svou představu splnil, v podobě Prim Sport 2 l.e. č.1 "Fialkabastl". Fotku přikládám.

post-2133-1253472656.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem před třiceti lety hypnotizoval výlohy s hodinkami, už tehdy jsem si říkal :"Proč neuměj kluci u Primů udělat hezkej stříbrnej, nebo modrej metalickej ciferník, když to umí rusáci, i soudruzi s NDR na hodinkách za pár šupů. Takový Prim sporty by pak vypadaly parádně". Za pár let zmizely i normální světelné ciferníky na sportech a nahradili je několaka typy estrádních a mimořádně nevkusných "humbert". Ale pak se přeci jen ztopořili a udělali ty metalický ciferníky na automaty a taky na dětský sporty kráááásnej modrej/, což jsem bral jako nespravedlnost.

Teď, po tolika letech si na to občas vzpomenu, tak jsem si svou představu splnil, v podobě Prim Sport 2 l.e. č.1 "Fialkabastl". Fotku přikládám.

 

Pěkný! A je v tom vopravdu automat nebo 68? Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem před třiceti lety hypnotizoval výlohy s hodinkami, už tehdy jsem si říkal :"Proč neuměj kluci u Primů udělat hezkej stříbrnej, nebo modrej metalickej ciferník, když to umí rusáci, i soudruzi s NDR na hodinkách za pár šupů. Takový Prim sporty by pak vypadaly parádně". Za pár let zmizely i normální světelné ciferníky na sportech a nahradili je několaka typy estrádních a mimořádně nevkusných "humbert". Ale pak se přeci jen ztopořili a udělali ty metalický ciferníky na automaty a taky na dětský sporty kráááásnej modrej/, což jsem bral jako nespravedlnost.

Teď, po tolika letech si na to občas vzpomenu, tak jsem si svou představu splnil, v podobě Prim Sport 2 l.e. č.1 "Fialkabastl". Fotku přikládám.

[/quote

 

Dobrý vkus, precízne vyhotovenie, gratulujem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...