Přejít na obsah

Marathon Watch


Mike.

Doporučené příspěvky

Tak ses dockal :) Koukam, ze mame stejnou serii :) Teda, jestli to je OCT 2008...

 

JJ série je stejná :thumbsup_anim:

Musím říct, po celodením nošení, že ač jsem zastáncem titanu tak mi je ta ocel příjemná. Jinak zkusím vysledovat jak je to s přesností ETY, bylo by zajímavé porovnat odchylky u jednotlivých hodinek ( pokud se ovšem bude některý z majitelů GSARů zapojit )

Jediná věc, která mě osobně trošku nesedí je kaučukový řemen, uvažuju o výměně za NATO strap. A jak jsem se tak díval u nás je nikdo moc neprodává, takže o5 objednávka "z venku" ....ach jo

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ série je stejná :thumbsup_anim:

Musím říct, po celodením nošení, že ač jsem zastáncem titanu tak mi je ta ocel příjemná. Jinak zkusím vysledovat jak je to s přesností ETY, bylo by zajímavé porovnat odchylky u jednotlivých hodinek ( pokud se ovšem bude některý z majitelů GSARů zapojit )

Jediná věc, která mě osobně trošku nesedí je kaučukový řemen, uvažuju o výměně za NATO strap. A jak jsem se tak díval u nás je nikdo moc neprodává, takže o5 objednávka "z venku" ....ach jo

 

S presnosti to maji presne +12 s/den. Zpocatku to bylo az +15, ale asi se trochu usadily. Jinak na zahranicnim foru pro Marathony jsem se docetl, ze odchylku u GSAR ma kazdy jen do + hodnot ....

 

Jinak kaucukovy remen jsem vymenit ani ne po tydnu, taky mi na GSAR vubec nesedel. Ocelovy tah je k nim vyborny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě je ten kaučukový řemen dobrý. Mám i NATO, ZULU ... ale i ten kaučuk mi vyhovuje.

 

Je lepší než u Marathon SAR, protože je o dost hrubší, dříve byl úplně placatý a tenký ...

 

A voní ... :)

 

Sice voni, ale ja mam k tem kaucukum nejakou averzi :) Na sport mam nejradsi NATO remeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S presnosti to maji presne +12 s/den. Zpocatku to bylo az +15, ale asi se trochu usadily. Jinak na zahranicnim foru pro Marathony jsem se docetl, ze odchylku u GSAR ma kazdy jen do + hodnot ....

 

Jinak kaucukovy remen jsem vymenit ani ne po tydnu, taky mi na GSAR vubec nesedel. Ocelovy tah je k nim vyborny.

 

Tak po 24 h...... +16 vteřin, měřeno podle rádiem řízených Citizenů :thumbsup_anim: :thumbsup_anim: uvidíme jak si "sednou"

 

 

A voní ... :)

 

 

A jak ...... žena mě nařkla, že jí chodím ujídat vanilkové rohlíčky a ony tak voní hodinky

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

ad.. little_w a Mike

Dikec moc chlapy.Jste rychlejsi nez vlastni stín.

Poctu,pomerim,promyslim.Jak pretrpim jezicha, tak zacnu resit.

Pripravena akce Pan Submersibles snad jen tak neutece,

ale ty Marathony to maj v nazvu.Chci uz taky nakou cernou

lunetu.

7750ku mam hnedle ve dvou knedlích.

Pro barvoslepýho by se mejm orisum TT1 XL trochu mohly

podobat,ale snobsky me zene kupredu ta lehka nedostupnost.

Sem proste magor a sem rad ze jsem mezi svejma stejne postizenejma.

Kdybych byl nahodou prvni, tak je rád predstavím.Nad cenou nefňukam,

to je proste ta daň.TTčka jsou podobná cena a kurevská kvalita tam

prostě absolutly je a basta.

Natož tohle.Vyděl jsem ten kamioní test.Jestli to sedí tak je nechám

prejet taky.To musí bejt ten nejnej pocit,když to je na ruce, a víš co

konkrétně tenhle kus vydrží.

TAKJAKEPAKFAKE

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Předmět: Osvity pilotních a vojenských hodinek

 

Komu: vendy

 

Kopie: všichni

 

Ohledně nočního osvitu hodinek a jejich interakce s prostředky nočního vidění. Moje odpověď je ano. Docela se zadařilo a z mnoha zdrojů se mi podařilo shromáždit "prakticky" vše nejen o tritiových osvitech, ale i o dalších v současnosti používaných technologiích osvitů hodinek. O NVG jsem nic shrmoždovat nemusel, to můj job. Kamenem úrazu, že je to několik set (!) stran textů, grafů, obrázků, záznamú z optických měření, částicová a kvantová mechanika a jiné šílenosti.. :eek:

Aby to bylo zajímavé i pro ostatní Chronomágy, zpracovávám to do stravitelné a snad i zajímavé formy. I tak to bude dost dlouhé, takže z toho udělám asi seriál na mém blogu. Doufám, že čekání bude stát za to. :devil:

Radši žádný termín neslibuji, takže počátkem prosince (možná).

Jak jsem tady ?kdysi" slíbil, tak plním. B)

 

Jenom si myslím, že "vojenské osvity" si zaslouží mít vlastní vlákno a nelepit všechno pod Marathon Watch. A proto jsem ho založil tady:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Předmět: Novinky v produkci Marathon Watch Company

 

Komu: všichni

 

V internetovém katalogu Marathon Watch Company se objevily dvě novinky :thumbsup_anim: :

 

1. novinka

Model GSAR s červenými kanadským javorovým listem na ciferníku. Oficiálně je tento model označený jako WW194006MPL, kde MPL = Maple Leaf.

 

Marathon_GSAR_Maple_Leaf_01.jpg

Foto Marathon Watch Company

 

Marathon_GSAR_Maple_Leaf_02.jpg

Foto Watchuseeek forum

 

Dle prodejce CountyComm byly uvedené hodinky v listopadu 2009 objednány Kanadským ministerstvem obrany v počtu 500 kusů. A do civilního přebytkového prodeje bylo uvolněno pouze malé množství této ?limitované" edice.

 

Červený javorový list není na ciferníku pouze namalován, ale jedná se o připevněný reliéfní prvek. Na rozdíl od ?standardního" modelu WW194006 pro americkou vládu, javorový list nahrazuje popisek:

 

MARATHON

U.S. GOVERNMENT

 

Viz následující foto dosavadního US modelu (foto zde bylo publikováno sice už mnohokrát, ale ať se to nemusí hledat ;) ):

Marathon_GSAR_US_01.jpg

 

 

Další mnou předpokládanou změnou bude označení kontraktu na zadním víku pouzdra. Zatímco modely pro vládu USA mají číslo kontraktů GSA Advantage GS-14F-0027K nebo GS-02F-S0025, tak kanadské modely budou nepochybně odlišné. Dosud ale nebyly publikovány žádné fotografie dýnka, ale snad se časem poštěstí.

 

Komerční cena na CountyComm se pohybuje v rozmezí 725-795 USD (pro srovnání standardní US model je za 700USD).

 

V případném spojení s kovovým tahem, osazeným sponou s reliéfem javorového listu, tak může tvořit docela dobře ladící kanadskou kombinaci :speak_cool: . To tu dosud chybělo, na rozdíl od americké kombinace textu U.S. GOVERNMENT společně s Velkou pečetí USA na sponě.

Buckle_Maple_Leaf_02.jpg

 

 

2. novinka

 

Druhá novinka je pouze formální. Do katalogu se ?vrátil" model SAR pod oficiálním označením WW194006M. Osvit těchto hodinek je založen výlučně na neradioaktivním luminiscenčním materiálu s dlouhou dobou dosvitu Maraglo. Odtud je odvozeno jejich označení (M = Maraglo).

Marathon_SAR_Maraglo_01.jpg

Foto Marathon Watch Company

 

Z dostupných informací není zcela zřejmé, zda v současnosti běží výroba těchto hodinek pro nějakého vládního zákazníka. CountyComm stále inzeruje modely objednané kanadskou vládou v květnu 2006. A ve světle poslední kanadské objednávky na tritiový model WW194006MPL bude zajímavé sledovat, zda a jestli se časem vůbec objeví nově vyráběné kousky SAR.

 

NATO/National Stock Number (NSN)

Na hodinkách řady 194006 může být poměrně zajímavé, že všechny výše popsané modely (WW194006, WW194006MPL a WW194006M) mají dnes shodný NSN 6645-21-558-0133.

 

Proto jsem toto NSN ověřil v NATO Logistic Database s následujícími výsledky:

 

i) NSN 6645-21-558-0133 byl poprvé přidělen už v roce 1968! :eek:

 

ii) Kromě modelů Marathon Watch Company řady 194006, je toto číslo přiděleno také dalším potápěčským hodinkám. Konkrétně jsou to SEIKO SKX173 a ROLEX TUDOR SUBMARINER 79090 a ROLEX TUDOR SUBMARINER 9401/00.

 

iii) Registrovanými uživateli jsou USA, Kanada a Brazílie.

 

iv) Zajímavostí je, že starší potápky firmy Marathon pro kanadské ozbrojené síly (už jednou popisované v tomto vlákně, zde), které jsou jednoznačně na své krabičce a na dýnku popsané jako NSN 6645-21-558-0133, nejsou v NATO databázi zmíněny.

 

Ve světle těchto informací si dovolím zaspekulovat. Zdá se, že kanadské ministerstvo obrany a Marathon Watch Company soustavně a dlohodobě pracovaly na potápěčských hodinkách, které by byly funkčním ekvivalentem potápek SEIKO a ROLEX (automat, water resistence 200m, datumovka se zvětšujícím sklem?). Pravděpodobně se postupně dospělo až k modelu SAR (poslední z roku 2006?). Ten po modifikaci na tritiové osvity GTLS pronikl i do ozbrojených sil USA. Automat jako model GSAR (zatím nejstarším jsem registroval z roku 2005) a quartzový TSAR. GSAR pak naopak zaujal kanadské ministerstvo obrany tak, že si tento ?americký" model loni objednalo u svého domácí výrobce. Předpokládám, že pouhé odstranění textu U.S. GOVERMENT pro vyjádření specifické kanadské národní identity nepostačovalo. A tak se šlo cestou aplikace výrazného kanadského národního symbolu na ciferník.

 

P.S. Na základě těchto nových informací jsem aktualizoval PDF přehled stávající produkce Marathon Watch Company.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...