Jump to content

Gub kal.64

markon

Recommended Posts

Zdravím všechny a předem se omlouvám za případné duplicitní téma, ale jediné téma, kde bych se mohl zeptat je uzamčené. Potřeboval bych poradit ohledně hodinek, které jsem po letech vyhrabal že šuplíku a málem vyhodil. Chtěl bych je zrenovovat. Podle dostupných informací to nejspíš nebude úplně snadné hlavně kvůli dílům. Měl jsem je u hodináře a ten vyměnil sklíčko, vyčistil a vyrobyl nějakou tyčku, která vrací stopky. Hodinky jsou plně funkční. Moje laická představa o renovaci je: renovace ciferníku, vyleštění pouzdra, pozlacení pouzdra, výměna tlačítek které jsou vyžrané od potu, nahrazení nepůvodních ručiček hodin,minut a korunky za originální. Zde bych požádal o radu zda je to vůbec reálné a jestli by jste mi doporučili někoho konkrétního. Případný odhad ceny bych taky uvítal. Předem děkuji za odpověďi.

post-67880-0-68682600-1559031481_thumb.jpg

Edited by markon

Nové z nich udělat nejde, navíc každý zásah (úprava něčeho, jako pozlacení, přetisk a tak)) zničí originalitu a sníží hodnotu.

Jestli chceš potomkům udělat radost, tak na nic nešahej a hodinky někam uschovej, aby si je oni jednou mohli "nalézt". To je to nejlepší, co pro hodinky i potomky jde udělat.

Karlos určitě si nechám poradit. Originál dily-tím mám na mysli jen ty dvě ručičky a tlačítka s korunkou. To předpokládám vymění hodinář bez větších problémů. A přiznám se,že tak trochu doufám, že je seženu od někoho ze zdejšího fora. Hodinář u kterého byly na opravě vyzkoušel všechny možnosi a zkoušel to i přes spolužáky.