Přejít na obsah

Rado Captain Cook vs. Oris Divers sixty five


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 76
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Mne sa pacia oboje, sam by som mal problem vybrat a podla mna nespravis chybu ani pri jednych. Oris som mal 2 roky a Rado som vela krat skusal a zvazoval. Neviem ti asi povedat ktore uprednostnit ale viem povedat co som si uzival ja na svojich 40mm Diver 65. Dizajn je naozaj cool a nemyslim ze je nasilu vintage. Proporcie su velmi dobre a na ruke mi sedeli snad lepsie ako BB58 a Exp 1. Su super nizke a nosit ich pod manzetou kosele nebol ziaden problem. Tah ma daleko od technickej dokonalosti ale je pohodlny ako malo co z toho co som zatial skusil... ta 16 mm spona je velmi prijemna na nosenie.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, watchboy napsal:

 

Je pravda že prostě 65 jsou "uměle vytvořený" ve vintage stylu, protože to prostě teď letí a líp se to prodává, zatímco cpt.Cook jsou prostě fakt hodinky se sakra historií. 

 

Musim nesuhlasit... 65 je tak isto ako Rado model ktory cerpa z historie znacky... Oba dizajny cerpaju inspiraciu z rovnakeho obdobia a povodnych modelov kazdej znacky. Oris ma moderne 65 v ponuke od 2015, takze s tym zacali trochu skor alebo ked chceme tak len na zaciatku tejto new vintage mody. Dovolim si tvrdit ze ak je tu niekto vinny z “vintage aby sa to lepsie predavalo” tak je to skor Rado.

https://www.fratellowatches.com/1960s-oris-diver-oris-divers-sixty-five/

https://timeandtidewatches.com/oris-divers-sixty-five-review/

 

04416C1C-CB8A-4AE2-AD0D-6DAFC7701841.thumb.jpeg.1844c98b932d375d346d3111c3217fed.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sphinxx- proc je klasicka ETA dobre a Sellita spatne? Vzdyt ten strojek ma v zakladu prakticky identicky parametry, ja tuhle fobii proti Sellite nechapu, vyrobci, co nejsou soucasti Swatch group, maj konfekcni strojky shanet kde, kdyz ETA to mimo skupinu nepusti? Ta Sellita stoji cca to samy, co ETA. Nebo mi neco unika? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to villain83súhlasím mal som Sellitu aj Etu a oba strojčeky sú za mňa rovnako spolahlive nemyslím si že Sellita je vyrazne horšia.

je ale pravda čo spomínal vyššie SPINX 80h rezerva je proste fajn benefit. Škoda že v Sellite nikam neposúvaju tú rezervu chodu zatial čo ETA ju posunula na tych 80h tak Sellita stále nič. Určite by aj Orisu prospelo mať vo svojích hodinkách modernejší strojček. Keby skúsil Oris spraviť úpravi na tej Sellite nejaky keramicky vlások ,alebo aspoň zvyšiť rezervu a boli by aj tie "Aquis/65" hned o level vyššie.

to watchboya tu mikroreguláciu Oris 65 majú na spone myslel som taku tu jednoduchu /primitivnu dierky v spone na posunutie remienka tie RADO nemaju žiadnu možnosť len dieliky tak som to myslel jasne že premakane a fajnove regulácie čo má Omega/Tudor sa v tejto cene nenosia.Chapem tie Mida sa nemusa páčiť každemu mne sa tiež moc nepáčia po pravde, ale

ako alternatívu som ti ich chcel spomenúť. tie RADA vypadaju určite lepšie proste tak hodnotnejšie pôsobia sú fakt pekné určte nie dokonale ale to je len veľmi málo hodiniek.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VORTEX-TEMPUS: To máš možná pravdu, čerpal jsem spíš se subjektivní (ne)vědomosti. Myslel jsem to spíš tak, že Rado cpt.Cook jsou pro mě opravdu ikonické divery z 60.let, jejichž design se skoro nezměnil. Možná se ohledně Orisu pletu a rád se nechám vyvézt z omylu. 

villain83: Sice otázka nebyla směřována přímo na mě, ale klidně také uvedu svůj názor. Domnívám se že, tahle "fobie" proti Sellitě, pramení primárně jak to říci z tradice "prostě Eta je tradice a Selllita ne", podle mě to takhle vidí spousta lidí, hlavně čechů, protože přecejenom se pohybujeme na poli hodinek, kde je právě tradici připisován někdy až neuvěřitelně nafouknutý význam, přitom když srovnám např. Sellitu SW200 a ETU 2824, tak jsou to v podstatě na 99% identické strojky a obecně bych i tvrdil že jak ETA tak i Sellita jsou strojky na úplně stejné úrovni co se týče kvality.

Tato "fobie" jak píšeš tak spíše než v kvalitě tkví v tradici/hisporii než v nějakém technologickém či kvalitativním předstihu, že prostě ETA tu byla první, každej jí zná a bla bla bla, proto podle mě daleko více lidí sáhne po ETĚ, když mají na výběr včetně mě, ikdyž si sám naprosto uvědomuju že je tato posedlost ETOU úplná blbost a Sellita se jí plně vyrovná, přičemž jak píšeš, co mají dělat ostatní značky, když SG si na ETĚ sedí jako slepice na vejcích a mimo group jí prostě nedá. (Tolik můj subjektivní názor na tuto otázku)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasim s tim, co si napsal, pomerne dlouho jsem to probiral i s hodinarem a jeho nazor je prakticky tentyz. Jenom jako cist tady, ze je ETA dobre a Sellita spatne, mi prijde trochu usmevny, kdyz jde v podstate o identickej strojek. Ale jsne, kazdyho vecB)

Kdyz SG nepusti nic mimo svoji skupinu,  asi musela vzniknou alternativa v odpovidajici kvalite, páč swiss vyrobci mimo SG nezacnou nakupovat kalibry Seiko, nebo Miyota, ze jo... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, villain83 napsal:

Sphinxx- proc je klasicka ETA dobre a Sellita spatne? Vzdyt ten strojek ma v zakladu prakticky identicky parametry, ja tuhle fobii proti Sellite nechapu, vyrobci, co nejsou soucasti

před 14 minutami, digiMonster napsal:

to villain83súhlasím mal som Sellitu aj Etu a oba strojčeky sú za mňa rovnako spolahlive nemyslím si že Sellita je vyrazne horšia.

Swatch group, maj konfekcni strojky shanet kde, kdyz ETA to mimo skupinu nepusti? Ta Sellita stoji cca to samy, co ETA. Nebo mi neco unika? 

Chlapi, já vám to neberu, ale proč moje "averze" vůči Sellitě?

  • Hodinář mi říkal, že se hůře servisuje, než obvyklá ETA - což pro někoho nemusí být důležitá informace, pro je to docela zásadní, protože 7750*2824 a podobně mi zaservisuje relativně kdeko, minimálně každý šikovnější.
  • Co se mě týče - rezerva chodu zdechne během víkendu, což mi vůbec nevyhovuje, protože hodinky nejenže střídám na nošení, ale zpravidla odkládám v pátek a v pondělí beru zpět. Prostě za mě 38 vs 48-50 hodin je zásadní, nemluvě o 80h PM.
  • ETA pro mě zvučnější, Sellita podřadnější o Soprodu nemluvě. Jinými slovy, u hodinek za 150 v Béčkách nebo IWC jsem ETU se skřípěním zubů skousnul, Sellitu nezkousnu ani u Orisek za 70. Konkrétně 7750 je pro mě spolehlivá, lety osvědčená legenda. S SW 500 jsem měl problém. I z toho možná vychází můj pohled.

Ale jak jsem psal, neberu vám to, každej to máme jinak. Je to OK?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Captain Cook bol podla toho co viem v 60tych rokoch celkom prepadak... o ikone nemoze byt rec. Tu z nich robi maketing dnesnej doby.

Kazdopadne si nemyslim ze je to relevantne kriterium pri dnesnom vybere. Oboje su cool a dobry vyber... Ber tie co k tebe viac spievaju ked ich mas na ruke. Keby som vyberal ja mal by som rovnaky problem sa rozhodnut akurat by som to mal presne naopak... srdce by hlasovalo za Oris lebo sa mi proste viac pacia a znacka je mi sympatickejsia, rozum by hovoril Rado lebo su objektivne technicky lepsie...

A co sa tyka lunety na Oriskach mas pravdu... je tragicka... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, villain83 napsal:

 Jenom jako cist tady, ze je ETA dobre a Sellita spatne, mi prijde trochu usmevny, kdyz jde v podstate o identickej strojek. Ale jsne, kazdyho vecB)

Promiň, já jsem nikde nepsal, že Sellita je špatně, já jsem vyjádřil svůj názor na preferenci. Teda jestli jsem něco nepřehlíd? Nechci se točit na preferencích každého z nás.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sellita že se hůř servisuje?  Říkal ti hodinář, v čem konkrétně?  Když se podíváš na specifikace obou zminovanejch kusů, budeš muset dlouho hledat nějakej zásadější  rozdíl, pokud ho teda najdeš. 

Já měl s ETOU asi třicatery hodinky, takže si troufám tvrdit, že porovnávat mám co.  Co se týče zvučnosti firem, tak to je asi věc každýho. Soprod se malinko inspiroval u Seika, nebo se pletu? U nějaký verze to tak myslím je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Sphinxx napsal:

Promiň, já jsem nikde nepsal, že Sellita je špatně, já jsem vyjádřil svůj názor na preferenci. Teda jestli jsem něco nepřehlíd? Nechci se točit na preferencích každého z nás.

...připlatil za ETU ať už klasickou nebo v modifikaci, ale Sellita je za mě špatně a tam je problém, že to cpou téměř do všech modelů, ať už 200 nebo 500....

Já se nechci hádatB)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Villain83 - Promiň, vytrhávat z kontextu moji poznámku u značky Oris mi přijde zbytečné, ale Sellita u Oris za kilo (konkrétně v diverech Aquis Chrono) je za mě extrém, za tím si stojím. Svůj názor Ti necpu a Tvůj respektuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ešte raz som si prečítal tvoje zadanie a vyslovene nehladáš asi potápky s vintage štýlom či sa mýlim? hoci oboje pre ktore si sa rozhodol vintage sú...

Ak by mohli byt tie potápky aj modernejšieho vzhľadu zaujmavá alternatívna v tej cene sú ešte UNION Glashutte Belisar Datum Sport.

maju modifikovanú  Etu (kremíkový vlások,60h) ,keramicku lunetu aplikovane indexi, sú fajn nizke 12mm len nemaju ťah len koža+kaučuk... dizajn je taky strohý nemecký ale funkčny zasa :)

https://www.chronoshop.cz/union-glashutte-belisar-date-sport-d0099072705700

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davide, v klidu, ETA se cpe do hodinek za kilo pade, ackoli treba nejakym zpusobem modifikovana, to, ze si mel problem s hodinkama, kde byla Sellita, prece neznamena, ze je to spatne. ETA by byla lepsi v cem konkretne? Ptam se znova, bez rejpani. Kde maj brat vyrobci mimo skupinu konfekcni strojky, kdyz samozrejme zasoby ETA kalibru davno dosly a ETA jim dal nic nepusti. Napada te nejaka alternativa, aby to zakaznik jeste zaplatil? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@villain83 Máš pravdu, že můj názor je ovlivněný problémem kolem mých Orisek. To samo uznávám. Byla vůbec blbost si je koupit, protože už před tím problémem jsem s tím měl dost přemýšlení, ale líbily se mi hodinky, tak jsem do toho šel. Čímž se dostávám i k tomu, že ETA (a zase jen můj názor) je pro mě zvučnější, má delší rezervu chodu a za mě, konkrétně hlavně 7750 je spolehlivá a mám ji rád. 

A alternativa? Pche, teď jsi mě dostal, nenapadá a to je další důvod, proč jsem skončil s IWC i Breitling, kam se cpe Sellita. V tomto případě dám přednost kalibrům od Omegy (za ty peníze). Případně v nižší cenové hladině - japonci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerad bych aby se to tu zvrhlo v nějakou nepřátelskou diskuzi, přecijenom jsme všichni na stejné lodi a náš zájem o tuhle krásnou mechanickou práci by nás měl spíše spojovat. (kor v dnešní době kdy vrcholem hodinařiny je pro spoustu lidí Daniel Wellinghton na "krokodýlím řemenu" :D )

Každý preferuje něco jiného, a já otevřeně prohlašuji že i já raději sáhnu po ETĚ když mám na výběr, ale jinak si stojím za tím co jsem napsal o pár řádků výše, a SPHINXX má naprostou pravdu v tom, že ETA je prostě "zvučnější" a konkrétně tady u tohohle modelu je rezerva chodu 80h velká výhoda. VILLAIN83 má zase úplnou pravdu v tom že jak ETA, tak i Sellita jsou na tom kvalitativně v podstatě úplně stejně a značky mimo SG prostě nemají moc na výběr.

DIGIMONSTER: Na Union jsem již v minulosti koukal, ale jak to jen říci, ty hodinky jsou až nějak moc "pintlich" jsou prostě moc německé v tomto případě takovým tím strohým skoro až nudným německým dojmem, který je pro někoho zase velká výhoda, a já osobně bych to třeba u společenských hodinek také ocenil ale u diverů asi ne, myslím že by  mě asi ty hodinky přestaly brzo bavit + bohužel nemají kovotah, který u diverů většinu času nosím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@watchboy Jestli je volba RADO vs ORIS, tak za mě určitě RADO s novějším 80h strojkem. Nebo jak už Ti bylo opakovaně doporučováno, seznam potápek rozšířit i o MIDO - tam poslední dobou dělají zatraceně hezké kousky, resp. jejich zdejší "ambassadoři" umějí nadpozemsky dobře fotit :photo: 

A pokud možno nekupovat zajíce v pytli, ale zkoušet naživo - však zítra nám končí domácí vězení :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se ještě připojím s jednou svou zkušeností, kterou jsem si několikrát ověřil - vždycky, když jsem kupoval hodinky rozumově nebo podle papírových parametrů, tak jsem z nich nikdy neměl pořádnou radost. Oproti tomu i ty, které nebyly zrovna nejrozumnější koupě, ale když jsem je u AD viděl a zkusil, tak jsem věděl, že to je ono, tak dělaly naopak maximální radost.

Takže bych nad tím tolik nepřemýšlel, což platí i o barvě cifru, a vzal bych ty, u kterých tak nějak cítíš, že to je ono. Žádné hodinky nejsou dokonalé, takže tě na nich vždycky bude něco aspoň trochu štvát, ale mně se to takhle osvědčilo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...