Jump to content

OKEAN

navi
 Share

Recommended Posts

Jeden z mých posledních nových přírůstků do rodiny ruských hodinek:

Poljot OKEAN!

Nádherný kousek - mechanické, 23 kamenů, otočná vnitřní luneta - proto jen WR 3 ATM. Hodinky, které měl náš kosmonaut Remek ve vesmíru. ;) Zajímavá je zadní strana dýnka - viz foto. :P

post-3557-1219955665.jpg

post-3557-1219955697.jpg

post-3557-1219955719.jpg

• Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Já bych si tipl na současný remake. A co je na tom dýnku zajímavého? Zmínka o vojenském námořnictvu? Remek je podle vlastních slov ve vesmíru neměl, měl prý sice šturmanskie s chronografem, ale ne Okean. I když ta fotka na netgrafiku hovoří celkem jasně.

Já bych si tipl na současný remake. A co je na tom dýnku zajímavého? Zmínka o vojenském námořnictvu? Remek je podle vlastních slov ve vesmíru neměl, měl prý sice šturmanskie s chronografem, ale ne Okean. I když ta fotka na netgrafiku hovoří celkem jasně.

Ja si to myslel, ale radsi jsem se zeptal.

Tak to je krásná náhoda... včera jsem si je také objednal :-) Už dlouho jsem je měl na wish listu, tak jsem si udělal radost. Mám je od stejného prodejce. Jak dlouho šly z Reichu?

Pokial viem toto by mala byt najluxusnejsia forma novodobej repliky Sturmanskych .... ja mam jednu o poznanie horsiu ale jedina vec ktoru by som im vytkol je prilahky chod korunky otacajucej lunetou.... moze prosim niekto zo stastnych majitelov pojednat ako je to s chodom lunety u tychto lepsich?

Pokial viem toto by mala byt najluxusnejsia forma novodobej repliky Sturmanskych .... ja mam jednu o poznanie horsiu ale jedina vec ktoru by som im vytkol je prilahky chod korunky otacajucej lunetou.... moze prosim niekto zo stastnych majitelov pojednat ako je to s chodom lunety u tychto lepsich?

Já je sice nemám, i když jsem je moc chtěl, ale chod lunety se mi zdál v pořádku, když jsem je v obchodě zkoumal.

Od koupě mě odradilo jen to, že luneta přesně kopíruje původní model. Tzv. když zatřeseš rukou, tak cinká/zvoní.

Prostě je to jen volně ložený kroužek, který při prudším pohybu rukou naráží do sklíčka.

Neskutečně mě to iritovalo.

Takže pokud si ty OKEAH koupím, tak asi jen jako moc hezké hodinky do sbírky. Nosit je asi nebudu. Nevím.

Chtěl jsem je taky, ale spíš jen jako připomínku Remka ve vesmíru, někde jsem viděl fotku jak nastupuje do rakety a má hodinky ve stejném designu na ruce, zkusím ji najít. Chtěl jsem to vědět přesně, tak jsem mu před pár měsíci napsal, ale jeho sekretář mi odpověděl, že děkuje za zajímavý dotaz ale pan poslanec je nyní zaneprázdněn, nicméně za několik dnů mi odpoví. Neodpověděl - myslel jsem že je to větší kanón...

Tady někde na fóru jsem četl, že p. Remek se s jistotou vyjádřil, že přímo Okeany ve vesmíru něměl. Byly to Sturmanskie s tmavým ciferníkem a světlými subciferníky, ale stroj je stejný - kal. 3133.

Edited by Ondra

U tohoto (originálního) pouzdra se většinou udává průměr 38 mm. Takže 40 mm buď bude vč. korunky, nebo je to nepřesně změřeno. Obecně to jsou hodinky střední velikosti, tj. ani malé, ani moc velké... :-)

U tohoto (originálního) pouzdra se většinou udává průměr 38 mm. Takže 40 mm buď bude vč. korunky, nebo je to nepřesně změřeno. Obecně to jsou hodinky střední velikosti, tj. ani malé, ani moc velké... :-)

No právě že u tvých je uvedeno 38 mm a u těchto 40 mm... A že by to bylo jiné pouzdro se mi moc nezdá.

No ale jak se tak dívám, tak tady je u tvých taky 40 mm... Pak věř německé preciznosti.

Ten nerezový tah jsi objednal taky na ruwatch? Který to je, za 29 nebo 59 ??

Edited by CzechJoker