Přejít na obsah

Doxa Sub Army vs. Synchron Military Frogman


martar

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 464
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Hmmm :) jakože každý si může udělat názor sám, přece není nutné tu pokaždé všechno polopatě interpretovat. Četls ten německý článek z prvního odkazu?

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele pokud zakládáš samostatné vlákno, čekal bych od toho trochu více.  Německy neumím. Strojový překlad:

Zatímco se hotový produkt již zobrazuje na Synchronu, lze předpokládat / nebo doufat, že Doxa aktuálně stále zobrazuje vintage hodinky z doby Synchron * (hodinky zobrazené zde v záhlaví jsou určitě ze 70. let).

Takže k pověstnému „Slonu v pokoji“ : Není to poprvé, co se takové projekty (které byly plánovány po dlouhou dobu) ne vždy bezproblémově překrývají v načasování: pomyslete například na četné pocty Ploprof (např. Ocean7), který byl ve skutečnosti znovu vydán krátce nato Omegou . Nebo Crepas Cayman , který byl vypuštěn krátce před Jenny Caribbean . Poněkud pikantnější na tomto příkladu je skutečnost, že muž za společností Synchron Uhren Manufaktur GmbH hrál klíčovou roli pro Doxu v letech 2002 až 2019.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kromě toho, že Doxa reagovala na představení hotového výrobku Synchronu v podstatě okamžitě vlastní annoncí výrobku prozatím fiktivního, je tu hlavně (na rozdíl od různých homage nebo tribute ala Blancpain, Rolex, Omega...) aspekt cenový, kdy homage nestojí o řád níž, ale jen cca polovinu, takže si budou část klientů přetahovat. Sám si umím představit, kdybych byl zájemcem o Synchrony, tak bych po příslibu Doxy znejistěl, zda jít hned do homage nebo později do origo reedice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No na WUS uz se to resi ve velkym...

Uzivatel Flyingdoctor (velkej Doxa nadsenec a autor Doxa knih, na Doxu fakt kapacita) tam ve vlakne Doxe docela naklada:

Man, I honestly thought I would stop calling Doxa out for stupidity but I can't let this go. What the heck are you doing with that mock up travesty you posted? You saw the Synchron and just wet your pants and had a knee jerk reaction and put that out with "Only the original deserves your trust". For a start your mock up uses the wrong case and the wrong hands so it is nothing like the original. I'm surprised you didn't add a price tag of $4999.

People are laughing at you. I know that the Army was ready to be released years ago but you stopped it happening and now you have been caught with your pants down.

You panicked and it is so obvious. All you had to do was wait. Come up with a sensible release of a correct re-edition of the Army. I'm sure people would buy it because it's a Doxa. All you have done is show how disjointed you are. I've said it before, you need to sack the idiots in the marketing department and try and act like a cohesive company that knows what it is doing.

Rychlej preklad:

Upřímně jsem si myslel, že přestanu na Doxu nadávat, ale nemůžu si pomoct. (poznámka - Dr. Peter McClean Millar aka Flying Doctor je na Doxu naštvanej, že tam skončil Rick Marei. Ten to tam poslední roky dost táhl. Asi neodešel úplně v dobrým, do toho má Doxa nějakej novej management...) Co to je sakra za parodii, co jste zveřejnili? Viděli jste Synchron verzi a jen jste se podělali a honem jste to uhasili jakože „Jen originál si zaslouží důvěru". Pro začátek: vaše verze používá nesprávné pouzdro a špatné ručky, takže nejsou vůbec jako byl originál. Překvapuje mě, že jste ještě nedali cenovku 4999$....

Lidé se vám smějí. Vím, že Army byly připraveny být představeny před lety, ale zastavili jeste to.

Teď vás zachvátila vás panika a je to zřejmé. A to stačilo jen chvíli počkat a vymyslet rozumnou reedice Army. Jsem si jistý, že lidé by to kupovali, jelikož jsou to Doxy. Vše, co jste ale udělali je, že jste ukázali, jak jste mimo. Už jsem to řekl, musíte vyhodit idioty z marketingového oddělení a zkusit jednat jako soudržná společnost, která ví, co dělá.

Upraveno uživatelem brownwld
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja premyslim ze pujdu  s klidnym svedomim do Synchronu... Reakce Doxy se mi na prvni pohled vubec nelibi, ale jako vime jak to obcas byva s rychlyma soudama... :)

Udajne Synchrony lifrujou z Vidne, tak se mi zda jen jako blbost objednavat tady: https://synchronusa.com/ Da se objednat nekde jinde?

Jinak ted ctu ze mnou v prekladu vyse zminovany Rick Marei je nyni vlastnikem Synchron. Doxa mu 2019 neprodlouzila smlouvu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dival jsem se na ty stranky https://synchronusa.com a oni to tam popisuji. Tohle jsou ofiko stranky pro objednavani world wide. Pro EU zakazniky pripoctou 20% dph, takze pri checkoutu mas konecnou cenu. To je logicke, protoze ta cena $990 je bez dane. Takze i kdybys objednaval v US treba v NYC, tak ti k tomu pripoctou dalsich asi 9% sales tax (proste podle statu). Vysledna cena pro EU je tedy $1217 vcetne dane a dopravy, coz mi prijde fer cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, AndyAaron napsal:

Dival jsem se na ty stranky https://synchronusa.com a oni to tam popisuji. Tohle jsou ofiko stranky pro objednavani world wide. Pro EU zakazniky pripoctou 20% dph, takze pri checkoutu mas konecnou cenu. To je logicke, protoze ta cena $990 je bez dane. Takze i kdybys objednaval v US treba v NYC, tak ti k tomu pripoctou dalsich asi 9% sales tax (proste podle statu). Vysledna cena pro EU je tedy $1217 vcetne dane a dopravy, coz mi prijde fer cena.

Jak píše Andy. Zkoušel jsem to hodit do košíku a je to přesně tak. Možná tam ale přesto bude nějaký doplatek bude (v ČR je DPH 21%), tipuji 16 dolarů plus náklady na proclení. DPH se odvede i s poštovného. Ale i tak je to rozumná cena

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste jsem se pro sichr koukl do brozury 50 let Doxa a zminka tam o Army je, tak to neni zadnej vymysl :D

Jinak jsem jedny objednal... :whistle:

@Dokusan - myslim, ze uz tam prave dalsi naklady nebudou. Hodinky pujdou (asi) z Vidne, zaplatili jsme 20% rakouske dph a tim padem v ramci EU bychom meli byt v cajku.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me se moc nelibi, ale pokud se budeme rozcilovat nad ruckama u Doxy, muzeme i nad cifrem u Synchronu, me se teda podarilo najit vintage modely pouze s napisem Doxa Army nikoliv Synchron Military. Mimochodem malokdo udela totalne presnou kopii puvodniho modelu. Takze kdo chce koupi si Doxu, kdo chce zrejme levnejsi koupi Synchron a je to uplne burt vsechno jsou obnoveny znacky -  vemte treba Blancpain FF military  - vubec to s puvodnim nema nic spolecnyho, myslim tu limitku od Hodinkee, ta nema z boku ten hroznej napis a cifr je hodne podobnej, pouzdro uplne jiny a to neni za 990 usd, ale za 15k usd  - vsechno stejna pakaz - nekde jsem cetl rozhovor s Bivierem jak Blancpain koupil - pouze nazev nic k tomu, dokumentace, archiv nic jenom napis. 

Upraveno uživatelem steel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...