Přejít na obsah

Sinn U1


sved002

Doporučené příspěvky

nebudu nikoho rozčilovat - oni jsou potom zlí :D

hele ještě k těm U1 - pokud na ně máš zálusk tak U1 mají výhodu, že je nemusí štelovat ve fabrice, protože v nich nejsou žádné píčovinky navíc = dokáže to vyregulovat zdatný hodinář a věřím tomu, že to nebude u nových potřeba

 

Ještě dotaz (možná blbej) V časopise Hodinky & šperky 5/2009 je doslova psáno: Pouzdro z oceli, používané pro ponorky, má průměr 44mm, výšku 14,3mm. Ta je dána i tím, že uvnitř pouzdra je speciální olej.

 

Tak je tam nebo ne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 179
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník SukHoi
Ještě dotaz (možná blbej) V časopise Hodinky & šperky 5/2009 je doslova psáno: Pouzdro z oceli, používané pro ponorky, má průměr 44mm, výšku 14,3mm. Ta je dána i tím, že uvnitř pouzdra je speciální olej.

 

Tak je tam nebo ne ?

V U1 není nic speciálního - olej se používá pouze v UX verzích

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
To néé :D zatím jsem to nechal trochu volnější, přeci jenom je pořád kosa a já se cejtim všude nějakej scvrklej a taky nejsem moc šikovnej ;) blbě stříhnu a jedu znova do NDR

 

:) - prý se to dá koupit jednotlivě, když to blbě ustřihneš - myslím 15 eur za ks

 

Máš pravdu 15 eur za kus.

Dopadlo to přesně jak jsem čekal :suicide_anim: protože jsem zjevně úplně blbej tak jsem byl dnes znova v NDR :withstupid: a stříhat se bude zas, ale zase budu mít na každé straně nápis SINN :guitar:

 

post-8167-1271694873.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Sinn U1 photos: http://forums.watchu...tos-220232.html

 

Tak pote co jsem prosel cele tohle vlakno s fotkama U1, jsem dospel k presvedceni, ze je nutne potrebuju k zivotu i kdyz jsem se v zivote nepotopil do vic nez 4 metru,

ale na jaro leto se proste odolny hodinky urcite budou hodit :smile_anim:

Co me ale zarazi je stejna cena hodinek na tahu i na gume, to mi od Sinnu prijde jako docela podpasovka, nebo mi neco unika? :mad:

A posledni vec- Tegiment je pouze za priplatek? Nebo je to tak, ze lunetu maj tvrzenou vsechny U1 a za priplatek je tvrzeny cely pouzdro?

Upraveno uživatelem OndraPod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvrzená je pouze luneta. Pouzdro a tah jsou v základu netegimentované. Proto to asi bude za stejnou cenu jako silikon. Tegiment tah lze objednat za příplatek.

Jasny luneta bude tvrzena asi vzdycky, ale o tah podle mne urcite nejde, videl jsem v nejakym nemeckym e-shopu(nemuzu to ted bohuzel najit) dvoje U1 na silikonu, jedny za 1400?, druhy za 1600? a lisily se akorat poznamkou Tegiment v popisu.

Silikon se sponou byval driv za 100? a hodinky byvaly na silikonu o 100-150? levnejsi nez na tahu viz http://www.sinnwatch...ducts.php?cat=3 nevim teda jestli maji stary cenik, kazdopadne skladem maji kulovy, ale poslal jsem dotaz, tak uvidime jestli se nekdo ozve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasny luneta bude tvrzena asi vzdycky, ale o tah podle mne urcite nejde, videl jsem v nejakym nemeckym e-shopu(nemuzu to ted bohuzel najit) dvoje U1 na silikonu, jedny za 1400?, druhy za 1600? a lisily se akorat poznamkou Tegiment v popisu.

Silikon se sponou byval driv za 100? a hodinky byvaly na silikonu o 100-150? levnejsi nez na tahu viz http://www.sinnwatch...ducts.php?cat=3 nevim teda jestli maji stary cenik, kazdopadne skladem maji kulovy, ale poslal jsem dotaz, tak uvidime jestli se nekdo ozve.

 

 

Já jsem jim psal asi před třemi měsíci a odpověď doteď veškerá žádná. Napiš na chronoshop.cz, tam ti určitě poradí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste bych mel dotaz, je to sklicko u Sinn U1 alespon trochu zapustene, nebo je zaroven s lunetou? A jak je to s kvalitu AR vrstev u Sinn U1, nebo vubec Sinn hodinek obecne?

Idealne pokud ma nekdo osobni skusenost, jak moc "snadne" bylo sklicko skrabnou?

Diky, vazne o nich uvazuju a ta vnejsi AR vrstva je jediny co me trochu odrazuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na to si dovolím odpvědět mám UX a je tam oboustranný AR,nevím jakou technologii a v jaké vrstvě je nanášen ale drží oravdu perfektně,hodinky nosím intenzivně a nemají ani škrábaneček jak na pouzdru tak hlavně na AR.Mněl jsem Béčka,Fortisy,Omegy ani jedny nemněly tak odolný AR,a škrábaly se poměrně snadno,navíc se tam dělaly jemné vlásečnice jak na Fortis tak na Béčkách.IWC mají rovněž velmi odolný a uplně modrý AR..Jsou to dobré časomíry,více než dobré. :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za odpovedi, skrabnout se da i safir, to je jasny, ale asi to nebude tak horky jak jsem si myslel :smile_anim:

Ted jsem jeste prochazel stranky Sinnu a maj tam moc hezky popsany vsechny technologie co pouzivaji, k AR je tam toto:

"A particularly hard, glass-like anti-reflection coating is used in our 900, U1, U2, U1000 and UX models.

At 1800 to 1900 HV it has almost the same degree of hardness as sapphire crystal (approx. 2000 HV) and is applied using a special sputtering technique.

This technique allows reflection to be reduced to less than 0.5 %"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OndraPod:

Sinny jsem nosil nejdéle ze všech svých hodinek, šetřil jsem je nejméně a AR jsem označkoval až cca po půl roce.

Nevím bohužel čím.

Na lunetě a pouzdře ani Ň, na pískovaném tahu, který nebyl ani z ponorkové oceli ani ošetřený tegimentem byl skoro na každém článku nějaký větší či menší otěr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 2 týdnech...
  • po 4 týdnech...

Tak po trech dnech na ruce prvni dojmy...

 

- Kompaktni, rigidni, minimalisticky, ale zaroven elegantni a cool, perfektne promysleny a dotazeny, nic neprebiva, nic nechybi a k memu udivu docela budi pozornost okoli :eek:

- Je to poradna hrouda oceli, skla a silikonu, ale na ruce sedi bombove a prakticky z ni neslezou, sundavam je jen na noc a jeste hodne nerad ;)

- Z ceho jsem unesenej, je ten 3mm safir s oboustranymi AR vrstvami, s minimalni odrazivosti a bez jakehokoliv zabarveni, to je klenot sam o sobe!

- Zklamani je samozrejme chod lunety, ale to je asi stara znama vec, zase musim rict, ze pokud clovek tu vuli vylozene nehleda, ta si ji ani nevsimne....

- jeste jsem je neserizoval, ale v prumeru  zatim delaji cca 3,5s do plusu/den takze naprosto bez problemu, uvidime casem az se zabehnou :)

 

Casem napisu neco podrobnejsiho do chlubirny + pridam nejaky poradny fotky, zatim jen par wrist-shotu kompaktem.

post-25651-0-74293100-1369348742_thumb.jpg

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...