Přejít na obsah

Sinn U1


sved002

Doporučené příspěvky

No asi před půl rokem jsem to řešil v chronoshopu. To mi bylo řečeno že cca 7000 Kč. Kolik stojí SDR nevím, ale jelikož je to stejné jako ta klasická akorát navíc další pvd vrstva, tak bych řekl 8-9k, ale to fakt jen hádám. Jinak výměna sklíčka má stát 2,5k což se mi zas až tak špatné nezdá.

 

Jencekgs - však si řekni není problém. Já jsem byl teda SDR unešen, i když na fotkách se mi nelíbila vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 179
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Hezky :speak_cool:

Jeste k SDR - koukam, ze mame presne "opacny" vkus ;)

Mne se Tegiment luneta nejvic libi v kombinaci se silikonem a v planu mam stribrny strap, na cernym strapu a kovovem naramku me zase nejvic bere SDR luneta :lol2:

Cena za samostatnou SDR lunetu je teda docela peklo, ale 2,5 za novy safir neni vubec spatny, takze mne snad pripadny skrabance nemusi trapit, vnejsi AR bych odstranoval fakt nerad.

To co jsem uz na vice mistech cetl, ze na tool-watche vnejsi AR nepatri, je IMHO pekna blbost, protoze i se skrablou AR bude citelnost o tridu jinde, nez s bez AR.

Na WUS si nejakej manik nechal dat na U1 konvexni safir z U2 bez vnejsi AR a nelibilo se mi to teda vubec :sad01_anim:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc pěkná fotka!

Dík. No marinemastery mají taky předpoklady na dobrou fotku ;) . Měl bys zase něco zpachtit.. moc mi nedají spát

 

Hezky :speak_cool:

Jeste k SDR - koukam, ze mame presne "opacny" vkus ;)

Mne se Tegiment luneta nejvic libi v kombinaci se silikonem a v planu mam stribrny strap, na cernym strapu a kovovem naramku me zase nejvic bere SDR luneta :lol2:

Cena za samostatnou SDR lunetu je teda docela peklo, ale 2,5 za novy safir neni vubec spatny, takze mne snad pripadny skrabance nemusi trapit, vnejsi AR bych odstranoval fakt nerad.

To co jsem uz na vice mistech cetl, ze na tool-watche vnejsi AR nepatri, je IMHO pekna blbost, protoze i se skrablou AR bude citelnost o tridu jinde, nez s bez AR.

Na WUS si nejakej manik nechal dat na U1 konvexni safir z U2 bez vnejsi AR a nelibilo se mi to teda vubec :sad01_anim:

Já osobně si taky myslím, že na toolwatche antireflex nepatří. Ale na druhou stranu toolwatch za 40 litrů je podle mě taky blbost. Všechno nad 5 litrů už je mi hodně líto rasit... a úpravy hodinek taky zrovna nemusím. Jediná výjímka je asi výměna hardlexu za safír. Jinak to začne po čase vadit. Třeba ta výměna ručiček z U2 na U1, jak jsem viděl někde na WUS, to je vyloženě prznění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně si taky myslím, že na toolwatche antireflex nepatří. Ale na druhou stranu toolwatch za 40 litrů je podle mě taky blbost. Všechno nad 5 litrů už je mi hodně líto rasit... a úpravy hodinek taky zrovna nemusím. Jediná výjímka je asi výměna hardlexu za safír. Jinak to začne po čase vadit. Třeba ta výměna ručiček z U2 na U1, jak jsem viděl někde na WUS, to je vyloženě prznění.

 

Spis jde o to, co kdo povazuje za tool-watche ;)

Podle mne jsou to hodinky u kterych je primarni funkce/ucel a tomu je podrizeny design, materialy atp.(coz jsou samozrejme i outdoorovky na raseni) a to podle mne U1 splnuji dokonale bez ohledu na cenu.

Viz. vysoka WR, ponorkova ocel, tegiment luneta, korunka na 4 a pro snadne odecitani casu oboustrany AR, siroke rucky a indexy, mavatko vterinovky, zarive bila C1 superluminova x matne cerny cifr.

Ze je k tomu puvodnimu ucelu naprosta vetsina z nas(vcetne mne samozrejme) nepouziva, uz je vec jina :cheers:

Kazdopadne jsou paradni(i pres ty drobny nedostatky) a je jen malo hodinek, ktere bych mel momentalne na ruce radsi :punk:

EDIT: BTW odchylka po 5. dnech od serizeni -1s :smoke:

Upraveno uživatelem OndraPod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi se mnou nebude většina souhlasit, ale toolwatch v pravém slova smyslu u mě definuje jenom cena. Ono s těmi materiály máš samozřejmě pravdu, ale beru to spíše jako takový charakterový znak a styl sinnu a damaska. Prostě něco, čím se snaží odlišit od ostatních. Při outdoorovém použití totiž stejně škrábneš všechno. Pár větví, nějaká skála a antireflex je v hajzlu a na tegimentu/damestu máš šrámy tak jako tak. Výhodu těchto materiálů vidím spíše v tom, že pokud hodinky používáš na normální aktivity, tak vypadají i několik let jako nové, ale na druhou stranu případná oprava je možná jen výměnou poškozeného dílu....

Prostě toolwatch jsou u mě levné hodinky, kde nemusím otáčet ruku, když jdu okolo čehokoli s pevnou strukturou, schovávat pod rukáv nebo za záda, když se prodírám houštím, zvedat nad hlavu, když spadnu do potoka a rvát si vlasy, když je utopím v moři.
:tank:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi se mnou nebude většina souhlasit, ale toolwatch v pravém slova smyslu u mě definuje jenom cena. Ono s těmi materiály máš samozřejmě pravdu, ale beru to spíše jako takový charakterový znak a styl sinnu a damaska. Prostě něco, čím se snaží odlišit od ostatních. Při outdoorovém použití totiž stejně škrábneš všechno. Pár větví, nějaká skála a antireflex je v hajzlu a na tegimentu/damestu máš šrámy tak jako tak. Výhodu těchto materiálů vidím spíše v tom, že pokud hodinky používáš na normální aktivity, tak vypadají i několik let jako nové, ale na druhou stranu případná oprava je možná jen výměnou poškozeného dílu....

Prostě toolwatch jsou u mě levné hodinky, kde nemusím otáčet ruku, když jdu okolo čehokoli s pevnou strukturou, schovávat pod rukáv nebo za záda, když se prodírám houštím, zvedat nad hlavu, když spadnu do potoka a rvát si vlasy, když je utopím v moři.

:tank:

presne tak, na toto mam Gcka, kazdy sram ma na nich tesi, pretoze hodinky do nepohody musia nalezite vyzerat! je to ako zablateny offroad, tiez je najkrajsi ked ma na sebe spustu blata ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad. nerovnomerna luminescence mych Sinn U1

Poslal jsem fotky + co mozna nejvernejsi popis a dle Sinnu by mela lumi byt nanesena rovnomerne, nicmene aby mohli vydat nejake stanovisko, musi se na hodinky podivat osobne v servisu.

 

Tady se mi jeste podarilo zachytit strukturu ciferniku, ktera je neuveritelne jemna a v kontrastu s bilou c1 na indexech to vypada proste skvele :)

post-25651-0-43615400-1371650309_thumb.jpgpost-25651-0-78406200-1371650347_thumb.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak pokud někoho zajímá rozdíl v barvě tahu mezi tegiment a klasickou ocelí u sinn, myslím, že se mi to na dnešním srazu s jencekgs podařilo hezky zachytit.. Tím se mi potvrdilo to, co jsem si myslel už dávno. Je to vidět i na pouzdře UX. Samozřejmě ne v každé situaci je ten rozdíl tak markantní. Záleží na světelných podmínkách. Někdy to není vidět vůbec.

post-20835-0-59139000-1372701330_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problem je, ze ani ten netegimentovany naramek k ty ponorkovy oceli tak uplne nepasuje, je svetlejsi a matnejsi :(

Ta ponorkova ocel se proste tak zvlastne leskne a ja mam docela problem rozeznat rozdil v odstinu tegimented lunety a netegiment pouzdra.

U klasicke oceli je to znatelne vic, protoze ma jemnejsi zrno a je matna, takze ten rozdil v kontrastu s ponorkovou oceli je o to vyraznejsi.

 

A jak dopadlo prime srovnani U1 vs UX?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak rozdíly které jsme našli:

- luneta u UX je o fous nižší, takže zatímco u U1 je plynulý přechod mezi lunetou a sklíčkem, tak u UX je sklíčko mírně vystouplé nad lunetu a je trochu rozdíl ve tvaru dýnka, takže U1 jsou ve výsledku o něco vyšší (a těžší)

- olej v UX způsobuje opravdu zajímavý optický efekt v tom, že i když se díváš na ciferník i z opravdu ostrého úhlu, ručky vypadají jako by byly namalované na sklíčku a není tam žádná hloubka... todle je fakt úžasný pohled (věřím, že jencekgs až příjde z dovolené udělá výstižné ilustrativní foto)

- další parádní efekt, který olej způsobuje je ten, že ciferník je i na přímém slunci opravdu sytě černý, zatímco u U1 je černá výrazně bledší (šedivější) oproti tomu zase ručičky jsou u U1 viditelně bělejší.

 

Musím říct, že vzhledově se mi ty UX líbily snad i víc než U1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...