Přejít na obsah

Panerai - certifikace COSC


Vena

Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

mám obecný dotaz, jak je to s certifikací COSC u dnes používaných strojků. Na stránkách Carollina je napsané, že mají certifikaci COSC, ale na stránkách Panerai jsem to nikde nenašel a ani nikde jinde na netu jsem nic jednoznačného neviděl. Možná hledám blbě, nevím 🙂

Mám v merku jedny Luminory, tak sháním všechny možný informace 🙂

Dík za případné vysvětlení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že všetky in-house strojky od Panerai COSC nemajú a majú toleranciu -5/+10s denne. Takže ak nejaké Panerai COSC majú, budú to tie postavené na ETA kalibroch (ak ešte nejaké modely sú). Plus si nie som úplne istý, či COSC certifikát môžu dostať hodinky bez sekundove ručičky (a pár takých Panerai je).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasné, já se rozmýšlím mezi 1312 a 1321, což jsou strojky P.9010 a P.9012. Oba typy mají vteřinovku. Pokud by COSC měly, tak ta má -4/+6s denně, jestli se nepletu. Nevím, jak je to v manuálech u těchto typů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, strojky bez vteřinovky COSC dostat nemohou, to jen pro info. Nicméně ještě maličkost, ale neber to nijak zle jen mi to opravdu zajímá.

Proč je pro tebe COSC tak důležitý? To je třeba věc, která mě vůbec nezajímá. Mám PAM01321 a je to takovej skvost, že mi je úplně jedno jestli dělaj 2 vteřiny nebo 10. Krom toho musím říci, že se to s postupem času dost mění.

Až budu chtít hodinky co jsou naprosto přesný, tak si koupim ApleWatch, ale to si snad raději useknu ruku. :D 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Vena napsal:

Jasné, já se rozmýšlím mezi 1312 a 1321, což jsou strojky P.9010 a P.9012. Oba typy mají vteřinovku. Pokud by COSC měly, tak ta má -4/+6s denně, jestli se nepletu. Nevím, jak je to v manuálech u těchto typů.

Obidva strojky sú Panerai inhouse, tzn podľa mojich informácií bez COSC, takže -5/+10 sekúnd denne

Upraveno uživatelem koveras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K čemu COSC na strojku, který se kvůli absenci hackingu v nejnovějších ojebaných verzích beztak ani nedá pořádně seřídit? :yucky:

Každopádně u obou PAM (320 s P9001 i 572 s P4000, obojí "plnotučný" inhouse) co mi prošly rukama byla odchylka s velkou rezervou v rámci COSC, průměrně +3 resp. +0-1 s/den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, pku napsal:

Ahoj, strojky bez vteřinovky COSC dostat nemohou, to jen pro info. Nicméně ještě maličkost, ale neber to nijak zle jen mi to opravdu zajímá.

Proč je pro tebe COSC tak důležitý? To je třeba věc, která mě vůbec nezajímá. Mám PAM01321 a je to takovej skvost, že mi je úplně jedno jestli dělaj 2 vteřiny nebo 10. Krom toho musím říci, že se to s postupem času dost mění.

Až budu chtít hodinky co jsou naprosto přesný, tak si koupim ApleWatch, ale to si snad raději useknu ruku. :D 

 

Ahoj, určitě to pro mě neni tak důležité, že bych si je kvůli tomu nekoupil. Jen je to pro mě taková záruka kvality strojků. Mám Monaca, kalibr 11, také bez COSC, jdou tak cca +10s a vůbec mi to nevadí 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Radek124 napsal:

K čemu COSC na strojku, který se kvůli absenci hackingu v nejnovějších ojebaných verzích beztak ani nedá pořádně seřídit? :yucky:

Každopádně u obou PAM (320 s P9001 i 572 s P4000, obojí "plnotučný" inhouse) co mi prošly rukama byla odchylka s velkou rezervou v rámci COSC, průměrně +3 resp. +0-1 s/den.

Tak nějak cítím, že nejsi fanda posledních verzí Panerai 🙂 Myslíš, že se ubírají nějakým divným směrem ? Četl jsem o problémech, které měli se strojky, které vydávali za něco jiného než byly, ale nejsem úplně v detailu, tak to neumím objektivně zhodnotit.

Jinak mě se jejich hodinky líbí už léta, teď jsem se rozhodl, že si nějaké pořídím, a proto se snažím nasát co nejvíce informací :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Vena napsal:

Jinak mě se jejich hodinky líbí už léta, teď jsem se rozhodl, že si nějaké pořídím, a proto se snažím nasát co nejvíce informací :)

S tím pořizováním PAMů si to dobře rozmysli. :D 

Mohlo by se ti totiž stát to co mě a spoustě jiných, že už si pak nedáš na ruku nic jiného.

Nicméně mi to ve výsledku vlastně vůbec nevadí. :D :D :D 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo, taky jsem svého času směnil pitomé Rolex GMT za PAM572 - a i když už je dnes díky potroublým spekulantům cena rolád úplně jinde a z "katování kostů" u novodobých Panerai je mi na blití, subjektivně mi ty moje rádiovky dodnes přijdou o parník hodnotněji zpracované než libovolnej "investiční" srágor s korunkou. S hodinkovou promiskuitou to nemá co dělat, na pracce už jsem měl ledacos, hodinky si vybírám doslova dle nálady - a ani dnes odpoledne nemám problém mít na levačce PAM a na pravačce AW (cifrem dolů, jako krokoměr a externí displej k mobilu v kapse) B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, pku napsal:

S tím pořizováním PAMů si to dobře rozmysli. :D 

Mohlo by se ti totiž stát to co mě a spoustě jiných, že už si pak nedáš na ruku nic jiného.

Nicméně mi to ve výsledku vlastně vůbec nevadí. :D :D :D 

 

😀 Já už jsem rozmyšlený, měl jsem je už i na ruce v obchodě. Jen váhám mezi 1312 a 1321. Spíš tihnu k těm 321, mám rad, když tam je něco navíc, než čas 😉 Ty je mas, asi jsi spokojený dle tvých příspěvků. GMT a rezerva nátahu chodi spolehlivě ? Myslím, ze si umím živě představit, ze jiné hodinky už moc nosit nebudu, uvidime 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Radek124 napsal:

- a ani dnes odpoledne nemám problém mít na levačce PAM a na pravačce AW (cifrem dolů, jako krokoměr a externí displej k mobilu v kapse) B)

AW cifrem dolů jako krokoměr …… z tebe by měl Steve Jobs radost 😀

Jsem rad, ze PAM jsi úplně nezatratil 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Vena napsal:

😀 Já už jsem rozmyšlený, měl jsem je už i na ruce v obchodě. Jen váhám mezi 1312 a 1321. Spíš tihnu k těm 321, mám rad, když tam je něco navíc, než čas 😉 Ty je mas, asi jsi spokojený dle tvých příspěvků. GMT a rezerva nátahu chodi spolehlivě ? Myslím, ze si umím živě představit, ze jiné hodinky už moc nosit nebudu, uvidime 😉

Jsem naprosto spokojený a co se týče toho GMT, tak pro mě to byla podmínka. Já jedu v práci pouze podle UTC času, takže ho potřebuji, ale z druhé strany pokud to nikdy nevyužiješ, tak je otázka zda cenu dávat za to dávat více peněz. 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Starší inhouse kalibry s druhou časovou zónou (GMT bych to určitě nenazýval) mívaly i mnohem šikovnější vychytávku než jen prachsprostý hacking (který umějí i strojky za litr) - a to reset vteřinovky, mechanicky řešený podobně jako reset u chronografů. Co jsem slyšel v ONYXu tak šlo o noční můru hodinářů když to začalo zlobit, nicméně s odstraněním hackingu už o něj netřeba mít obavy :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 7. 2022 v 14:27, Radek124 napsal:

Jo jo, taky jsem svého času směnil pitomé Rolex GMT za PAM572 - a i když už je dnes díky potroublým spekulantům cena rolád úplně jinde a z "katování kostů" u novodobých Panerai je mi na blití, subjektivně mi ty moje rádiovky dodnes přijdou o parník hodnotněji zpracované než libovolnej "investiční" srágor s korunkou. S hodinkovou promiskuitou to nemá co dělat, na pracce už jsem měl ledacos, hodinky si vybírám doslova dle nálady - a ani dnes odpoledne nemám problém mít na levačce PAM a na pravačce AW (cifrem dolů, jako krokoměr a externí displej k mobilu v kapse) B)

Panerai moc nesleduju, ale tu a tam o některých modelech uvažuju. Jak se u novějších modelů projevuje cost cutting? 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V současné době je teda největší "kauzou" odstranění hackingu vteřinovky z kalibru P.90xx a jeho přeznačení na P.90x. Druhý zásadní cost cutting je v podstatě kompletní odstranění zdobení strojku a tento "nedostatek" byl vyřešen plným dýnkem. Fandům vadí i mizerná 30m WR u modelů Luminor Due. Další dva důvody nejak neumím posoudit, jeden je nové balení à la Breitling (místo dřeva recyklovaný plast). Druhý je marketingový pojem e-steel, kdy navýšenou cenu omlouvá Richemont použitím recyklované oceli, ale v podstatě všechna ocel využívaná v EU už recyklovaná je.

Upraveno uživatelem koveras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, safi napsal:

Panerai moc nesleduju, ale tu a tam o některých modelech uvažuju. Jak se u novějších modelů projevuje cost cutting? 

Jdi do starších modelu. Tam je porad dobrej vyber a kvalita a i cena je super. Nejsou to navoneny prdy 🙂 a jsou spolehlivý a servis za par korun. Ja mam Suby s 7750 a jdou do 4 vteřin denne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...