Přejít na obsah

Pánské hodinky do 2500 Kč


Doporučené příspěvky

Ahoj,

jako naprostý neznalec hodinek se chci zeptat na pánské hodinky do částky 2 500 Kč. Byly by jako dárek. Najdou se takové, které by si minmálně v takové cenové hladně udržely alespoň hodnotu v čase?  Co jsem tak koukal, tak mě mě zaujala značka Festina.

Pokud máte nějaký tip na značku nebo rovnou konkrétní model budu rád, za každé doporučení.

 

Vím, že jako dárek mohou udělat radost každé hodinky, ale přeci se jen tady zeptám odborníků 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Festině a těmhle fashion značkám bych se vyhnul. Vzal bych nějaký Casia (Edifice), G-Shock nebo nějaký Orienty. Z vlastní zkušenosti bych doporučil Invicta Pro Diver 8926 OB. Za ty peníze dobrej poměr cena/výkon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, LayDee napsal:

Ahoj,

jako naprostý neznalec hodinek se chci zeptat na pánské hodinky do částky 2 500 Kč. Byly by jako dárek. Najdou se takové, které by si minmálně v takové cenové hladně udržely alespoň hodnotu v čase?  Co jsem tak koukal, tak mě mě zaujala značka Festina.

Pokud máte nějaký tip na značku nebo rovnou konkrétní model budu rád, za každé doporučení.

 

Vím, že jako dárek mohou udělat radost každé hodinky, ale přeci se jen tady zeptám odborníků 🙂

 

Ahoj, dobře, že se ptáš. Nechtěl bych jako dárek dostat Festiny a pokud obdarovaný aspoň trošku rozumí hodinkám, nechtěl by je taky. 
 

Chtělo by to víc informací o budoucím obdarovaném - věk, jestli nosí hodinky, pokud ano tak jaké? Jestli preferuje baterkace nebo spis mechaniku? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to mají být skutečně hodinky, které mu vydrží řadu let, a ne "hodinky", tak je rozpočet dost napjatý -- ne snad že by to vůbec nešlo, ale bude to komplikované. Kdyby bylo možné zvýšit částku aspoň na dvojnásobek, dá už se vybírat z rozumně kvalitních japonských hodinek od Citizenu, Seika nebo Orientu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už je zmiňováno v příspěvcích výše, chtělo by to více informací o obdarovávaném. Budou to jeho jediné hodinky? Bude je nosit denně? Jaký je jeho životní styl - je to sportovec, zálesák nebo by to chtělo univerzálně / společenské hodinky?

Udržitelnost ceny v čase je na samostatnou studii. To nedokážou mnohdy správně odhadnout ani odborníci v řádově vyšších cenových kategorií. V této cenové kategorii se mohou občas objevit atraktivní kousky, jejichž cena se udrží nebo poroste, ale to zjistíte až za dvacet let. Spíš bych se soustředil na technickou udržitelnost v čase, tedy že hodinky nebude muset obdarovaný po roce vyhodit, ale že bude třeba jen jednou za dva tři roky vyměnit baterku a budou sloužit klidně i několik desetiletí.

Ale očekávané je doporučení:

  • jednoznačně se vyhnout módním / fashion značkám
  • v této cenové relaci se zaměřit především na značky Casio a Orient
  • pokud by došlo k navýšení rozpočtu, pak zahrnout i Seiko a Citizen

Přeji šťastnou ruku při výběru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bych něco přihodil, a pořídil Seika 5ky. Polointegrovaný tah, a hodinky pro každou příležitost. Jestli jim pořád fungují kupóny, něco půjde srazit i dolů.

https://www.timestore.cz/Znacka/Seiko-295/Seiko-5/Seiko-5-Automatic-72297

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je to pro muže věk 35 let, určitě ne digitální. Nosit je bude 3x týdně, má sporotvní styl oblečení, sako do práce nenosí :) 

 

Citovat

Spíš bych se soustředil na technickou udržitelnost v čase, tedy že hodinky nebude muset obdarovaný po roce vyhodit, ale že bude třeba jen jednou za dva tři roky vyměnit baterku a budou sloužit klidně i několik desetiletí.

Tenhle postřeh se mi líbí 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě je to dobrá volba. Po technické stránce na nich nevidím nic špatného, pro nošení 3x týdně je quartz mnohem lepší volba než automaty nebo hodinky s nátahem (v této ceně by toho s jiným strojkem než quart stejně moc nebylo) a ačkoli mi nesedí všechny modely od Orientu, tyto si na svojí ruce dokáži velmi dobře představit. Ještě jsem našel video, ukáže víc než jedna fotka:

https://m.youtube.com/watch?v=DELwBi_114w

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...