Přejít na obsah

Povedené fotky z dovolené?


Doporučené příspěvky

Taky něco přispěji ... Když vlnobití udeří ... Moje lepší polovička pořád něco mele o Chocholouškovi ... Nějak nechápu vo co de :sad01_anim:

 

Jestli vážně chce k tomu Chocholouškovi zajít, já bych jí to dopřál. Třeba je z něčeho vynervovaná :D

Fotky z vířivky dobrý!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skalis-krásný fotky a prosím tě, co tam pozurujete?

 

Delame spektroskopii chemicky pekuliarnich hvezd pro dopplerovskou tomografii :). Hehe, ted jinak -- je to metoda, jak ze sady spekter porizenych v prubehu cele otocky hvezdy zrekonstruovat polohu a tvar skvrn (s ruznym chemickym slozenim) na jejim povrchu a to i presto, ze hvezda samotna je videt pouze jako bod. My tady pro to porizujeme data. Fotky budou jeste pribyvat, i kdyz uz ne takovym tempem. Uz treti noc pozorujeme, takze po 14h sichte pres noc uz toho ve dne krome spanku moc nedavam...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu je tam tak čistý vzduch? A co světelný šum v noci?

 

Vzduch je tu opravdu dost cisty. A taky hodne suchy, takze se clovek neobejde bez jeleniho loje :), kterej tak nesnasim. Ale je to lepsi, nez mit popraskanou hubu. Svetelne znecisteni je minimalni. Vsechny mistnosti, kde se sviti (budova s kancelarema a jidelnou, ridici budovy dalekohledu, ubytovani), jsou zatemneny, autama moc casto lidi neprejizdej a navic musej mit jen parkovacky a v dalce je jen par vesnicek nebo hornickejch osad, co skoro nesvitej. Tma je tu paradni a z jizni oblohy jsem si sedl na p...l, je to nadhera.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skalis-smekám klobouk,v tom aby se prase vyznalo :D

 

Sedi tu technik, ktery to cele ovlada. Nase uloha je velmi prosta a zvladla by ji i cvicena opice. Jen klikame v systemu na pripravene baliky s pozorovanim, ktere se pak ten technik spousti. Jen upravujeme parametry, kdyz se zmeni podminky. Astronomie uz davno ztratila svoji romantiku :), alespon u techle top instrumentu. Ale uzivam si to, je to nejspis naposled, co se na takovy misto podivam (dalsi dovolenou bych na to uz neobetoval :)). A kdyz si to vezmu kolem a kolem, tak treba pred 10 lety by to byl asi muj sen se sem podivat. Jak je clovek starsi a ma nejaky ty zkusenosti posbirany (i v praci pracuju s hi-tech pristroji, resp. je vyvijim), tak mu to tak uz neprijde. Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Norsko + g9200, Oslo - muzeum KonTiki

 

sú v tomto múzeu lode Ra? Na fotke bude vorový typ Kon-tiki,že.

 

edit: teda aspoň RaII...inak ono to nie je dobre vidieť, ale vor v múzeu by mal byť na vode v takom bazénku...ja som tam nikdy nebol, len za základe článkov o tom, tak či to tak aj je.

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sú v tomto múzeu lode Ra? Na fotke bude vorový typ Kon-tiki,že.

 

edit: teda aspoň RaII...inak ono to nie je dobre vidieť, ale vor v múzeu by mal byť na vode v takom bazénku...ja som tam nikdy nebol, len za základe článkov o tom, tak či to tak aj je.

 

ano, na fotce je KonTiki. Bazenek bohuzel neni, obe lode sou na nejakym igelitu, kterej je jako more :). pod KonTiki se da sejit do suterenu , kde je takovy "terarium" s vyhledem na spodni cast voru a nakou velrybu a dalsi rybicky...

RaII je taky vystavena.

post-10463-001252500 1313096768.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...