Přejít na obsah

Sberatelstvi - modely aut a motocyklu


Doporučené příspěvky

@hirsch: Díky. Vždycky, když si koupím něco nového, hned si to nafotím. Pak modýlek nemusím vyndavat ze sekretáře, když si ho chci prohlídnout  :D Kvůli nedostatku místa jsou některé dost zastavěné a špatně se k nim dostanu.

 

@vicomt: No to teda koukám. Zpracování vypadá skutečně perfektně. Skládací střechu mám u osmnáctiny Mercedes Benz 230 SLK od Maista a hodně mě baví. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je jedna z poliček, tady srdeční rallye a Le Mans kousky. Ve skleničce je kačírek a žmolky z pneumatik z loňského LM...:-)

post-3283-0-44951700-1426493695_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ivan Lelák : pěkný , barevná kombinace Gulf nemá chybu .

 

Honza.manta : tak každej má něco , někdo míň a někdo víc , ale pro toho si už možná brzo dr.Chocholoušek přijede :-)))

 

                        Ale jinak nádhera , máš fotky interiéru ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok tak se těším!

 

Je to tu. Jedná se o část sbírky umístěnou doma. O něco víc autíček mám u rodičů, něco přechovávám i v práci.  

 

Autíčka nic moc nevyniknou. Proto raději fotím jednotlivé kousky v detailu:

 

post-437-0-35808400-1426783739_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník swanieck

Chodil jsem do první, druhé  třídy na ZDŠ v Brně. Před obrovským šedým panelákem, kde se dnes nedá zaparkovat, stála asi čtyři auta, dvě motorky a skútr. A pak se tam objevil ON......na strojírenský veletrh v Brně přijel nějaký angličan a mezi ty Spartaky a Moskviče zaparkoval Jaguára E Type. Neuvěřitelné dělo.... Moje první opravdická srážka se zlým kapitalistickým světem. V němém úžasu jsme na to koukali všichni, staří i mladí a "paplali" jsme skla i naleštěnou černou karoserii dětskýma ručkama i zvědavými čumáčky. Ty kola s centrální maticí a lesknoucí se chromové nárazníky. Trošku zklamáním pro nás pokročilé bylo číslo na tachometru....jen 160(samosebou, že jsme netušili, že jedná o míle a tudíž je to rychlost přímo závratná). 

 

V té době, se daly za tuzexové "bony" pořídit autíčka MATCHBOX. Pár těchto pokladů jsem  každý rok objevil pod stromečkem a byly to hračky z nejoblíbenějších. Ale jaké bylo překvapení, když spolužák vytáhl z kapsy "angličáka" a byl to on......červený "éčkový" Jaguár. Ten, po kterém jsem toužil.  V rámci dětských obchodů jsem se ho pokusil získat, ale bylo to komplikované. nechtěl ho vyměnit za nic na světě. Až pak stanovil nemožný úkol za autíčko...... Až nastoupíme do řady v tělocviku před nejpřísnější učitelkou, učiněnou "herdekbabou", jsem si měl plivnout na zem. Přímo k jejím nohám. Učiněná "Mission Impossible". Ale jak se praví v písni "Touha je zázrak".

 

A pak už to šlo ráz na ráz....úkol splněn přímo před učitelkou, fyzický trest bukovým ukazovátkem, poznámka na celou stránku s doporučením vyšetření u  psychologa. Kardinální průser doma spojený se spoustou sankcí. Trpěl jsem jako mučedník, ale to nic, měl jsem Jaguára v kapse. Díky tomu, co jsem kvůli němu prožil vzniklo mezi námi silné citové pouto. 

 

Ale čas šel dále, léta ubíhala a přišly jiné zájmy.....skoro celá sbírka autíček se nějak rozplynula jako ranní mlha a s ní i můj červený favorit.

 

Až vyprávění příběhů z dětství svým dcerám mi opět připomněly ty ladné nadčasové tvary toho ušlechtilého sporťáku a tak jsem neodolal a na Ebay jsem si ho pořídil...teď už za pěkných pár stovek i s krabičkou. 

 

A když večer mhouřím oči do zapadajícího sluníčka, tak sním o tom, že si jednou pořídím "éčko" i v měřítku  1:1

 

Snít je tak krásné......

 

post-27804-0-92785300-1426834671_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš to moc hezký :clap:  na toho Velorexe se taky chystám.

 

Díky, Velorex je mimořádně povedený. Určitě doporučuji. Existuje několik verzí - otevřená, uzavřená, se zahrádkou na střeše a dokonce i model v měřítku 1/18 za bratru 3000 Kč  :D Na Aukru jsem zahlédl i čtyřkolového.

 

Já ještě přihodím část svých motocyklů

attachicon.gifmoto.jpg

 

Jo a prosím tě, ten skůtr mě zaujal. Kdo ho vyrábí? Dá se ještě někde sehnat, nutně ho potřebuju!!! 

 

siwi : pěkný , v druhé poličce shora , tam máš BMW 3 Bauer ?

 

Přesně tak, je vidět, že se vyznáš  :thumbsup_anim: NEO Models 1/43

 

post-437-0-94967600-1426842652_thumb.jpg

post-437-0-16948200-1426842667_thumb.jpg

 

Chodil jsem do první, druhé  třídy na ZDŠ v Brně. ...

 

Silný příběh. Miluju tahle poutavá vyprávění o tom, co všechno je člověk ochoten podstoupit, aby získal objekt své touhy. Takové exponáty pak ve svírkách zůstávají po celý život.

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...