Přejít na obsah

Rado


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 54
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Měl by to být nejtvrdší hodinkový materiál v elegantním kabátě. Ten kabát je nezaměnitelnej, ale skvěle napodobitelnej. I ty nejlevnější kopie jsou originálu dost podobné, navíc jich po světě běhá desetkrát více.... Tmavá barva a lesk jsou dobrou klasikou pro funebráky a lidi , kteří hledají něco opravdu jiného. Vadí mi baterka a taky to, že když s nimi drbneš o roh baráku, jsou poškrábaný stejně, jako kterékoli jiné hoďky. Ale už to, že o nich píšu znamená, že mě nenechávají zcela chladným. Cenová politika není špatná, mám ale blíže k hodinkám, nežli šperkům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
tak to se Ti jen zdá ...

To jsem nechtěl slyšet, ale máš pravdu. Už teď se mi velice ostře vybavuje jeden krásný model od Eterny. A to jsem žádal o radu přesně v 18:53, je to prostě šílený :(

 

 

 

.... Tmavá barva a lesk jsou dobrou klasikou pro funebráky a lidi , kteří hledají něco opravdu jiného. Vadí mi baterka a taky to, že když s nimi drbneš o roh baráku, jsou poškrábaný stejně, jako kterékoli jiné hoďky. Ale už to, že o nich píšu znamená, že mě nenechávají zcela chladným. Cenová politika není špatná, mám ale blíže k hodinkám, nežli šperkům.

 

Přesně, tmavá je perfektní a to nejsem funebrák. Baterka nemusí být nutností, najdou se i solidní automaty, doufám, že se nemýlím. Zpráva o tom, že se také dají poškrábat mě zaskočila. Tuhle nemilou vlastnost našich miláčků jsem chtěl oběhnout.

 

 

Já teď sbírám prostředky na tyhle.

 

Pěkné, ale to je quartz, mají podobný i v automatu.

 

 

Hodne quartz modelu, high-end materialy, nevsedni design. Osobne je mi znacka sympaticka a sirokou verejnosti velmi dobre hodnocena.

Ktery model je ten pravy ?

 

Ještě jsem si přesně nevybral, ale tentokrát překvapivě vynechám chronograph, teda alespoň myslím. Nedávnou jsem viděl jedny elegantní, černé ve sportovním hávu s tajemně modrým číselníkem. Bohužel nemohu najít obrázek, ale vypadaly naprosto perfektně.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám černé Sintry a naprosto špičkové, dělají se i automaty - žádný strach. A neboj - JSOU nepoškrábatelné! Při nárazu je maximálně rozbiješ, ale za ty roky se mi to ještě nepodařilo. Podle mě nejlepší oblekovky. Naprosto dokonale sedí, tajemně se lesknou a na ruce je vůbec necítíš (někdy se musím podívat, jestli tam ještě jsou. Jsou lehké (tedy ne z řady ORIGINAL - ty jsou zas až moc těžké).

 

Kdo neměl na ruce nepochopí, na fotkách vypadají až fádně, ale jinak je to bomba.

 

Mám je rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Promiň, ale ty co jsem postoval NEJSOU quartz, ale stejně nejsou Tvůj typ, takže je to mimo. :)

 

Vážně ? Jaký to je model ? Materiál se tváří jako ocel, je to tak ?

 

 

  - žádný strach. A neboj - JSOU nepoškrábatelné! Při nárazu je maximálně rozbiješ, ale za ty roky se mi to ještě nepodařilo.  

 

Rozbít, to snad ne, to by musela být obrovská rána, aby praskla keramika. Začínáš mě trochu strašit.

 

Kolega je má... černá vypadá fakt dobře a má je už ai 8 roků , je to ten typ člověka co je nesundavá ani když trká ruce bůhví kam, a jsou BEZ POSKVRNY BEZ ŠKRÁBANCE !!!!

 

A je to tady, lze Rada poškrábat nebo ne ? 

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozbít, to snad ne, to by musela být obrovská rána, aby praskla keramika.

Keramika je křehká, nic nového pod Sluncem...

 

A je to tady, lze Rada poškrábat nebo ne ? 

Jak které a jak kterou část. Třeba spony jsou klasicky kovové a poškrábou se celkem lehce a to samé platí i o ostatních kovových dílech. I poškrábané články tahu u řady Ceramica jsem už viděl, i když jen dva (ale prý je zdarma nahrazují).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážně ? Jaký to je model ? Materiál se tváří jako ocel, je to tak ?

Omlouvám se, jsi zkušenější než já, takže se hádat nebudu.

Nevěděl jsem, že když se materiál tváří jako ocel, jedná se o quartz.

Rado ten materiál nazývá Hardmetal, nebo Tvrdokov a popisuje jako cituji: Nepoškrábatelný slinutý karbid: Výroba slinutého karbidu Rado vyžaduje náročný proces: z wolframového prášku, popř. z prášku karbidu titaničitého se pod tlakem 1000 barů lisují polotovary. Ty se ve slinovací peci při 1450 stupních Celsia stlačují do konečného tvaru. Pak jsou ještě zapotřebí desítky dalších výrobních operací, než konečně vznikne brilantně lesklý tvrdokov Rado. konec citace.

Jedná se o model :Ref. No. 658.0639.3.002 uvnitř je ETA a nápis na ciferníku Automatic naznačuje, že to bude automat, stejně tak je na stránkách výrobce uvedeno Automatic movement

post-2676-1257150699.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Omlouvám se, jsi zkušenější než já, takže se hádat nebudu.

Nevěděl jsem, že když se materiál tváří jako ocel, jedná se o quartz.

Rado ten materiál nazývá Hardmetal, nebo Tvrdokov a popisuje jako cituji: Nepoškrábatelný slinutý karbid: Výroba slinutého karbidu Rado vyžaduje náročný proces: z wolframového prášku, popř. z prášku karbidu titaničitého se pod tlakem 1000 barů lisují polotovary. Ty se ve slinovací peci při 1450 stupních Celsia stlačují do konečného tvaru. Pak jsou ještě zapotřebí desítky dalších výrobních operací, než konečně vznikne brilantně lesklý tvrdokov Rado. konec citace.

Jedná se o model :Ref. No. 658.0639.3.002 uvnitř je ETA a nápis na ciferníku Automatic naznačuje, že to bude automat, stejně tak je na stránkách výrobce uvedeno Automatic movement 

:D  pěkně si mě utřel.

 

Jinak díky za osvětu, myslel jsem si, že u modelové diver jsou pouzdra z oceli a ne ze slinutého karbidu. Katalogy nemám, www stránky si neprohlížím a bližší informace nesbírám, takže nemám z čeho vyjít, byla to pouze moje domněnka.

Nápisu Automatic na Tvém obrázku jsem si ani nevšiml, jaká tam je ETA ?

 

A nakonec, jelikož je po ránu a ještě jsem se neprobral, co znamená tahle Tvoje věta : "Nevěděl jsem, že když se materiál tváří jako ocel, jedná se o quartz."

Edit - kolik stojí ?

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D  pěkně si mě utřel.

 

Jinak díky za osvětu, myslel jsem si, že u modelové diver jsou pouzdra z oceli a ne ze slinutého karbidu. Katalogy nemám, www stránky si neprohlížím a bližší informace nesbírám, takže nemám z čeho vyjít, byla to pouze moje domněnka.

Nápisu Automatic na Tvém obrázku jsem si ani nevšiml, jaká tam je ETA ?

 

A nakonec, jelikož je po ránu a ještě jsem se neprobral, co znamená tahle Tvoje věta : "Nevěděl jsem, že když se materiál tváří jako ocel, jedná se o quartz."

Edit - kolik stojí ?

Cena je +- 1000 euro, přesný typ ETY Ti zjistím a ta věta to je moje nepochopení, myslel jsem, že to komentuješ tak, že do ocelových modelů dává Rado jen quartz strojky, promiň.

Jinak ještě zajímavost, že díky Radu máme na hodinkách safírové sklíčka.

Špičkou u Rada je model V10K citace: je prodáván jako nejtvrdší hodinky, které můžete koupit. Je vyráběn ze syntetického diamantu a zkratka v názvu znamená hodnotu 10 000 Vickersů, což je nejvyšší hodnota jednotky pro měření tvrdosti. Nejvyšší hodnotu má samozřejmě diamant (pro srovnání běžná nerez ocel, používaná při výrobě hodinek, má hodnotu 200)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Cena je +- 1000 euro, přesný typ ETY Ti zjistím a ta věta to je moje nepochopení, myslel jsem, že to komentuješ tak, že do ocelových modelů dává Rado jen quartz strojky, promiň. 

 

Nic se neděje, v pohodě :) , já jsem vždycky po ránu nějaký zacyklený a obzvláště takhle brzo. Normálně vstávám mezi jedenáctou a dvanáctou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Snowe, to je skvělý nápad.

Rado Original mě v pravidelných vlnách uchvacuje. Myslím, že jedna z nich přichází :)

Pouzdro Hardmetal, tah ocel. Automat, Eta 2824-2. Jiné modely, připomínající spíš náramky, mně vůbec nic neříkají.

 

http://images.google.cz/imgres?imgurl=http...bnw=64&prev

 

Oproti těm potápěčským tyto mají WR 100 a zvláštně fasetované sklíčko a to nevypadá vůbec špatně. Pěkné i ve světlé variantě.

Upraveno uživatelem vojt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Snowe.Mel jsem Jubilea skoro ctyri roky a musim potvrdit,ze jsem je nenosil kazdej den,ale pouze k obleku a sedely k nemu.Po tehto letech jsem nezaznamenal na hodinkach zadny vetsi skrabanec,ba prakticky byly jako nove.Je pravda,ze kopii je opravdu hodne.Jednou jsme se u jednoho stolu sesli tri se stejnym modelem.Take musim rict,ze moje origa,byly jasne rozpoznatelne svym tmavym odleskem od obou kopii.......jen mimochodem,jeden kopie bez problemu priznal,zato druhej-jugos-se hadal az do chvile,kdy moje origo hodinky vzal do ruky a zjistil,ze jsou o pulku lehci.....vysledek ,urazil se a odesel .Zatim jedine hodinky,kde je mi baterka fuk,protoze je maji fakt hezky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
 jugos-se hadal az do chvile,kdy moje origo hodinky vzal do ruky a zjistil,ze jsou o pulku lehci.....vysledek ,urazil se a odesel .Zatim jedine hodinky,kde je mi baterka fuk,protoze je maji fakt hezky

 

Vážně jsou tak lehké ? V ruce jsem jsem jen jen jeden model Diver a ten byl těžký jako prase, ale to byly asi ty slinuté karbidy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Ahoj Snowe, to je skvělý nápad.

Rado Original mě v pravidelných vlnách uchvacuje. Myslím, že jedna z nich přichází :)

 

 

Ahoj vojte,

 

víš, že mám jen samé skvělé nápady kuk.gifkuk.gifkuk.gif a tohle je jeden z nich.

 

P.S. jak si na tom s časem ?

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...