Přejít na obsah

Brno - dobrý hodinář ?


doktorr

Doporučené příspěvky

Tak já nevím, dnes návštěva u Strnada, odmítnul mi vyměnit sklo na vintážních Hujerech, že se mu do toho kvůli vodotěsnosti nechce (poslal mě k Hanákovi, já jeho i s Hanákem do věčných lovišť na základě nejen mých zkušeností..) potom mi při nasazování řemenu řekl, že mé hodinky nejdou, že je natáhl a nejdou - sorry, vintážní automaty s největší pravděpodobností bez manuálního nátahu prostě nenatáhne ani kdyby se po.. od té doby je mám na zápěstí a šlapou, no jako hodinky :)

Ale skvělá paní za pultem, poznala chronomagora (poté, co jsem na dotaz jaký pásek chci odpověděl "tak tři, čtyři kousky, 18, 20 a 22mm) a velmi mile se chovala i k dalším zákazníkům, co tam byli se mnou, nabídla konzultaci i opravu a dost času na prohlídku Primek.

Výsledek: ještě se tam zastavím a zkusím nějakou opravu levnějších kousků, třeba to bude přebírat jiný pán a nebo se líp vyspí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • Po letech...
  • po 4 týdnech...
  • po měsících...

Opet to tu trochu ozivim. Nasel nekdo v Brne nejake pouzitelne hodinarstvi?

Na svych otloukankach Orient Ray potrebuji vymenit puvodni mineralni sklo za safirove (http://www.crystaltimes.net/crystals/62-single-domed-sapphire-crystal-with-blue-ar-14).

Vzhledem k cene hodinek se mi uplne nevyplati posilat je na vymenu nekam daleko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brno je z hlediska hodinářů mrtvola. Poslední dobou mám dobré zkušenosti u Opluštila ve Velkých Bílovicích - 25 min. po dálnici.

Pritelkyne je z Valtic, takze do Bilovic to mam blizko, jen to musim vychytat v pracovni dny.

Ale jsem mel za to, ze Oplustil jen prodava, nejak me nenapadlo resit, ze je to opravdu hodinar. Diky za echo.

Upraveno uživatelem l.adamek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové, dovolil bych podělit se s aktuální drobnou zkušeností s hodinářstvím Pohanka & Co (na Šilingráku). Nedávno jsem pořídil vintage Seamastery v poměrně hezkém stavu, ale chtěl jsem jim ještě nechat obnovit trošku toho bývalého lesku ( pouzdro bylo trochu poškrábané a plné vlásečnic, zmatnělé atp, neoriginální korunka bez znaku,...). Vzhledem ke zdejším komentům na adresu Hanáka, zavření Oriosy atp. jsem zkusil po nějakém hledání na netu teda zmíněné hodinářství Pohanka.

Na Šilingráku je pouze prodejna, hodinky pak vozí ke svému hodináři někam jinam což je asi nevýhoda, pokud máte pro hodináře nějaké specifičtější požadavky. V prodejně byli příjemní, neměli problém s převzetím starých omeg k servisu, moje požadavky jsme sepsali a dohodli se na nějaké předběžné ceně s tím, že až se na to hodinář podívá, tak dá vědět finální cenu

pro odsouhlasení. To trvalo 2-3 týdný, když po mém dotazu na prodejnu, jak to teda vypadá, mi zaslali finální cenu pro potvrzení.

Plusem budiž, že pan hodinář mi zaslal původní vzhled tohoto modelu, který jsem na netu nebyl schopen najít a navrhl tedy

uvedení do původního stavu. Na druhou stranu původní cena, kterou jsme si předběžně nacenili na prodejně se zvedla skoro o 800. Za další cca 3 týdny jsem opět po dotazu na prodejnu konečně dostal info, že hodinky jsou konečně hotové a k vyzvednutí.

Celková cena za kompletní přeleštění pouzdra do původního lesku ( vč. dýnka ) výměnu korunky ( novou orig. jsem si dodal sám ) a poladění na konci ohnuté minutové ručičky byla 2200Kč. Celková doba cca 6 týdnů. S prací jsem hodně spokojený, jediná vada na kráse je cca milimetrová vlásečnice/škrábaneček na boku pouzdra mezi nožičkami, která se tam hodináři pravděpodobně dostala při zpětném nasazování řemínku. Není extra vidět, při přebírání jsem si jí nevšiml a vracet tam kvůli tomu hodinky už nemám v úmyslu. Srovnání s jiným hodinářstvím ( mimo obligátních vyměňovačů baterek a zkracovačů tahů ) bohužel nemám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky - jestli tomu dobře rozumím tak externí hodinář je neznámo kde a kdo, přejímači na prodejně se absolutně nenamáhají sdělit cenu ani informaci o dokončení práce, přeleštění subjektivně levné ale s bonusovým škrábancem? Prostě Brno...  -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nějak, původně jsem myslel, že bude přímo na tom Šilingráku, ale vozí/nosí mu to kdoví kam. Předpokládám, že asi někde v Brně. Nedokážu ale říct, jestli to mají vyloženě někoho externího, nebo svého, který sedí z nějakého důvodu někde jinde. Na webovkách jsem viděl, že zajišťují servis, opravy, renovace atp. jakýchkoli hodiněk, na prodejně mi to potvrdili, ale jméno nebo tak jsem nikde nenašel, tak jsem to v ten moment moc neřešil, protože jsem se těšil až je budu mít zpátky na ruce. Cenu jsme si tam sice nějakou předběžnou řekli, která se ale v konečném důsledku skoro zdvojnásobila. Zdůvodnění jsem žádné nedostal, ale nakonec jsem to akceptoval. Bez mého pourgování by tam hodinky asi ještě v klídečku ležely. Ten škrábanec se mi během týdne trochu rozležel v hlavě a docela mě štve, bych čekal trošku podrobnější výstupní kontrolu, když už si člověk nechává renovovat pouzdro. Příště možná zkusím raději ty Bílovice, posílat se mi moc nechtějí, raději zajdu nebo zajedu někam osobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

No tak já s hodinářstvím Strnad a s opravou svých hodinek PRIM sport nejsem spokojen vůbec.Po 17 letech se mi začaly zastavovat vždy o 1/2 noci a to proto,že neutáhli datumovku.Jelikož mám problémy s chůzí,tak vše vyřizuje za mě manželka.Hodinky dala do opravy s tím,že chce GENERÁLNÍ opravu.Po týdnu byly hodinky hotovy výsledek:Hodinky se spíší za 12 hod.cca.o 11min.Nyní proběhla reklamační oprava č.3. a hodinky dělají totéž.V po.půjde manželka opět s hodinkami ke Strnadům a tentokrát bude požadovat zrušení smlouvy a vrácení sumy přes 1000kč.Jinak podáme trestní žalobu a vše se bude řešit za pomocí soudů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 vždy o 1/2 noci

O jedné polovině noci? Co máš proti slovu půlnoc? Takové hezké slovo.

Staré věci, obzvlášť složité jako hodinky nebo auta, bývají někdy náladové a nevyzpytatelné. To není jako mixer ze supermarketu.

Tohle se určitě zdárně vyřeší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pánové, jezdíte někdo přes Slavkov u Brna a znáte místní hodinářství Štěrba? Opravují tam i starožitné mechanické hodinky. Dal jsem jim na opravu a seřízení staré mechanické kapesní hodinky Medana, tak jsem zvědav, jak to dopadne. O případné zkušenosti se rád podělím. Jediný problém je v tom, že prý toho mají hodně a vyřízení prý může trvat až dva měsíce. Tak jsem si říkal, co už, počkám si a uvidím. Sám jsem zvědav. Samotné vyčištění a seřízení u nich prý stojí nějakých 600-700 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Ahoj,

priniesol som si do Brna od starého otca zopár vintážnych kúskov, ktoré by som chcel nejak skontrolovať a vyčistiť, zatiaľ som nemal odvahu ich uviesť do chodu, lebo ležali v šuflíku nevedno koľko rokov. Prečítal som si tu niekoľko vlákien o tristnom stave hodinárov v Brne, tak skúšam znova oživiť diskusiu o schopných hodinároch, či niekto nemá aktuálnu skúsenosť.

 

Zároveň som pred pár mesiacmi kúpil staré Omegy, ktoré pôvodný majiteľ pravidelne servisoval, ale chcel by som ich tiež nechať prehliadnuť.

 

Prikladám všetky kúsky, ktoré by som chcel nechať aspoň základne skontrolovať/vyčistiť. Konkrétne ďalšie práce by záviseli na dohode a odhadovaných nákladoch. S tým počtom hodiniek holt počítam s investíciou pár tisíc kč. Mimochodom čo tie Primky, má zmysel posielať ich priamo do Eltonu, alebo by to vyšlo zbytočne pridraho?

post-3389-0-60785300-1557298846_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...