Přejít na obsah

Remake Longines, Eterna, Lemania


lac1

Doporučené příspěvky

Zdravim vospolok,

 

zaujimalo by ci uz niekto skusal riesit u nejakych vyrobcov remake tychto legendarnych hodiniek.

Ako hladam na fore tak nikde nic. Myslim ze by nebolo naskodu spravit limitku v tomto style napocest nasim starim a prastarim rodicom, co poviete ?

Pravdaze ak by to vobec bol niekto schopny spravit.

 

Aky mate nazor v tejto veci, alebo som len jediny komu to neda spat ?

 

S pozdravom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 615
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Na foru probehla/probiha uprava jednoho modelu od Zena - uprava ciferniku atd, ale nazev vlakna nevim.. jinak nevim jak to myslis - oslovit Eternu ci Longines jestli udelaji pro chronomag limitku? Nikdo to tady asi nebude chtit zaplatit a zajemcu bude malo takze do toho ty firmy imho nepujdou.. nechat si nekde (pokud ma byt cena alespon trosku realna, tak noname v Cine?) vyrobit jednotlivy dily a do toho koupit strojky? Bude to neco o co budou clenove stat? Jaky strojky a kde? ETA 20 kusu nepusti a jini vyrobci asi taky ne.. Myslim ze tohle realne moc neni, ale treba se najde nekdo kdo me/tebe presvedci o opaku, ale jak rikam, moc bych na podobnou limitku nepomyslel, protoze bud to bude drahy a i tak to nikdo nebude chtit udelat, nebo to bude bastl kterej si nebude chtit nikdo koupit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no je ich dost ale co su v nadpriemernom stave tak pod 1000 Eciek som este nenasiel, to myslim porcelanovy cifernik a 15,94 cal. eterny a lemanie v solidnom stave do 500 ojro.

 

najviac co ma ukludnuje su fotky na antik-hodinky.cz, co myslite ? ake mate skusenosti s tymto zberatelom ?

 

a co sa tyka toho remaku- nic nieje nemozne ;) nemyslite ??

Upraveno uživatelem lac1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se spíš divím,že se tohohle ,,tématu" nechytí sami výrobci a tím nemyslím zrovna čínské.Podle mého názoru by takhle koncipované hodinky přivítalo dost lidí,když si vezmu že spousta lidí si kupuje různé Stainharty aj.hodinky, vycházející z německých ,,leteckých" hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no prave mne sa uz pomaly prejedli aj tie fligre co to tu je tak castokrat ospevovane.

keby tie nastroje do cnc- cok neboli take drahe, tak si myslim ze ochotny vyrobca by nemal problem s vyrobou takychto puzdier podla specifikacie.

 

neviete ako je to s dostupnostou kalibrov ? kazdy to ma len zazmluvnene s vyrobcami a ziadna mala seria len tak obycajnemu zakaznikovi asi neprichadza do uvahy alebo ?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uz netreba ;)

 

 

 

Panove mam dobru novinku,

 

aspon teda mna to velmi potesilo a hned mi to dvihlo tep a urcite aj adrenalin. Sak urcite poznate ten pocit ked viete, ze ste nasli tie spravne hodinky :).

 

Ospravedlnujem sa ked uz tu bol tento vyrobca spominany.

Len cirou nahodou som natrafil na tento kusok, co vy na to ? Asi padajuce hviezdy fakt prinasaju stastie, vcera som jednu videl.

 

 

 

jedna sa o model od firmy ZENO WATCH BASEL

 

Case

 

Material stainless steel

Glass mineral

Surface polished

Water resist 5 ATM

Glass back no

Size

40x40/52 mm

Crown not screwed

Strap width 24 mm

Band leather

Variants

 

 

Movement

Caliber Unitas 6498

Date no

Weekday no

System Hand Winding (manual)

Energy mechanical

Jewel 17 Rubine

Vibration 18'000/21'600 A/h

 

 

 

 

trocha z historie tuna

 

 

 

 

myslim ze to nevyzera zle, neska skusim zistit co stoji tento model normalne

 

;)

 

 

 

 

 

post-8327-1260881397.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na tyhle Zena jsem se taky díval a nejsou vůbec špatné,jediné co mi na nich trochu vadí je to okrájení 5ky a 7ky malou vteřinovkou.Já měl na mysli že by ,,retro" mohli udělat sami původní výrobci,ale to bychom od nich chtěli asi moc.Ta cena by mne také zajímala,doufám že to nebude také ,,balík".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na tyhle Zena jsem se taky díval a nejsou vůbec špatné,jediné co mi na nich trochu vadí je to okrájení 5ky a 7ky malou vteřinovkou.Já měl na mysli že by ,,retro" mohli udělat sami původní výrobci,ale to bychom od nich chtěli asi moc.Ta cena by mne také zajímala,doufám že to nebude také ,,balík".

 

 

Pisal som do Zena ohladne ci je mozne spravit limitku, tak isto aka je zakladna cena tohto modelu a pod. otazky.

Tak som zvedavy co odpisu. Myslim ze drobne upravy na rucickach, bez loga, zmeny na ciferniku a korunke by neboli na skodu, aby to teda bolo blisie k originalu ala Longines MVS. Mozne nejake to special gravirovanie chrnmag ;)

 

 

Nemal niekto moznost si tieto hodinky vyskusat ? ako vyzera celkove spracovanie ?

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

celkom zaujimava cena by som povedal, na svajciara s takou tradicou od koncom 19. storocia.

az mi to pride podozrive ze tak lacno, Vam nie ? sa stavim u nas v Kosiciach u dilera ktoreho maju na stranke ze co to stoji u nas, ked vobec to budu mat v ponuke.

na straně 18 http://www.zhejl.cz/data/cenik_zeno_watch1.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle hodinky(Zeno) mívá jedno hodinářství v Plzni kde jsem je měl v ruce,(ne tenhle model co se o něm bavíme).Zpracování velmi pěkné a i pan hodinář se o nich vyjadřoval velice pochvalně,nehledě na to že jsem u něj viděl velice zajímavé ceny.Tenhle týden pojedu do Plzně,tak se zkusím u něj zastavit a hodit řeč,pak bych se ozval.Přímo u výrobce prý byl a je to skutečně stará hodinářská firma s tradicí,není prý se nutno obávat ,,montáže" čínských prvků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

 

pozeram v tom cenniku, ze vyber kalibrov tam je pekny. dostal som odpoved od assistantky pana Hubera, ze zajtra dostaneme info ohladne limitky ci by to vobec bolo mozne. tak sa celkom tesim.

 

Co poviete ked napisu ze sa to bude dat spravit a pravdaze nebude to prilis drahe tak ideme do toho ???

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinářství pana Hejla je přesně to o kterém jsem psal,že ho v týdnu navštívím,jen si nejsem jistý jestli by Zeno souhlasilo s limitkou bez popisu,mě by osobně stačilo pokud by na ciferníku nebylo to letadlo,na některých jejich modelech to tak je,uvidíme co odpoví výrobce.Pokud chci ,,retro" tak by mě vadil nějaký dopravní tryskáč,ale i cokoliv dalšího.To je jedna z ,,vad",alespoň pro mne u některých,jinak pěkných modelů ruských hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinářství pana Hejla je přesně to o kterém jsem psal,že ho v týdnu navštívím,jen si nejsem jistý jestli by Zeno souhlasilo s limitkou bez popisu,mě by osobně stačilo pokud by na ciferníku nebylo to letadlo,na některých jejich modelech to tak je,uvidíme co odpoví výrobce.Pokud chci ,,retro" tak by mě vadil nějaký dopravní tryskáč,ale i cokoliv dalšího.To je jedna z ,,vad",alespoň pro mne u některých,jinak pěkných modelů ruských hodinek.

 

 

hned prva vec ktoru som sa pytal ci by boli ochotny spravit limitovanu ediciu cca 30 kusov so zmenou ciferniku tzv "noname", ine rucicky, su tam velmi podobne ako mali longiny neviem teraz presne ktory model a korunka aby bola pozmenena. tak chceli rovno presnu specifikaciu a ze neni problem, ale ku koncu dna som dostal odpoved ze sa o tom porozpravaju s p. Huberom a sa uvidi.

 

teraz ma napada ze sklo je tam mineral, mozno by nebol na skodu nejaky safir aspon s vnutornym antireflexom, ked to vobec budu ochotny spravit.

co poviete na modrene rucicky ??

 

post-8327-1260902340.jpg

post-8327-1260902377.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...