Přejít na obsah

Remake Longines, Eterna, Lemania


lac1

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 615
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Som rad ze niesom sam kto ma tieto hodinky za Alfu a Omegu u nas, i ked ma zaraza trocha ze na internete su Longiny oznacovane ako "Czech air force" alebo "CAF" a nie Czechoslovak air force. :)

 

Korunka bude urcite len vytahovacia, v jednani je prave dizajnova zmena korunky: bez loga urcite, mozno s tym prstencom;

este keby sa podarilo to safirove sklo aby bolo poriadne konkavne (vypukle) ako ma origo z acrylatu.

 

myslim, ze tieto zmeny keby boli aj na ukor navysenia ceny a nebolo by to zas velmi vysoke, tak z mojej strany to bude urcite za plus

 

ked uz remake tak nech to stoji zato. ;)

 

teraz cez vikend bude viacej casu tak mozme pracovat na dizajne cifernika, fonte cislic a gravirovanom dne.

 

mam navrh na dno rovno: MAJETOK CHRONOMAGORA, alebo MAJETOK CLENA CHRONOMAGU, MAJETOK CZECHOSLOVAKA

co vy na to ? :)

 

Laci, doufám že neutrpí tvoje nacionální cítění, ale osobně bych preferoval ten nápis v českém znění :-) MAJETEK ČLENA CHRONOMAGU a pod tím co? Pořadové číslo hodinek, nebo číslo člena pod kterým je zde na ChM (4686)? Nebudou mít Švýcaři problém s diakritikou? Číselník, který vyrobil Luk (zde), je podle mne naprosto super a netřeba nic měnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Laci, doufám že neutrpí tvoje nacionální cítění, ale osobně bych preferoval ten nápis v českém znění :-) MAJETEK ČLENA CHRONOMAGU a pod tím co? Pořadové číslo hodinek, nebo číslo člena pod kterým je zde na ChM (4686)? Nebudou mít Švýcaři problém s diakritikou? Číselník, který vyrobil Luk (zde), je podle mne naprosto super a netřeba nic měnit.

 

Vidíš, na tenhle projekt jsem zapomněl. Pokud by nám ho Luk umožnil použít bylo to prima.

Povrch by měl být lesklý, aby navozoval dojem porcelánu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Laci, doufám že neutrpí tvoje nacionální cítění, ale osobně bych preferoval ten nápis v českém znění :-) MAJETEK ČLENA CHRONOMAGU a pod tím co? Pořadové číslo hodinek, nebo číslo člena pod kterým je zde na ChM (4686)? Nebudou mít Švýcaři problém s diakritikou? Číselník, který vyrobil Luk (zde), je podle mne naprosto super a netřeba nic měnit.

 

 

 

Lukov cifernik je super, to by jednak nebolo fer voci nemu a zase je to piracy coppying ;)

Mne osobne ten napis nesedi, neviem ako Vam. vymyslime nieco urcite.

K mojmu citeniu som striktne za Majetok... :), nene daco originalne vymyslime

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen technicka: at uz na dynko vymyslite nebo nevymyslite cokoliv, s diakritikou potize nebudou. predpokladam tedy, ze se graviruje podle vektorove predlohy, ne podle toho, jaky maji znaky na psacim stroji :)

 

edit: p.s. ten lukuv projekt je vynikajici, da se to nejak sloucit? pokud by za zde uvedenou cenu vzniklo neco takoveho, tak bych nevahal.

Upraveno uživatelem little_w
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lukov cifernik je super, to by jednak nebolo fer voci nemu a zase je to piracy coppying ;)

Mne osobne ten napis nesedi, neviem ako Vam. vymyslime nieco urcite.

K mojmu citeniu som striktne za Majetok... :), nene daco originalne vymyslime

Co ti na tom nápisu nesedí? Mě napadlo, místo "Longines" nebo "Aviation" se hrdě pochlubit:

post-4686-1261147101.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa hrozne nepaci ten font na Aviation, je taky lacny. A chronomag uz mi prijde vyslovene zle :/

Nebrat jako dogma, jen jako inspiraci. Byl to první "script" font, na který jsem narazil, a který je tomu "Longines" trochu podobný...

 

Těch 290 Eur je za celé hodinky, nebo jen za ty věci "navíc"?

Tak to je dobrá poznámka. Já jsem z toho popisu pochopil jako že za komplet hodinky vč. úprav. Jak je to, Laci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lac1: Vyborny napad. Grafika i rucky se mi libi, jak je mel luk na tom svem projektu. Viktor, myslim, nebo kdosi posilal na forum svoje fotky. Ja bych nechal ciselnik uplne bez napisu (ani Aviation ani Chronomag, hlavne nevymyslet neco jen proto, aby tam neco bylo...). Bejt to v tyhle podobe, dost mozna bych se pridal. Od uterka totiz zadne hodinky s unitasem nemam a tenhle design me vzdycky bral.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím nápisem to není jednoduchý, zkoušeli jsme to různě od sterilního číselníku, přes CAF, osobní jména, různý fonty až jsme dospěli k Aviation původním fontem, což má alespoň nějaký vztah k leteckým hodinkám a Longines (v minulosti toto obecný označení v Longines používali, později přešli na označení leteckých a navigačních modelů slovem AVIGATION). S nápadem Aviation přišel jeden maník na TimeFactors fóru a nic lepšího jsme nevymysleli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cena 290 ojro je za komplet hodinky, prakticky v tejto cene je zahrnuty len iny cifernik. vsetko ostatne je len zkompletovane z inych modelov firmy Zeno.

 

rucicky su z modelu dole na obrazku, safirove sklo je tak isto v predaji len na inom modely a to je chronograph, korunka bez loga je tak isto z ineho modelu.

predbezne je to stanovene na 30 kusov, prakticky nove na tom bude len cifernik a gravirovane dno. vo vyjednavani je teraz vypukle safirove sklo ako origo, potom nova korunka co z boku vyzera ako slniecko.

 

hned ako budem mat nove info to sem pastnem, dufam ze to nebude az v pondelok

 

laci

 

edit: som este zabudol ze rucicky budu navyse modrene nech to ma ten spravny lesk predsa ;)

post-8327-1261151466.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...