Přejít na obsah

D.Dornblüth & Sohn 99.1


Well

Doporučené příspěvky

A není to fakt jedno. Podle zběžnýho vokuku je stroj zpracovanej na takový úrovni, že polovina pseudohodinářskejch i hodinářskejch firem by z fleku musela vstoupit k tomuto člověku do učení. A vy si myslíte, že to celý řemeslo dělá jen ze svýho plezíru a cpe ty super stroje do nějakýho sračkoidního pouzdra a tím pak znehodnocuje celou svojí práci. Kurva lidi přestaňte myslet prdelí. Ano pouzdro je asi velmi podobně, jelikož vychází z dlouholetých poznatků, vo tom, co se kurva dobře nosí a na co je kurva dobře vidět. Jinak se tomu kurva říká ergonometrie....šroubovák bude šroubovákem, ale ne kosou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A není to fakt jedno. Podle zběžnýho vokuku je stroj zpracovanej na takový úrovni, že polovina pseudohodinářskejch i hodinářskejch firem by z fleku musela vstoupit k tomuto člověku do učení. A vy si myslíte, že to celý řemeslo dělá jen ze svýho plezíru a cpe ty super stroje do nějakýho sračkoidního pouzdra a tím pak znehodnocuje celou svojí práci. Kurva lidi přestaňte myslet prdelí. Ano pouzdro je asi velmi podobně, jelikož vychází z dlouholetých poznatků, vo tom, co se kurva dobře nosí a na co je kurva dobře vidět. Jinak se tomu kurva říká ergonometrie....šroubovák bude šroubovákem, ale ne kosou.

Já v tom problém nevidím, jen to uvádím jako zajímavost. Jsem velký fanda hodinek Dornblüth & Sohn .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krasa. Reliefni cislice posunujou tyhle hodinky zase o kus dal a pritom neutrpela jejich jednoduchost a elegance. I kdyz pravda, to prave se skryva uvnitr! A ted si predstavte, ze by na tenhle orloj dali plny dynko :thumbsup_anim: .

 

EDIT: Po kliknuti na zdroj mi uplne spadla brada. Nadhera... Jo a pri precteni nadpisu "My Dornblueth..." jsem uplne ucitil zachvev zavisti :).

Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hale pánové...vono je všechno vocamcaď a až po někam. Tendle starobní výraz jim asi nemůže dlouho vydržet. Za chvíli se tím všichni zahltěj. ale to je jiná. Jinak mě docela bere ten podklad, na kterým jsou ty hodinky focený.

No, myslim, ze pri objemu jejich produkce a velioksti trhu si muzou dovolit jen takovy pozvolny vyvoj (napr. od tech tistenych k plastickym cifrum). I kdyz kdo vi, kam se posunou trendy a poptavka po tomhle stylu hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jak vidíš skalisi, tak asi stejně jak E3lton to neustáli a dali na nátlak uživatelů, začali dělat plastický ciferáky, jenže to s chodem a přesností mechanických strojků nemá kurva nic společnýho. No a tadle firma si už asi na povrchu nepotřebuje honit vlastní ego, když se kurva vystříkala vevnitř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a tadle firma si už asi na povrchu nepotřebuje honit vlastní ego, když se kurva vystříkala vevnitř.

Kdyz nad tim tak premejslim (mezi sledovanim Star Wars - uz jsem u uplne posledniho filmu - holt me sejmula ryma :)), tak na tom neco bude. Mozna se pletu a jsem vedle jak ta jedle, nejsem hodinar, ale prihodim dalsi vec, co me napadla: V tom, co tihle panove delaji (vzali unitas a ten totalne prekopali a povysili do tehle libove podoby), uz prakticky dosahli vrcholu. Ten plastickej cifr je uz jen takova volovina (ale krasna :)) navrch. A je otazka, kam pujdou dal, protoze vylepsovat uz prakticky neni co. Pridavat komplikace je blbost, protoze tim by sli proti svymu designovymu stylu. Takze kdyz se pustim do fantazirovani, tak budto ustrnou a nebo prijde nejaky prekvapko...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já nevím chlapi.... v dnešní době CNC mašin je to asi jedno. Tam nějaký ty šatóóny už asi nemaj to pravý místo. Pokud někdo nechce dělat hodinky tak jako před sto lety. Proto je fakt putna, jestli používaj díly z Unitasu a přiklopěj to vlastním plátem... no a co dál, to je jejich věc. Mě třeba položil ten článek vo tom šílenci co udělal ty hodinky s votáčejícíma se číslama a vo tom chlapíkovi co si je vod něj pak koupil....vopravdu jsem se u toho rozbečel jak malej kluk. A to myslím vážně.

Upraveno uživatelem hciq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já nevím chlapi.... v dnešní době CNC mašin je to asi jedno. Tam nějaký ty šatóóny už asi nemaj to pravý místo. Pokud někdo nechce dělat hodinky tak jako před sto lety. Proto je fakt putna, jestli používaj díly z Unitasu a přiklopěj to vlastním plátem... no a co dál, to je jejich věc. Mě třeba položil ten článek vo tom šílenci co udělal ty hodinky s votáčejícíma se číslama a vo tom chlapíkovi co si je vod něj pak koupil....vopravdu jsem se u toho rozbečel jak malej kluk. A to myslím vážně.

Posli odkaz...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...