Přejít na obsah

Submariner 2010


volfda

Doporučené příspěvky

já třeba moc nechápu, co do mě coby do občana Schengenu má švýcarský celník co srát, když do toho prostoru Švýcarsko tak nějak víceméně spadá taky...

 

Schengen a Švýcarsko je politická záležitost ... Švýcarsko vs. EU (nebo okolní Schengen) je daňová záležitost.

Švýcar Ti rád a kdykoliv hodinky prodá a poskytne papíry pro odečet DPH. Na Švýcarské straně jsi jako v bavlnce. To jen o pár desítek metrů dál nastupují ti zlí a ukrutní vymahači daní...

Můžeš s tím nesouhlasit, ale to asi tak všechno, co s tím můžeš dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, red dot bol zly priklad, ale tak ty by si si dal otvorit hodinky NEAUTORIZOVANEMU clovekovi? ktoreho policia zohnala bohvie z kade? co ked ti skrabne puzdro?

A nevies teda ako Svajciarsky colnici zistia ze hodinky mas kupene vo swiss pocas par poslednych dni? naozaj by ma to zaujimalo.. nie, ze by som chcel nakupovat hodinky vo swiss, ja len s cistej zvedavosti

 

No upřímně, policie by se Tě neptala, jestli dáš, nebo nedáš, věc by Ti zabavila, a naložila s ní podle svých kompetencí.

Jinak není náhodou, že všechny pojišťovny si vyhrazují plnit pojistné an věci poškozené policií při výkonu pravomocí. Takže pokud

by měla policie podezření, nebo by Ti hodinky z nějakého smysluplného důvodu zabavila, těžko se s ní můžeš přít, jestli je necháš otevřít nebo ne :). Ke švýcarským celníkům jen tolik, že na hranicích jsou kamery, a pokud zjistí že auto během 24-30 hodin, nebo méně přejede hranici dovnitř, a hned ven je jim to logicky podezřelé...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Švýcarští celníci jsou sice drsní, ale už zdaleka ne tolik jak bývali... Normálně bych prdnul hodinky na ruku, karty k nim si dal do peněženky a na krabičku bych se vyprd nebo si ji nechal poslat poštou. Nikoho k ničemu nenabádám, ale platit tady vyděračský DPH a vyděračský marže bych taky nechtěl :)

 

A jestli někomu dělá dobře platit daně... :D Tak nevím :)

 

EDIT: Hlavně mě neukamenujte, nikoho k ničemu nenabádám a z ciziny mimo EU si hodinky nevozím...

Upraveno uživatelem Tada
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svycari to neresi do te doby, nez si nechavas vratit dph, presne jak pise Cyber. Ja si ze Svycarska privezu kazdy rok hodinek nekolik, i pratelum. Proste letim tam bez nich a zpet s nimi. Neprovokuju se dvema na ruce. Nikdy se mi nestalo, ze bych mel nejaky problem. Navic ted uz ve Svajcu resi opravdu jen pas pri vstupu do tranzitu. Jedine, kde clovek sundava hodinky z ruky je kontrola a to jsou bezpecaci, celnici ne. V Praze vetsinou nikdo neprudi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.......vyděračský DPH a vyděračský marže ......

A jestli někomu dělá dobře platit daně... :D Tak nevím :)

 

 

Obrátím pořadí.

- Platit daně určitě nikomu radost nedělá. Ani mně ne. Jen by mně a jen mně osobně ta obechcávka kazila radost z těch konkrétních hodinek.

- Vyděračský DPH a vyděračský marže? .... To je v tomto případě blbost, ne? Kdo Tě NUTÍ ty zbytečnosti kupovat?

 

Edit: Tohle je vlákno o nových Subech! Tyhle bláboly jsou celkem OT. Končím, Tvá Máňa!

Upraveno uživatelem lib
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

   Bližší termín, kdy přesně budou neví zatím asi nikdo, v Carollinu říkají přelom červenec-srpen, tito z Zurichu napsali léto 2010. Jinak co se týče koupě tam, kdybych je sehnal ze CH za cca. 5000eur, asi bych tam zajel a dal na ruku. Opravdu si myslím, že by mi nikdo nikde toto nekontroloval, DPH bych si nevracel, nějakých 8% mi za to nestojí. Zaplatil bych cenu a jel domů. Asi bch to udělal i za těch 140k, za ten zbytek, plus něco navíc bych si tam užil příjemný víkend... Jinak když jsem si od tohoto prodejce před dvěma lety objednal IWC, poslali mi to tak, že hodinky přijely ve vypolstrované obálce a krabice a dokumenty mi přišly poštou extra. Více jsem neřešil a bylo mi řečeno, že je to z jejich strany běžný postup pro nás v EU. Tím nikoho k ničemu nenavádím, jen říkám, jak to tenkrát bylo...   

Upraveno uživatelem volfda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to je taky o tom, jestli na to člověk má žaludek, jestli mu náhodou tím ty "definitivní" nezhořknou, jestli není lepší si k tomu pocitu, že máš něco, po čem jsi toužil, taky přidat příjemnou vzpomínku na nákup. Asi bych nechtěl si pokaždé, když se na ty hodinky podívám, znovu vyvolávat tu nepříjemnou chvilku, kdy projíždím celnicí a bojím se, že se někdo začne vyptávat, nedejbože prohlížet auto...

A navíc: Prostě to není legální! Vím, dělá se to. Vím, ušetřím tím relativně spoustu peněz. Ale ... opravdu si mám tím ten "pocit" z hodinek zkazit?

Pocity - blbost - jasně! Jasně???

 

Já ti nevím... Na jednu stranu s tebou sice souhlasím, ale zase je pravda, že dobrovolně bych hodinky na hranicích asi nepřiznal. Ty vážně ano?

 

Takže pokud si objednáš třeba na ebay USA hodinky, které náhodou projdou celnicí bez DPH, tak se půjdeš dodatečně sám naprášit a dobrovolně doplatíš daň? Pokud ano, tak máš můj obdiv, ale já, ač se za podvodníka nepovažuji, bych to neudělal. Takže vlastně jo, jsem podvodník :)

 

Jinak k tomu Švýcarsku - jezdím tam za známými cca. 1krát za 2 měsíce. Jedu z Prahy směrem na Stuttgart a přecházím kousek od Schaffhausenu (na jméno přechodu si teď nevzpomenu).

Když jedu tam, ptá se mě celník jen na to, zda vezu pivo nebo Becherovku (ano, konkrétně na tento nápoj, asi mají zkušenosti :), ale při návratu zpět do ČR už mě nezastavují. Asi vypadám jako nuzák, takže je ani nenapadne, že bych mohl pašovat něco jiného než čokoládu.

 

Jinak ještě drobnost - naprosto jsem nepochopil jejich systém dálničních známek. Samozřejmě ji mám, ale je to dost divné, s tím jejich značením. Člověk jede po silnici s jedním pruhem a ejhle, ona tam je značka silnice pro motorová vozidla. Konkrétně hned kousek za tím přechodem směrem na Schaffhausen jedna je a silnice je jednoproudá. Takže doporučuju si na tohle dát pozor, ať to pak není drahá sranda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti nevím... Na jednu stranu s tebou sice souhlasím, ale zase je pravda, že dobrovolně bych hodinky na hranicích asi nepřiznal. Ty vážně ano?

......

 

Víš, já jsem se vždycky tomuhle dilema vyhnul tím, že jsem nikdy nekupoval na netu nebo "naši" celní/daňovou zónu, samozřejmě kromě několika případů tady na Chronomagu. Takže vlastně nevím, jak bych se zachoval, kdyby....

K hodinkám mi ta kamenná prodejna tak nějak patří, i když je všem jasný, že převážná část prodavaček / prodavačů by se tam raději bavila o náušnicích než o hodinkách.

A hlásím konec OT v tomto vlákně!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Obrátím pořadí.

- Platit daně určitě nikomu radost nedělá. Ani mně ne. Jen by mně a jen mně osobně ta obechcávka kazila radost z těch konkrétních hodinek.

- Vyděračský DPH a vyděračský marže? .... To je v tomto případě blbost, ne? Kdo Tě NUTÍ ty zbytečnosti kupovat?

 

Edit: Tohle je vlákno o nových Subech! Tyhle bláboly jsou celkem OT. Končím, Tvá Máňa!

 

Kdo mě nutí? Chronomag přece :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víš, já jsem se vždycky tomuhle dilema vyhnul tím, že jsem nikdy nekupoval na netu nebo "naši" celní/daňovou zónu, samozřejmě kromě několika případů tady na Chronomagu. Takže vlastně nevím, jak bych se zachoval, kdyby....

K hodinkám mi ta kamenná prodejna tak nějak patří, i když je všem jasný, že převážná část prodavaček / prodavačů by se tam raději bavila o náušnicích než o hodinkách.

A hlásím konec OT v tomto vlákně!

 

OT: Když jsme u prodavačů, po dlouhé době jsem narazil na jednoho příjemného v Carollinu. U Dušáka se mi toto nikdy nepoštěstilo, mám vždy pocit, že obtěžuji. Nyní mi tam prodavač doslova u vitrínky IWC řekl ,,na tuhle modelovou řadu se vyserte, na tohle taky, koukejte na Portugaly a Big Piloty". Sice s ním souhlasím, ale takto to podat nemusel. Poté mě odtáhnul k vitrínce Breguet, před kterou jsem smekal, tyto hodinky jsou nyní mimo můj rybníček, ale i kdybych měl tu sumu v kapse, u něj bych si je nekoupil, navíc o nich mnoho nevěděl. Já si ze zahraničí kupoval hodinky několikrát, jednou i ze CH, jinak v EU a bez problémů, vždy u ověřených prodejců. Onen luxus butiku mi nescházel, však ten cenový rozdíl mi to vynahradil. Když jsem zmínil BP, tak u prodejce, od kterého mám Milgaussy vyjdou na 7500eur, u Dušáka 300k, celkem řepa za tu chvilku v butiku, na ruce budou stejné...   Upraveno uživatelem volfda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

volfda: Je možný, že v Carollinu šli nějak do sebe, na mě byli taky příjemní a dostal jsem i katalog IWC - nemístně jsem totiž slintal na Inženýry s chronografem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

volfda: Je možný, že v Carollinu šli nějak do sebe, na mě byli taky příjemní a dostal jsem i katalog IWC - nemístně jsem totiž slintal na Inženýry s chronografem :)

 

Však to bylo zapotřebí... Mně tam prodavač vyndal půl vitrínky Rolexu a ještě pár kousků IWC a šel hledat osmidenní Radiomiry, ačkoliv jsem je jasně ani nezamýšlel koupit, ale bohužel je prodali. Prodrbal jsem s ním vše možné, od hodinek po auta a má na mě kontak, tak mi dá vědět, až dorazí Suby. Tak to má fungovat, ne že se zákazník bude bát na něco zeptat jako verbež, co che rolády za 150k  :bag: V Drážďanech mi slečna po příjemném popovídání, kávičce a získání všech potřebných informací o Milgaussech, po kterých jsem kolem vánoc prahnul, ještě předvadla PP, o kterých jsem jí svěřil, že jsou mým snem, tomu říkám přístup k zákazníkovi  ;)

 

 

 

 

Edit: dnes mi nějak blbne klávesnice, všude edituji, takže pardon, ale překlepy úděsné...

 

 

Upraveno uživatelem volfda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiňte za OT, ale nedávno v prodejničce Watch de Luxe na Floře, na dotaz zdali mě můžou ukázat z vitríny B01, a předložit vzorník ciferníků ( takovou tu knížku s kroužkovou vazbou ), si mě trpasličí prodavačka změřila od hlavy po paty, a zeptala se: A vy si je jako chcete koupit? :suicide_anim: Neměl jsem sílu jí na takhle debilní otázku odpovědět, a vrozená slušnost mi bránila poslat jí tam, kam patří. Tímhle stylem vyženou každého, i ortodoxního milovníka B.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však to bylo zapotřebí... Mně tam prodavač vyndal půl vitrínky Rolexu a ještě pár kousků IWC a šel hledat osmidenní Radiomiry, ačkoliv jsem je jasně ani nezamýšlel koupit, ale bohužel je prodali. Prodrbal jsem s ním vše možné, od hodinek po auta a má na mě kontak, tak mi dá vědět, až dorazí Suby. Tak to má fungovat, ne že se zákazník bude bát na něco zeptat jako verbež, co che rolády za 150k  :bag: V Drážďanech mi slečna po příjemném popovídání, kávičce a získání všech potřebných informací o Milgaussech, po kterých jsem kolem vánoc prahnul, ještě předvadla PP, o kterých jsem jí svěřil, že jsou mým snem, tomu říkám přístup k zákazníkovi  ;)

 

 

 

 

Edit: dnes mi nějak blbne klávesnice, všude edituji, takže pardon, ale překlepy úděsné...

 

Tak má vystupovat prodejce. Nikdy dopředu nemůže vědět, jestli tam za deset let nenakráčíš, a nekoupíš ty PP. Moje zkušenosti z poslední doby, až na hrůzou trpaslici z WDL ( komický název obchůdku v nákupním středisku ), jsou stejné. Kultura prodeje se zvyšuje, i když stále je ještě co dohánět :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak má vystupovat prodejce. Nikdy dopředu nemůže vědět, jestli tam za deset let nenakráčíš, a nekoupíš ty PP. Moje zkušenosti z poslední doby, až na hrůzou trpaslici z WDL ( komický název obchůdku v nákupním středisku ), jsou stejné. Kultura prodeje se zvyšuje, i když stále je ještě co dohánět :-)

 

 

 

Přesně tak, pokud na mě obchod a prodejce zapůsobí dobře, rád se tam budu vrcet a stanu se jeho věrným zákazníkem... Jinak s WDL mám zatím velmi dobré zkušenosti, kupoval jsem tam troje hodinky. Jediné, co jsem mohl slečně vytknout je, že zaboha neuměla vyslovit JLC, já jako frankofil se jí to snaži naučit, ale nešlo to  :sad01_anim:  Záleží na koho narazíš, ale souhlas, obecně se kultura podobných obchodů v ČR zvedá, avšak na zahraničí mají stále co dohánět... 

Upraveno uživatelem volfda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I já musím potvridt vstřícnej a profi přístup v carollinu..

 

Jinak zkoušel jsem hledat různě po webu, a zdálo se mi, že rozdíly v cenách u Rolexu, konkrétně gmt master IIc jsou u důvěryhodných prodejců minimální (míň než 10%), jaká je vaše zkušenost? Samozřejmě za předpokladu, že nebudu nijak čachrovat se clem, dph a podobně.. V takový situaci radši dám trochu vydělat domácímu prodejci, když na mě budou hodný, což zatím byli i v carollinu i u bechyněho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, pokud na mě obchod a prodejce zapůsobí dobře, rád se tam budu vrcet a stanu se jeho věrným zákazníkem... Jinak s WDL mám zatím velmi dobré zkušenosti, kupoval jsem tam troje hodinky. Jediné, co jsem mohl slečně vytknout je, že zaboha neuměla vyslovit JLC, já jako frankofil se jí to snaži naučit, ale nešlo to :sad01_anim: Záleží na koho narazíš, ale souhlas, obecně se kultura podobných obchodů v ČR zvedá, avšak na zahraničí mají stále co dohánět...

 

tys ji na to že neumí francouzsky skočil??? ty vole to byla jasná výzva a tys to nezvládl. Prej nešlo to.....

Upraveno uživatelem mnovace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tys ji na to že neumí francouzsky skočil??? ty vole to byla jasná výzva a tys to nezvládl. Prej nešlo to.....

 

Sakra, zrovna tahle stála za to, to jsem projel... Asi si cvičně skočim pro Jágery, jak jim říkala a zkusím jí dát soukromou lekci :angel:

 

 

 

 

 

PS. koukám, že tu máme hyper OT vlákno, ale co, forum je od diskuzí B)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...