Jump to content
Kristian.nov

Poljot 3133 trojčátka

Recommended Posts

Já to hledal ve všeobecných obchodních podmínkách a nenašel.  Moc děkuji .Vážím si toho.  

Tak doručeno a instalováno . Čekal jsem cca 14 dní a pán se mnou komunikoval přes email ,o tom že má peníze na účtu a že zboží posílá, takže mohu doporučit.  Hodinky před a po 

post-53250-0-68632700-1521450673_thumb.jpg

post-53250-0-41370300-1521450686_thumb.jpg

post-53250-0-56306900-1521450699_thumb.jpg

Dle mého názoru je to pecka  :clap: On docela dost udělal i ten hirsch rally

Chlape, kdes byl tak pred cca 3-ma lety, kdyz jsem se jich zbavoval hluboko pod cenou, protoze jsem se nudil :-). Tohle ty hodinky jednoznacne zvedlo.

No právě že už jsem je taky nenosil ,ale zbavovat jsem se jich nechtěl ,tak jsem zvolil něžný převlek a zabralo to . Škoda že nemůžu pořídit lepší foto ,ale na živo vypadají festovně.  Budou zas dělat radost na dost dlouho.

Zdravím! Mám tyhle Aviatory 42 ve stříbrném pouzdře. Na začátku jsem váhal a preferoval černé. Ale bál jsem se škrábanců, které by odhalily základní stříbrný nerez. Nakonec rozhodlo, že ty černé nebyly k mání s černým origo kovovým tahem.

Takže dotaz - jak drží černé pokovení, je náchylné na poškrábání případně ošoupání na exponovaných místech? Dík.

Chtěl jsem to takhle, ale nebylo to možné objednat. Bylo to cca v r. 2005 ještě, když tu fungovalo zastoupení Aviatoru.

post-3458-0-55750200-1521583238_thumb.jpg

post-3458-0-43233100-1521583253_thumb.jpg

Takže to nakonec dopadlo takto. Nicméně, jsem rád. Už pár škrábanců bylo jednoduše odstraněno jemným brusným papírem s hrubostí 1200, který zanechává stejné stopy, jako origo matné obrobení.

post-3458-0-38903000-1521583471_thumb.jpg

Zdar.

Myslím že to PVD provedení vydrží dost ne-li všechno . Je to stejně jako u zbraní . Já osobně tah PVD nemám ,ten myslím že dostává víc do těla než samotné pouzdro hodinek  . Za tu dobu co je mám tak se mě povedlo udělat jeden menší škrábanec ,ale to byla doopravdy JEBA o futra . Jinak se k nim nechovám nijak šetrně ,takže jsou běžně  v kontaktu se zipem atd. a zatím bez dalších škrábanců nebo jiného poškození.Dokonce i korunka kterou šmudlám prsty cca denně ,tak je stále pěkně černá. Už jsem poškození PVD povlaku někdy s někým probíral a vím že to jde taky opravit ,ale podrobnosti si už nepamatuji.

Rozšířil jsem strojový park o klasické civilní Šturmy. Vše funguje jak má, "pouze" hřídel korunky je delší než má být a korunka trčí víc než je slušno. Na fotkách prodávajícího ty vidět bylo - naivně jsem si myslel, že má povytaženou korunku pro nastavení ruček při focení na pozici 10:10. Dohadovat  se s Ukrajincem nemám náladu a nemělo by to smysl, chtěl bych je dát do správného stavu - nemáte někdo prosím k prodeji náhradní hřídel z nějakých vraků?? ... ne Ebay díly jsou,  ale poštovné je dražší než samotné díly  :frusty:

post-60559-0-43512500-1525281086_thumb.jpg

post-60559-0-91688300-1525281115_thumb.jpg

A nestačilo by, pokud jde jen o tu délku hřídelky, že bys to dones hodináři a požádal, ať ti ji zkrátí?

Jestli všechno funguje jak má, tak je to asi delší hřídelka patřící do většího pouzdra. Tak by to teoreticky zkrátit ze strany korunky mělo jít.

Ha, díky za radu...předpokládal jsem, že ze strany korunky je závit, který těžko budu moci o tolik zkrátit...no uvidíme.

Zavit tam asi nejspis bude, ale s tim by si mel hodinar poradit...prorizne to kousek dal a zkrati.

A kdyz dodrzi to zname ?dvakrat mer, jednou rez?, musi to klapnout.

Sent from my iPhone using Tapatalk

To Snekofon

post-3458-1526366673,91.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Akorát si myslím, že i nová hřídelka bude potřebovat zkrátit, ne? Je dělaná pro daný strojek, řekněme kalibr(měla by pasovat na 3133) a zkracuje se podle pouzdra daných hodinek.Hodinář pak zkrátí dle potřeby ze strany závitu, aby pasovala, korunka dolíhala k pouzdru po zacvaknutí.

..edit překlep

Edited by Delapancha