Jump to content

Co pijete?

31682
 Share

Recommended Posts

Ja momentalne suchy unor...ale jinak jsem prevazne pivni, nejradsi Plzen, ale rad si to kombinuju - Pardubicky porter, Starobrno, Cerna hora....a belgicke lambik - Kasteel Rouge.

Z tvrdeho co nejsladsi rumy, zakotvil jsem u A.H. RIISE, pak jeste mam rad Grand Marnier, Chartreuse a Unicum.

Dub, 5l, dneska naplneno slivovici 53%, rok 2021, melo by to par mesicu stat, andelska dan bude vysoka, uz jsem to nevydrzel a po minute zkusebni kost, zatim beze zmeny, ale je to bozi 

20220208_185345.jpg

před 7 hodinami, MarosRy napsal:

Ja momentalne suchy unor...ale jinak jsem prevazne pivni, nejradsi Plzen, ale rad si to kombinuju - Pardubicky porter, Starobrno, Cerna hora....a belgicke lambik - Kasteel Rouge.

Z tvrdeho co nejsladsi rumy, zakotvil jsem u A.H. RIISE, pak jeste mam rad Grand Marnier, Chartreuse a Unicum.

Unicum je moje maďarská nutnost. Je to děsně dobré pití.

před 20 minutami, TomCZ napsal:

Unicum je moje maďarská nutnost. Je to děsně dobré pití.

A opravdu dobre po tom vytravi...to je temi horkymi bylinkami, nekdy si to fakt dam jen velkou lzici po jidle...a parada👌

před 18 hodinami, MarosRy napsal:

A opravdu dobre po tom vytravi...to je temi horkymi bylinkami, nekdy si to fakt dam jen velkou lzici po jidle...a parada👌

Na co sa to podoba? Nikdy som to nechutnal :)

Dub, 5l, dneska naplneno slivovici 53%, rok 2021, melo by to par mesicu stat, andelska dan bude vysoka, uz jsem to nevydrzel a po minute zkusebni kost, zatim beze zmeny, ale je to bozi 
20220208_185345.thumb.jpg.abb462c08193030e1767310598c8cdc8.jpg
Kde a za kolik jsi soudek koupil?

Odesláno z mého SM-A528B pomocí Tapatalk

před 4 hodinami, huno napsal:

Hořký likér... jako Ja-ka-ma-rus nebo Fernet, ale lepší. Ale bacha, je klasika a pak nějaká mrdka se švestkami. Tak tu nebrat...

V 8. 2. 2022 v 20:56, Zeeberdee napsal:

20220208_185345.jpg

Děděk do dubovýho co rok přiléval, ale kolik, to netuším. Většina slivky byla ve skle v zemi, nejstarší jsem pil 95 let.

Ale soudek fešáckej 😄 kohoutek tam dědek neměl, tahal to koštýřem jak víno

před 23 hodinami, huno napsal:

Je to neco na zpusob Jagermeistera, ale ten ma vyrazne lekoricovou chut, tohle ne....tohle je horko-sladke. Ale podobne.

před 3 hodinami, Irwinek napsal:

Děděk do dubovýho co rok přiléval, ale kolik, to netuším. Většina slivky byla ve skle v zemi, nejstarší jsem pil 95 let.

Ale soudek fešáckej 😄 kohoutek tam dědek neměl, tahal to koštýřem jak víno

No tak to byl fajnšmekr. Dolejvat to neplánuju, ale každej tejden budu koštovat a vážit, abych věděl, jaký jsou úbytky, aspoň bude sranda. 

před 10 minutami, Zeeberdee napsal:

No tak to byl fajnšmekr. Dolejvat to neplánuju, ale každej tejden budu koštovat a vážit, abych věděl, jaký jsou úbytky, aspoň bude sranda. 

Ten ubytek, to se vola "andelskej podil" ne?

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Blíží se Velikonoce, tak jsem si zajel kousek za tTěšín do polského Skoczowa pro místní specialitu, která se destilujeje pouze tam . Je to vodka s kořenem puškvorce. Ve slezskych Beskydech ji pijí  pouze na Velký pátek. Její výroba málem zanikla, ale v posledních letech se jí ujala jedna malá palírna. Chuťově je to silné hořké pití, je fantastická, když se náhodou přežerete. Srovná žaludek raz dva. 

Kvízová otázka. Kolik je v Polsku producentů vodky? Kdo tipuje 1000, tipuje správně. 🙂

DD35E08C-C76E-4D87-9B58-B3D63F4F6FCB.jpeg

Edited by Roman I.