Přejít na obsah

dotaz - hodinar Ostrava a okoli


Doporučené příspěvky

Prosim vas, pratele,

vite o nejakem spolehlivem a ochotnem hodinari, co by byl ochoten si vyhrat s renovaci vintage hodinek (na co sam nestacim) - v Ostrave ci okoli...?

(nenavrhujte mi, prosim, hodinare u Alese)

 

Predem diky za informace a navrhy.

 

:notworthy:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 96
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nakoupil jsem pár PRIMek na Aukru (některé i v nositelném stavu) a řeším stejný problém s hodinářem na Ostravsku. I když v mém případě by se jednalo jen o běžnou údržbu, vyčištění, seřízení. Víte o někom spolehlivém za rozumnou cenu?

 

Měl jsem oblíbeného hodináře v Hrabůvce na poliklinice, ale jen do chvíle kdy mi totálně doškrábal dýnko. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakoupil jsem pár PRIMek na Aukru (některé i v nositelném stavu) a řeším stejný problém s hodinářem na Ostravsku. I když v mém případě by se jednalo jen o běžnou údržbu, vyčištění, seřízení. Víte o někom spolehlivém za rozumnou cenu?

 

Měl jsem oblíbeného hodináře v Hrabůvce na poliklinice, ale jen do chvíle kdy mi totálně doškrábal dýnko. :(

 

Na vyčištění a seřízení a další běžné úkony můžu doporučit Chronos (Hrabůvka - prodejna pod restaurací Brodway, Zábřeh - na horním konci komplexu Kotva), ale do větších akcí bych se s nimi nepouštěl...

Jinak slušné hodináře mají v DEALu na Masarykáči, ale taky rutinéři a jsou trošku dražší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu se zeptat na nějaké reference na hodinářství U Aleše? Právě tam jsem totiž zamýšlel svěřit staré automaty na opravu. Potřebují vyčistit a usadit ručky, protože dřou ciferník. Dokonce jsem tam psal mail a říkal že to bude stít kolem litru. Máte někdo zkušenosti ať už pozitivni nebo negativní?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu se zeptat na nějaké reference na hodinářství U Aleše? Právě tam jsem totiž zamýšlel svěřit staré automaty na opravu. Potřebují vyčistit a usadit ručky, protože dřou ciferník. Dokonce jsem tam psal mail a říkal že to bude stít kolem litru. Máte někdo zkušenosti ať už pozitivni nebo negativní?

 

 

tohle by mohl zvládnout - i když z tvého popisu není zcela zřejmé, o jak náročnou opravu jde, nejsem si jistý, jestli litr není trochu moc...

celkem vzato asi takto: vyčištění, běžné opravy opravy, případně opravy tahů a pod. bych mu snad svěřil, ale nemám důvod, jelikož daleko lepší zkušenost, třeba jen s přístupem, mám u Chronosu

 

kompletní renovaci vitážních hodinerk bych prostě nesvěřil ani jednomu

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Quido Morava: tady přidám fotku když už jsem u toho. Prostě minutovka dře ciferník a jde to celkem vidět. Nejlepší by bylo, to asi nějak usadit znova a udělat něco s tím již podřeným ciferníkem. A klidně taky vyměnit sklíčko za minerální. Myslíš že by to tam zvládli?

post-24687-057519800 1362230328.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Quido Morava: tady přidám fotku když už jsem u toho. Prostě minutovka dře ciferník a jde to celkem vidět. Nejlepší by bylo, to asi nějak usadit znova a udělat něco s tím již podřeným ciferníkem. A klidně taky vyměnit sklíčko za minerální. Myslíš že by to tam zvládli?

 

 

já nevím - musíš se zeptat tam....

 

prostě, když mne někdo zklame a má přístup, který mi nesedí, tak tam už pak nejdu... nemám důvěru

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Quido Morava: tady přidám fotku když už jsem u toho. Prostě minutovka dře ciferník a jde to celkem vidět. Nejlepší by bylo, to asi nějak usadit znova a udělat něco s tím již podřeným ciferníkem. A klidně taky vyměnit sklíčko za minerální. Myslíš že by to tam zvládli?

 

Pan hodinář, který je U Aleše, mně už jedny mechanické hodinky dával do kupy. Vyčištění strojku, renovace ručiček včetně nové lumi a nebylo to nějak extra drahé. Pokud vím je schopen udělat sklíčko "na míru". Já mám pouze pozitivní zkušenosti - a plusové body má za to, že žádné hodinky neodmítne ze slovy, že je to šmejd atd.... a na co si netroufne, hned přizná....a dá se s ním dlouhé hodiny vykecávat o hodinklách :smile_anim:

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na vyčištění a seřízení a další běžné úkony můžu doporučit Chronos (Hrabůvka - prodejna pod restaurací Brodway, Zábřeh - na horním konci komplexu Kotva), ale do větších akcí bych se s nimi nepouštěl...

Jinak slušné hodináře mají v DEALu na Masarykáči, ale taky rutinéři a jsou trošku dražší...

 

Tak jsem zjistil, že u jedněch Primek K68.4 co se mi líbí potřebuju vyměnit prasklé pero a sklíčko. Paní v Hrabůvce v Chronosu mě odkázala na prodejnu v Zábřehu, že tam je pan hodinář a ten mi hned řekne, jestli to půjde a kolik to bude stát. Zábřeh mám trochu z ruky, tak se ptám jestli není nějaký ověřený hodinář v centru, Maránkách, nebo v Porubě, kde se pohybuju běžně.

Byl jsem se zeptat i u Aleše, ale pan hodinář mě jen jeho kecama přesvědčil, že už k němu nepřijdu. Prostě mi nesedl. A do DEALu se mi nechce kvůli ceně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zjistil, že u jedněch Primek K68.4 co se mi líbí potřebuju vyměnit prasklé pero a sklíčko. Paní v Hrabůvce v Chronosu mě odkázala na prodejnu v Zábřehu, že tam je pan hodinář a ten mi hned řekne, jestli to půjde a kolik to bude stát. Zábřeh mám trochu z ruky, tak se ptám jestli není nějaký ověřený hodinář v centru, Maránkách, nebo v Porubě, kde se pohybuju běžně.

Byl jsem se zeptat i u Aleše, ale pan hodinář mě jen jeho kecama přesvědčil, že už k němu nepřijdu. Prostě mi nesedl. A do DEALu se mi nechce kvůli ceně.

 

Opravuji je to kalibr 66.4.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Ostravě je to bída - tak já je se asi zkusím domluvit s tím Sentenským...

 

tady je kontakt pro lenochy, co se jim to nechce hledat:

 

ZLATNICTVÍ A HODINÁŘSTVÍ SENTENSKÝ BOHUMÍR

 

Adresa firmy

Opavská 108/95

74721

Kravaře

 

tel.: 553 671 924

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak jsem byl včera v hodinářství v Porubě na Lenince, kousek nad kruháčem. Chtěl jsem se podívat po nějakém řemenu na moje nové Sporty 1.gen a taky stěžejky. Pan hodinář mi tvrdil, že se řemeny 19mm nevyrábí a totéž tvrdil o stěžejkách. Zřejmě profík.  :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...