Přejít na obsah

Brevet Reform


VS

Doporučené příspěvky

Dneska mi na stole přistál zajímavý strojek. Nejdřív jsem si myslel, že to jsou jen nějaké obyčejné elektrické hodiny. Po důkladnějším prozkoumání jsem zjistil, že obsahují hezky zdobený mechanický strojek s 15 rubíny,mikroregulací a nápisem Swiss made. Jsou napájeny plochou baterií 4,5 V a vypadají, jako by je někdo vyšrouboval z Nautilu. Není v nich žádná elektronika, cívka slouží k natahování pera, které probíhá každých 5 minut. Tikají hezky potichu, není to žádný budík, ale spíš kapesní hodinky.

Teď přemýšlím, do čeho je zabudovat. Viděl jsem je v nástěnných dřevěných hodinách.

Ale asi na ně udělám jen stojánek, protože zezadu vypadají moc hezky a kdo by potřeboval vědět, kolik je hodin. Na to mám 50 dalších hodin a hodinek. :)

post-344-0-98747900-1384965682_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dost špatně se to fotí, ale bez blesku je to lepší. Povrch celého strojku je perličkovaný, tady to není moc vidět.

Ta cívka vždycky šťouchne do toho vahadla s dvěma kuličkama uprostřed a trochu je pootočí. Tím se přeruší kontakt a natáhne pero. Po 5 minutách se to pootočí zpátky, sepne kontakt a další impuls zase natáhne pero.

Tady je video

 

http://www.youtube.com/watch?v=Hf22v29iGmU

post-344-0-23488000-1384974250_thumb.jpg

Upraveno uživatelem VS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cosi funkčně velmi podobného vyráběli soudruzi z NDR pod značkou Weimar Electric. Jen to bylo na 1 monočlánek a pokud mi paměť slouží, natahovalo se to každých 7 minut. Ale častý problém byl s vypínáním po natažení a když se to podělalo, žralo to cca 2 baterky denně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
  • Po letech...
V 20. 11. 2013 v 17:42, VS napsal:

Dneska mi na stole přistál zajímavý strojek. Nejdřív jsem si myslel, že to jsou jen nějaké obyčejné elektrické hodiny. Po důkladnějším prozkoumání jsem zjistil, že obsahují hezky zdobený mechanický strojek s 15 rubíny,mikroregulací a nápisem Swiss made. Jsou napájeny plochou baterií 4,5 V a vypadají, jako by je někdo vyšrouboval z Nautilu. Není v nich žádná elektronika, cívka slouží k natahování pera, které probíhá každých 5 minut. Tikají hezky potichu, není to žádný budík, ale spíš kapesní hodinky.

Teď přemýšlím, do čeho je zabudovat. Viděl jsem je v nástěnných dřevěných hodinách.

Ale asi na ně udělám jen stojánek, protože zezadu vypadají moc hezky a kdo by potřeboval vědět, kolik je hodin. Na to mám 50 dalších hodin a hodinek. :)

post-344-0-98747900-1384965682_thumb.jpg

Už jsi něco vysochal z toho stroje ? prosím jestli jo pošli výtvor pro inspiraci...:o)   Honza 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...