Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Odesláno

Nemate nekdo nejake vlastni fotky hodinek s tritiem? Cetl jsem, ze nesviti uplne tak skvele, jak je ukazuji na internetu... Tak bych chtel videt nejakou "skutecnou svitivost"...

Diky Mike

Odesláno

No, ono to je tak - Luminova(Superluminova, Lumibrite a janeviemakosatoešte volá) svietia po "nabudení" dosť silno, silnejšie ako tritium, ale v tme postupne svoju svietivosť zmenšujú. Tritium svieti o niečo menej ale stálou intenzitou. Tak tomu rozumiem ja.

Odesláno

Nemate nekdo nejake vlastni fotky hodinek s tritiem? Cetl jsem, ze nesviti uplne tak skvele, jak je ukazuji na internetu... Tak bych chtel videt nejakou \"skutecnou svitivost\"...

Diky Mike

Me pripada, ze sviti asi tak stejne. Jak uz tu padlo, vyhoda je, ze sviti i kdyz je vytahnes ze supliku, kde byly treba mesic. A navic se mi zda, ze tritium lepe sviti v seru.

Odesláno

Mam na mysli ty trubicky.

 

Jinak ja vim, ze LumiBrite atd. po nasviceni sviti asi vice...

V Koscomu v Praze mají hodinky Luminox, myslím, že jsem někde v českých obchodech viděl taky KHS, tak se na ně zajdi podívat, podle mýho to svítí dobře.

 

Někdo tu měl (a prodával?) Traser, tak se může podělit o delší zkušenost.

Odesláno

Jak to je s tim polocasem rozpadu Tritia ? Mam stary predvalecny budik Junghans, ktery ma velke malovane cisla a sviti porad jako blazen.

Polocas rozpadu je nejakejch dvanact let, nechce se mi to tedko overovat, ale na strankach Luminoxu to urcite pisou.

 

Jestli je predvalecnej a sviti furt, tak to nebude tritium, ale nejaky jiny radioaktivni svinstvo... :-)

Odesláno

Jak to je s tim polocasem rozpadu Tritia ? Mam stary predvalecny budik Junghans, ktery ma velke malovane cisla a sviti porad jako blazen.

Myslím, že by stálo za pokus vzít ho někam na geigra... :-)

Odesláno

Jestli je predvalecnej a sviti furt, tak to nebude tritium, ale nejaky jiny radioaktivni svinstvo... :-)

Treba to je schvalne, aby se lidem zdaly lepsi sny wink.gif

 

Ale nebylo by od veci, si overit jestli to je neco radioaktivniho, nebo fosfor. Ten taky svitil o poznani lepe.

Návštěvník YPO
Odesláno (upraveno)

Tady jsou trubičky:

p1030111sq2.th.jpg

p1030113ya5.th.jpg

Upraveno uživatelem YPO

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...