Jump to content

Recommended Posts

Posted

niet im myslim co vytknut (aspon podla mna) podareny ciselnik, safir a dobra znacka, stylova mimostredka,.... nikde sa nechvalia priehladnym dnom, tak tam snad nebude co ja osobne ocenujem, lebo priehladne dno ma na military hodinkach doslova vytaca.

 

 

ak rad natahujes tak su super.

 

PS: nikde nevidim ukazatel datumu ale to nemusi byt na skodu u tohto typu hodiniek.

Posted

Nevím proč by military nemohly mít dýnko s průhledem,když mohou mít vpředu safír-to staré originály také neměly.. Třeba se mýlím,ale pod pojmem military si v první řadě představuji uspořádání ciferníku,

Posted

ja si pod pojmom military predstavujem jednoduchost a funkcnost aj na ukor estetiky a priehlad na stroj je pravy opak, estetika na ukor vsetkeho ostatneho.....

 

safir je o niecom inom, neposkriabe sa cize dodava hodoinkam na odolnosti ale priehlad ziadnu takuto funkciu nema, ak si kupim hodinky tak viem co je v nich za stroj a nepotrebujem na nho vidiet,... dynkom na hor ich tiez nosit nebudem takze proste nevidim v tej vychytavke ziden ucel...

 

nemam priehlad proste rad, ale je to skor asi otazka vkusu, inak samozrejme na skodu nieje a komu sa paci tomu to neberem.

 

uprimne to dynko ma nenadchyna: bez toho priehladu s logom vycentrovanym na stred so seriovym cislom a uvedenim modelu max este calibru a napisom swiss made by to bolo pekne dynko,...

 

takto mi to pripada ze autor uz nevedel co tam napisat (udaj o preimere a tie ikonky tomu nasadzuju korunu) ale opakujem to je moj dojem a aj cez (podla mna) nie uplne vydarene dynko su to paradne hodinky

Posted

Dekuju za nazor. Co se tyka tohoto dynka a vycentrovani udaju na nem,

mas pravdu. Bylo by to hezci, ale nikomu bych stavajici dynko nemusel ukazovat smile.gif Ale jak rikas, sou to paradni hodinky a me se libi (mezi jinymi)

 

Pohybuje se rezerva chodu u unitasu 6497 kolem 40-50 hodin?

Myslim, ze 6498 ma takovou rezervu a krome polohy vterinovky,

je mezi nimi dalsi rozdil?

Posted

no u dobrych natahovacich hodniek je bezne ze vydrzia daleko viac ako jeden den (36-45h) cize ak ich natiahnes vzdy rano po zobudeni si v suchu a nic sa nestane ak na to zabudnes a spomenies si na ne az vecer , ale ak uz vydrzia viac ako dva dni (plus rezerva na zabdnutie),... tak je to uz dobry dovod aby sa s tym chvalili v specifikacii, takze na uvod priznavam otvorene ze presne neviem smile.gif ale myslim ze s tymi 40timi si to trafil, viac to nebude.

Posted

Jeste bych se rad zeptal, jaky zpusobem se 6497 natahuje? Jen po smeru hod. rucicek, proti smeru nebo obema smery? A jak poznam, ze je plne natazeno?

Posted

Uvedení té specifikace na dýnku hodinek má zřemě navodit představu vojenského přístroje, protože na nich jsou TTD uvedena na štítku. Ta rezerva chodu je normální, kolem 45 hodin.

Posted

podla mna tak ako vsetky ostatne mechaniky po smere hr

 

http://www.unitas.netfirms.com/

 

proti smeru bude pocut cvakanie volnobehu

 

pri plnom natiahnuti ucitis znatelny odpor, proste to uz dalej nepojde otacat,....pojde ale za cenu znicienia nejakej casti smile.gif

Guest Snow
Posted

Jeste bych se rad zeptal, jaky zpusobem se 6497 natahuje? Jen po smeru hod. rucicek, proti smeru nebo obema smery? A jak poznam, ze je plne natazeno?

UNITAS 6497 se natahuji samozřejmě po směru ručiček, že by se některé mechaniky natahovaly obráceně mi není známo a připadá mi to až neuvěřitelné.

Posted

Danycz - je to mechanický strojek s ručním nátahem. Z toho plyne, že se natahují korunkou od sebe, k sobě je volnoběh /prokluzuje to přes západku/. U mých 6497 je to tak 26 x otočit. Potom je to nadoraz.

Posted

ja si pod pojmom military predstavujem jednoduchost a funkcnost aj na ukor estetiky a priehlad na stroj je pravy opak, estetika na ukor vsetkeho ostatneho.....

 

safir je o niecom inom, neposkriabe sa cize dodava hodoinkam na odolnosti ale priehlad ziadnu takuto funkciu nema, ak si kupim hodinky tak viem co je v nich za stroj a nepotrebujem na nho vidiet,... dynkom na hor ich tiez nosit nebudem takze proste nevidim v tej vychytavke ziden ucel...

 

nemam priehlad proste rad, ale je to skor asi otazka vkusu, inak samozrejme na skodu nieje a komu sa paci tomu to neberem.

 

uprimne to dynko ma nenadchyna: bez toho priehladu s logom vycentrovanym na stred so seriovym cislom a uvedenim modelu max este calibru a napisom swiss made by to bolo pekne dynko,...

 

takto mi to pripada ze autor uz nevedel co tam napisat (udaj o preimere a tie ikonky tomu nasadzuju korunu) ale opakujem to je moj dojem a aj cez (podla mna) nie uplne vydarene dynko su to paradne hodinky

mozna ze ty napisy jsou na ochrane folii, viz. ta cervena cara.

Posted

ja si pod pojmom military predstavujem jednoduchost a funkcnost aj na ukor estetiky a priehlad na stroj je pravy opak, estetika na ukor vsetkeho ostatneho.....

 

safir je o niecom inom, neposkriabe sa cize dodava hodoinkam na odolnosti ale priehlad ziadnu takuto funkciu nema, ak si kupim hodinky tak viem co je v nich za stroj a nepotrebujem na nho vidiet,... dynkom na hor ich tiez nosit nebudem takze proste nevidim v tej vychytavke ziden ucel...

 

nemam priehlad proste rad, ale je to skor asi otazka vkusu, inak samozrejme na skodu nieje a komu sa paci tomu to neberem.

 

uprimne to dynko ma nenadchyna: bez toho priehladu s logom vycentrovanym na stred so seriovym cislom a uvedenim modelu max este calibru a napisom swiss made by to bolo pekne dynko,...

 

takto mi to pripada ze autor uz nevedel co tam napisat (udaj o preimere a tie ikonky tomu nasadzuju korunu) ale opakujem to je moj dojem a aj cez (podla mna) nie uplne vydarene dynko su to paradne hodinky

mozna ze ty napisy jsou na ochrane folii, viz. ta cervena cara.

smile.gif Taky bych řekl, ža je to na té fólii.

Posted
Uvažuji o koupi Hamilton Jazzmaster chrono,jaké máte zkušenosti.Podělte se se mnou.

 

Zkušeností ?? Ty nejlepší. Na přemýšlení je zde pouze barevná kombinace. Pokud jsi rozhodnut o tom, jaké chceš barevné provedení, tak kupuj.

 

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...