Jump to content

Recommended Posts

Posted

Je fajn občas sledovat něco aspoň trochu zajímavějšího než konfekční produkci profláklých firem a porovnávat ceny jak nejlevněji nakoupit. Reaguji na safiho překlad o Dufourovi a jemu podobných nezávisláků. Máme zde však i HardCore tvůrce jejichž produkce je naprosto mimo čas a prostor (i když jejich výsledkem jsou instrumenty na měření té první z jmenovaných veličin)

 

Jedním z nich je tým šílených hodinářů Buchanam z Chelmsfordu v hrabství Essex a jejich Buchaman No.4

Bohužel mé technické a i odborné jazykové znalosti nejsou na takové úrovni, abych plně a bez chyb objasnil veškeré finesy tohoto stroje. Takže jen povrchně:

 

Jedná se o privátní zakázku duálních hodin řízených dvojitým kyvadlem (v jedné čočce je umístěn teploměr). Kyvadla jsou podle Breguetova vzoru, mají 9 tyčí 5 z oceli a čtyři z mosazi. Samotný mechanismus řízení a regulace obou strojů je opravdová mechanická lahůdka servírovaná by Buchanam. Co se vlastně při pohledu na hodiny dozvíme. Jedna část je koncipována jako klasické hodiny (obecný čas, místní, solární, datum, měsíc atd.), druhé jsou vlastně astronomické hodiny (planetární časy). Konverze obecného času na časy planetární je z práce Davida Carpentera a soukolí vykazuje chybu 0,0073 vteřin za jeden rok Inspirace byla záměrně přejata z Bregetových hodin, jenž udělal pro krále Georga IV (ve sbírkách Buckinghamského paláce) A na závěr, prosnulý hodinářský guru Breguet by byl více než ohromen co dokázali součastní hodináři v klasické hodinařině sdruženi pod pod Buchanam of Chelmsford.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

  • 2 weeks later...
Posted
0,0073 vteřin za jeden rok ??? Týýýý jo !!! :jawdrop:

a ty původní od Bregueta(model má podtitul pocta Breguetovi) maj přídavný kamínka, kdyby těm hodinám bylo zima. To mám od mechana. Von má od toho Bregueta snad všechno.. takže :thumbsup_anim:

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Posted

To je fantazie !!! Čím více času trávím na tomhle fóru, tím víc začínám obdivovat práci mistrů. Ještě nedávno to byly je hodinky a teď ??? Nááádhera !

Posted (edited)
To je fantazie !!! Čím více času trávím na tomhle fóru, tím víc začínám obdivovat práci mistrů. Ještě nedávno to byly je hodinky a teď ??? Nááádhera !

ta pravá hodinařina není asi jen to co nosíš na ruce (jen můj názor)

Edited by hciq

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...