Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Odesláno

Je fajn občas sledovat něco aspoň trochu zajímavějšího než konfekční produkci profláklých firem a porovnávat ceny jak nejlevněji nakoupit. Reaguji na safiho překlad o Dufourovi a jemu podobných nezávisláků. Máme zde však i HardCore tvůrce jejichž produkce je naprosto mimo čas a prostor (i když jejich výsledkem jsou instrumenty na měření té první z jmenovaných veličin)

 

Jedním z nich je tým šílených hodinářů Buchanam z Chelmsfordu v hrabství Essex a jejich Buchaman No.4

Bohužel mé technické a i odborné jazykové znalosti nejsou na takové úrovni, abych plně a bez chyb objasnil veškeré finesy tohoto stroje. Takže jen povrchně:

 

Jedná se o privátní zakázku duálních hodin řízených dvojitým kyvadlem (v jedné čočce je umístěn teploměr). Kyvadla jsou podle Breguetova vzoru, mají 9 tyčí 5 z oceli a čtyři z mosazi. Samotný mechanismus řízení a regulace obou strojů je opravdová mechanická lahůdka servírovaná by Buchanam. Co se vlastně při pohledu na hodiny dozvíme. Jedna část je koncipována jako klasické hodiny (obecný čas, místní, solární, datum, měsíc atd.), druhé jsou vlastně astronomické hodiny (planetární časy). Konverze obecného času na časy planetární je z práce Davida Carpentera a soukolí vykazuje chybu 0,0073 vteřin za jeden rok Inspirace byla záměrně přejata z Bregetových hodin, jenž udělal pro krále Georga IV (ve sbírkách Buckinghamského paláce) A na závěr, prosnulý hodinářský guru Breguet by byl více než ohromen co dokázali součastní hodináři v klasické hodinařině sdruženi pod pod Buchanam of Chelmsford.

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

  • po 2 týdnech...
Odesláno
0,0073 vteřin za jeden rok ??? Týýýý jo !!! :jawdrop:

a ty původní od Bregueta(model má podtitul pocta Breguetovi) maj přídavný kamínka, kdyby těm hodinám bylo zima. To mám od mechana. Von má od toho Bregueta snad všechno.. takže :thumbsup_anim:

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

Návštěvník RaGe
Odesláno

To je fantazie !!! Čím více času trávím na tomhle fóru, tím víc začínám obdivovat práci mistrů. Ještě nedávno to byly je hodinky a teď ??? Nááádhera !

Odesláno (upraveno)
To je fantazie !!! Čím více času trávím na tomhle fóru, tím víc začínám obdivovat práci mistrů. Ještě nedávno to byly je hodinky a teď ??? Nááádhera !

ta pravá hodinařina není asi jen to co nosíš na ruce (jen můj názor)

Upraveno uživatelem hciq

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...