BUBÁK Odesláno 25. února 2008 Nahlásit Odesláno 25. února 2008 Myslím, že zrovna dneska, na výročí komunistického převratu z roku 1948, to nějak extra veselé není... Vždyť je to z Černých baronů, to jsi nepoznal? Tato stupidní básnička je jedna z mnoha věcí, charakterizujících zrůdný ,,lidově-demokratický" režim po roce 1948, stejně jako třeba film Skřivánci na niti. Rok 1948, byl však pouze vyústěním Mnichova 1938 a následného poválečného rozdělení Evropy mocnostmi. P.S.: 26.5. 1946 v prvních, ještě svobodných poválečných volbách získala KSČ 40% hlasů.
JJ Odesláno 26. února 2008 Nahlásit Odesláno 26. února 2008 P.S.: 26.5. 1946 v prvních, ještě svobodných poválečných volbách získala KSČ 40% hlasů. 1946 a svobodné volby? A teď tu o Smolíčkovi... Jestlipak Ti něco říká pojem Národní fronta? No nic, tady je to offtopic a slibuju, že to byl jediný příspěvek ode mne na toto téma.
BUBÁK Odesláno 26. února 2008 Nahlásit Odesláno 26. února 2008 (upraveno) 1946 a svobodné volby? A teď tu o Smolíčkovi... Jestlipak Ti něco říká pojem Národní fronta? No nic, tady je to offtopic a slibuju, že to byl jediný příspěvek ode mne na toto téma. O SMOLÍČKOVI Svobodné volby ve smyslu, možnosti rozhodnout se např. pro národní socialisty, lidovce, soc. demokraty, přesto se 40% voličů v Čechách a na Moravě rozhodlo pro KSČ. Na Slovensku získali komunisti 30% a Demokratická strana 61% hlasů voličů. Dávat výsledek voleb pouze do souvislosti s Národní frontou mě připadá hodně zjednodušené a laciné. Pokud se snad zabývat Národní frontou- Vládou národní fronty, tak snad začít u Košického vládního programu a u Bloku socialistických stran vzniknuvšího také s podporou E. Beneše v r.1944 atd. Zpět k volbám 1946, zřejmě podstatnější pro voliče byla vidina světlejších zítřků podpořená mediální masáží, znechucení z Mnichova 1938 a bývalých západních spojenců a celkové zlevicovění společnosti po válce, k tomu v pozadí ,,práce" Retribučních soudů, ZOB A OBZ. Etc................... Upraveno 26. února 2008 uživatelem BUBÁK
ramon Odesláno 27. února 2008 Nahlásit Odesláno 27. února 2008 Fuj to je hnus... nechápu, jak se k tomuhle v Eltonu můžou stavět tak ležérně. Pro ně to je ta hezká minulost, která prodává nechutně předražené hodinky... já v tom vidím další důvod, proč je nechtít.Já bych se díval na jejich minulost spíš přes ty hodinky které vyráběli. Byly to dobré hodinky a těch si cením, za ty dnešní na způsob napodobenin bych nedal zlámanou grešli, je to úplně to samé jako hafo jiných hodinek s cizími strojky uvnitř a že nesou nápis Prim je v mých očích nijak nezhodnocuje. Dobře víme že je to dnes úplně jiná firma, která ale umí mistrně využít toho že smí používat tohle logo... Ale nad tou agitační omáčkou bych se neznepokojoval, ta byla v pozadí každého podniku který tehdy existoval a bez toho to prostě nešlo.
Doporučené příspěvky
Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat
Vytvořit účet
Vytvořte si nový účet. Je to snadné!
Vytvořit nový účetPřihlásit se
Máte již účet? Zde se přihlaste.
Přihlásit se