accutron Posted July 17, 2007 Report Posted July 17, 2007 Dovoluji se pochlubit čerstvým přírůstkem do své sbírky, který jsem získal od bývalého zaměstnance Eltonu. Jsem si vědom, že to nerozšíří vaše znalosti o hodinkách, ale na druhou stranu je to zajímavé svědectví doby v které se hodinky PRIM vyráběly. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.
typograf Posted July 17, 2007 Report Posted July 17, 2007 Teď už jenom přimontovat řemen a můžeš to nosit místo hodinek. Je to frajeřina, koukám, že je zespod i průhled na strojek.
cigi Posted July 18, 2007 Report Posted July 18, 2007 Typograf má pravdu, vůbec nevidím žádné poutko, aby si člověk mohl medaili jaksepatří zavěsit na firemní stejnokroj. To je fakt nádhera! Za montáž zpožďovačů do spouštěcích mechanizmů nášlapných min pro vietnam přes čas!!!
31682 Posted July 20, 2007 Report Posted July 20, 2007 Accutron: můžeš napsat průměr a pravděpodobný materiál? Získal jsi to jako komplet s krabičkou a nějakým blahopřejným lejstrem?
PigyCZ Posted July 20, 2007 Report Posted July 20, 2007 tak to je těžkej kalibr . . . . je to vodotěsné ??? :D
accutron Posted July 21, 2007 Author Report Posted July 21, 2007 Accutron: můžeš napsat průměr a pravděpodobný materiál? Získal jsi to jako komplet s krabičkou a nějakým blahopřejným lejstrem? medaile má průměr 6 cm. materiál vypadá jako bronz a nebo nějaká jiná slitina mědi krabičku, ani příslušný diplom k tomu nemám. o tom, že by se to dalo sehnat kompletní vč. diplomu dost pochybuji neboť s takovýmhle metálem se dnes bude málo kdo chlubit.
31682 Posted July 21, 2007 Report Posted July 21, 2007 Accutron: dík za informace, ten průměr jsem předpokládal. Obdobné medaile se vydávaly ve standardní umělohmotné červené krabičce vyložené červeným "sametem". Nezbytný doplněk býval tubus s diplomen. Obdobné si tvořil každý větší podnik, rytci museli být tehdá docela vytížení A s tím chlubením bych to vidíš moc ideologicky Je pravděpodobné, že to skutečně dostal někdo kdo dobře dělal. Šikovný pracant je ceněn v každém režimu, někdy bohužel jen tou bronzovou plaketkou Delší čas marně sháním ocenění Nejlepší pracovník dráhy, nemáte někdo? Bylo toho vydáno požehnané množství.
accutron Posted January 4, 2008 Author Report Posted January 4, 2008 A následuje další metál. Tentokrát pro nejlepšího pracovníka závodu CHRONOTECHNA. Omlouvám se za poměrně zašlý stav, ale odznak je starý asi 50 let a čas se na něm již notně podepsal. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.
accutron Posted February 24, 2008 Author Report Posted February 24, 2008 A další pokračování seriálu z historii primek. Tentokrát básnička nástrojaře Bohumila Kratěny z Chronotechny Nové Město nad Metují z roku 1959 tj. deset let od založení novoměstského hodinářského závodu. Deset let ... V době atomu ... V době kosmických raket letů. V době, kdy velcí státníci si tisknou pravice a neposílají si jenom zdravice. V době, kdy návštěvu Chruščova sleduje celý svět ... V té velké době náš malý závod staví své činnosti - DESET LET - DESET LET - Práce poctivé a plodné, na půdě otců - na hroudě rodné. Poprvé svobodně stanul český dělník, po jeho boku - kontrukter, technik. A dali hlavy dohromady oba, jak naše nás tomu učí doba. DESET LET - Někdy je to doba dlouhá, jindy jenom chvíle pouhá. A tak dělník - srdce zapálené, paže bojem zocelené, nese ve své tvrdé pěsti, světlý zítřek lidstva - naše štěstí - DESET LET - Ruce a mozek spojili svou sílu a daly vyrůst velikému dílu. Stálo to mnoho trpělivosti a píle, než dnešního dosaženo bylo cíle. A dnes - my jistě pochlubit se máme čím. Náš dělník vyrobil - první československé hodinky PRIM - V době atomu ... V době vědy a techniky divů, náš závod poroste v rytmu kyvů. A náš dělník - srdce zapálené, paže boje zocelené má nezlomnou pevnou víru, že svou dobrou prací bojuje - za věc MÍRU ...
docent_tecka Posted February 24, 2008 Report Posted February 24, 2008 ...lepsi casovani pro zverejneni teto basnicky snad byt ani nemohlo - tomu se rika "nedelni chvilka poezie"....
safi Posted February 24, 2008 Report Posted February 24, 2008 (edited) tak a všichni se jí pěkně naučte nazpaměť a na dalším srazu chronomagu se bude známkovat Kamil s Ypem budou hodnotit:-) Kdo nebude umět, odevzdá přinesené hodinky :-) Edited February 24, 2008 by ¨safi
New X-Bob Posted February 24, 2008 Report Posted February 24, 2008 A má se to případně nacvičit individuálně, nebo mohou recitační dvojice? A co k tomu na sebe? Montérky? technická - v hospodě teda bys měl safi zřídit Rudý koutek
babaq Posted February 24, 2008 Report Posted February 24, 2008 Fuj to je hnus... nechápu, jak se k tomuhle v Eltonu můžou stavět tak ležérně. Pro ně to je ta hezká minulost, která prodává nechutně předražené hodinky... já v tom vidím další důvod, proč je nechtít.
safi Posted February 24, 2008 Report Posted February 24, 2008 A má se to případně nacvičit individuálně, nebo mohou recitační dvojice? A co k tomu na sebe? Montérky? technická - v hospodě teda bys měl safi zřídit Rudý koutek můžou být i dvojice :-)
hciq Posted February 24, 2008 Report Posted February 24, 2008 Dovoluji se pochlubit čerstvým přírůstkem do své sbírky, který jsem získal od bývalého zaměstnance Eltonu. Jsem si vědom, že to nerozšíří vaše znalosti o hodinkách, ale na druhou stranu je to zajímavé svědectví doby v které se hodinky PRIM vyráběly. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Ty krááávo, tak toto by spíš mělo přijít do nějaký sbírky komoušskejch výtvarnejch obludárií. Předek vopajcnutej ze stranickejch promo standardů a zadek, kde by mohla vyniknout invence medailéra, totální tragédie.
BUBÁK Posted February 25, 2008 Report Posted February 25, 2008 (edited) Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Edited February 25, 2008 by BUBÁK
BUBÁK Posted February 25, 2008 Report Posted February 25, 2008 Fuj to je hnus... nechápu, jak se k tomuhle v Eltonu můžou stavět tak ležérně. Pro ně to je ta hezká minulost, která prodává nechutně předražené hodinky... já v tom vidím další důvod, proč je nechtít. Tady je báseň na uklidnění. Dušan Jasánek: Vám z Wall Streetu. Lid povolal nás do zbraně, my opustili frézy a uniformy navlékli si místo kombinézy. Stojíme pevně, v oku žár, vstříc slunci píseň letí, střežíme práci dělníků a šťastný spánek dětí. Kdyby snad vrazi z Wall Streetu přepadli nás jak saně, poznají záhy lidu hněv, promluví naše zbraně!?
hciq Posted February 25, 2008 Report Posted February 25, 2008 vy si z toho děláte prču co???? pan vajíčko je pan vajíčko
babaq Posted February 25, 2008 Report Posted February 25, 2008 Tady je báseň na uklidnění. Dušan Jasánek: Vám z Wall Streetu. Myslím, že zrovna dneska, na výročí komunistického převratu z roku 1948, to nějak extra veselé není...
safi Posted February 25, 2008 Report Posted February 25, 2008 (edited) Myslím, že zrovna dneska, na výročí komunistického převratu z roku 1948, to nějak extra veselé není... Právě...jen co se lidi vzpamatovali z okupace, tak šup znovu do lágru a nemálo jich tam i ukončilo svůj život. Edited February 25, 2008 by ¨safi
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now