Přejít na obsah

Jak jste se stali fandy světa hodinek?


svobod3

Doporučené příspěvky

Hmmm... Asi jako první mi utkvěly v paměti takový Části, které v 90. letech přivezl z Japonska. Zabavovat jsem mu je pravidelně a ty DIGI byly tenkrát prostě neskutečné. Moje první, které se mi vyryl do paměti byly chrona Citizeny, které jsem dostal k 16ti, nebo tak nějak. Miloval jsem je a s WR100 nesly prakticky z ruky... Nikdy... Bohužel ☹️ Pád na kole a o hodinu později zděšení, že hodinky jsou fuč 😢 Následovaly poslední dva roky na střední škole v Praze, obdivování fake (coz jsem tenkrát netušil) RLX DJ na zápěstí spolužáka a objev obchodů s nádhernými hodinkami Junkers. Oslintávání výloh ála snídaně u Tiffaniho se zintenzivnilo během studií na vysoké s objevem obchodů na Václaváku a objevem časopisu Watchmagazín (tedy myslím že se tak jmenoval). To už jsem zavrhl Junkersy a Vostoky, na které bylo našetřeno a rozhodl se šetřit na Frederique Constant a Tissot, neb spolužák a stále velký kamarád z vysoké měl na zápěstí ultimátní TH Carrera. Inu, jsem z těch nerozhodných, co když našetří na svůj cíl, najdou zase něco lepšího a šetří dál, tudíž na vysoké jsem pořídil a ke státnicím pak šel s mými prvními mechanickými hodinkami Hamiltony X-Wind 😍, na které nedám dopustit a mám je dodnes 👍 Muj obdiv k hodinkám však do stratosféry vystřelily návštěvy Baselwotldu, Ženevy + nezávislých hodinářů a třešínkou na dortu pak byla exkurze po sídle Franck Muller 🥰 To si člověk uvědomí, jak je chudý 😂 Ale člověk stárne, vystřídá pár zaměstnání, šetří na vysněné Omegy SMP a díky tomuto fóru objeví nějakou divnou značku z Británie 🇬🇧 a má (díky🙏 Vám kluci) dva úžasné kousky 😍 Tak a šetřím opět na Omegy a kdo ví, co z toho vyleze 🤣

IMG_20230724_111555.jpg

DSC01281.JPG

Upraveno uživatelem DarylVanHorne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 64
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 1 hodinou, Radik napsal:

@DarylVanHorne Omegy má každej. Ale tyhle dva kousky tý divný značky máš myslím jen Ty :)

To zní, jako že i já jsem divnej 😀 Asi jo, ale je to fuk, jsem spokojený. Stejně nejzábavnější je právě to hledání "těch dalších" 😉

Upraveno uživatelem DarylVanHorne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky jsem nosil od nepaměti, ale vždy bateriové. I chronomag jsem v tu dobu sporadicky sledoval, propuklo to, když mi žena řekla, ať si vyberu hodinky k narozeninám. Začetl jsem se hlouběji do fóra a už mě to nějakou dobu mele. První mechaniky jsem koupil od @Radik a ani nechci počítat kolik jsem v hodinkách za tu relativně krátkou dobu protočil peněz. Ale nelituji, naopak 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První vzpomínka na hodinky v me ruce, ne na ruce. Bylo mi 6-7 let a otcův bratr poprvé v roce 89 po tom co emigroval do USA přiletěl na návštěvu a měl na ruce Rolex suby, v té době mi to nic neříkalo, ale půjčil je nám na “hraní”, nevím jestli já nebo můj bratr měl skvělý nápad, že ta perla (na lunete) co svítí by šla vyndat, dobře to nedopadlo, pro nás pak taky ne… Ve zkratce, mechaniky v té době nebyly tolik populární, tak přivezl všem quartz Seika a od té doby jsem koukal do všech výloh s hodinkami a přál si taky Seika co má táta, který je stále denně nosí. A pak přišlo toto forum, par let jsem jen kukal bez registrace, přišel první nákup Seiko stargate a s tím i registrace a pak šílenství:).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...