Přejít na obsah

Seiko MM300 SBDX017


MutraBG

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 83
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pročpak ?

Protože to má dneska i Armida (či jak se to jmenuje).

 

:D :D

sorry, já jsem prostě musel.

 

Je to pořád dokolečka. Hardlex na mm300 není hardlex ze Seiko 5 a u těch hodinek má své funkční opodstatnění. Plechová luneta oproti keramické to samé. Jsou to hergot potápky, ne hodinky, které se z ruky sundavají při mrholení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Optické vlastnosti hardlexu dělá to, že je u MM ponořený pod lunetou. Dokud mi někdo neukáže fotku vedle sebe safír a hardlex na stejných hodinkách při stejných světelných podmínkách, tak jsou nějaké optické vlastnosti jen fantasmagorie. V době, kdy Číňan udělá pěknou keramickou lunetu u hodinek za 120 doláčů, tak u těhle je to prostě povinnost. Je to část MM300m, která nejvíc trpí. Řeči o pružnosti jsou podružné, dokud to není laboratorně ověřené, těžko se dohadovat. Můžu tu tvrdit, že v hardlexu byl kráter, ale v safíru by nebyl a ustál by to. Má to naprosto stejnou vypovidající hodnotu jako tvrzení, že by nepřežil.

Edit: luneta u MM není plechová, je lakovaná. Hardlex má takové opodstatnění, že na skutečně tool diverech (tunách) není a je tam safír, kdežto v kancl dajvrech je hardlex, tak se musíme plácat po zádech, jaké je to vlastně plus :D

Jo a Armida nemá keramickou lunetu nikde, těsně vedle :D

Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem reagoval na Chumpuse ... Mám na MM300 škrábanec a vznikl při upevňování dětské sedačky do auta po zanoření ruky a hledání té správné polohy pro chycení isofixu (kdo někdy dělal, ví o čem mluvím). Pokud bych měl na ruce safír, nevím jak by dopadl, možná stejně, možná ne.

K MM300 patří plast a za tím si stojím a škrábaneček mne nemrzí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím že existují 300m tuňáci, ale pro mě prostě tuňák se šrubovacím dýnkem není tuna. Mezi nima a skutečnýma je propastný rozdíl asi jako mezi Grand Seiko a Brightz SDGM00x.

 

třeba na skutečně tool diverech (tunách) je samozřejmě taky Hardlex, mluvíme-li o stejné WR (SBBN015, SBBN017)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč keramiku ? Protože už není rok 2000 nebo kdy vyšly MM300m a technologie se posunuly. Dyť tak dojebabou lunetu nemám ani na SKX a to jsou moje pracovní hodinky. Jasně, nová stojí 3,5k , ale kdyby to byla keramika nemusím to vůbec řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keramická luneta se mi na 95% hodinek absolutne nelíbi (včetně rlx). Kdyby ji mm300 měly, tak o nich nikdy neuvažuji.... A tukance by mi tedy rozhodne žily netrhaly...

Upraveno uživatelem vintage
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím že existují 300m tuňáci, ale pro mě prostě tuňák se šrubovacím dýnkem není tuna. Mezi nima a skutečnýma je propastný rozdíl asi jako mezi Grand Seiko a Brightz SDGM00x.

 

tak porovnávám porovnatelné, 300m mají Hardlex(SBBN015,17 vs. SBDX001), 600m mají safír(SBDB009 vs SBDB001) a 1000m mají taky safír (SBBN013 vs SBEX001)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keramická luneta se mi na 95% hodinek absolutne nelíbi (včetně rlx). Kdyby ji mm300 měly, tak o nich nikdy neuvažuji.... A tukance by mi tedy rozhodne žily netrhaly...

Viděl jsi MM na živo a nějaké jiné hodinky, co mají lesklou keramickou lunetu ? Tam rozdíl těžko budeš hledat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak porovnávám porovnatelné, 300m mají Hardlex(SBBN015,17 vs. SBDX001), 600m mají safír(SBDB009 vs SBDB001) a 1000m mají taky safír (SBBN013 vs SBEX001)

MM 300m stoji 1700 doláčů, 300m tuny na gumě 700 doláčů. To je porovnatelné podle tebe.

Ale 1000m tuny s kvarcem za 1400 dolarů nebo 2100dolarů s mechanikou porovnatelné není. Aha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale tak neprehanej zase, zas takovy rozdil to neni ... A to ze pro Tebe tunaky se sroubovacim dynkem neni tunak, tak to nebudu ani komentovat.

Vím že existují 300m tuňáci, ale pro mě prostě tuňák se šrubovacím dýnkem není tuna. Mezi nima a skutečnýma je propastný rozdíl asi jako mezi Grand Seiko a Brightz SDGM00x.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, ale materiál pouzdra, shrouldu, naprosto jiná pevnost monoblok pouzdra, historie, to je pro mě teda podstatný rozdíl (až na tu historii, na tu sejřu, ale pro spoustu místních je to zaklínadlo a posvátné slovo, teda jen v těch správných případech). Ikdyž je zase pravda, že SBDB009 se tomu částí výše uvedenému vymyká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, ....

No právě vaříš z vody :)

Tuna není žádný oficiální název stejně tak emperor,MM300,turtle,darth vader... atd

Označení tuna vzniklo kvůli shroudu i přes to že ty první byly monocoque. Takže tuna si může říkat kdo chce čemu chce co má shroud,třeba i těm pětkám.

 

Viděl jsi MM na živo a nějaké jiné hodinky, co mají lesklou keramickou lunetu ? Tam rozdíl těžko budeš hledat.

Měl jsem keramické suby i MM300 nechápu co jsem neměl vidět,rozdíl tam bouhužel byl jak praktický,tak vzhledový i cenový.

Upraveno uživatelem kamilb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...