Přejít na obsah

Igen 45 mm...


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 141
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mě se líbí. Je pravda, že dýnko nemuselo mít pruzor na strojek, který je oproti pouzdru prťavej. Ale v celku jsou dobré. Na pořádný chlapský ruce musej vypadat dobře. A potom je jedna věc dobrá, že stoupnou na ceně první model Prim sport. Je to puvodní originál. Samozřejmě i naše limitka žluťásku, které Prim trochu okoukal. Jinak dobrý. Mám slovenskou klávesnici a nemám tam kroužek na u. Tak se omlouvám za nedostatky v pravopise.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena u Prim je už tajná i na nové hodinky.

Vzpomínám si a nechce se mi to hledat, že pan Prokop silně rozmlouval zde ve fóru zvětšování těchto hodinek několika lidem, kteří již měli zájem.

 

Pro mě znamená další mínus a známka nesolidnosti. Ale nikomu svůj pocit nevnucuji.

 

Jinak hodinky celkově pěkné, osobně bych tam nemusel mít datumku. Hodinky určitě nebudou tak plastické jak původní (rovný ciferník, málo klenuté sklo), ovšem při velikosti 45mm by to ani jinak nešlo. Líbí se mi luneta a jsem rád, že není plastová (doufám). Výplň korunky asi plast je a to se mi naopak nelíbí. Nevím, třeba nějaká keramika by se hodila? Rovněž šroubované stěžejky jsou dobrým přínosem. Ještě bych úplně zrušil průhled. Varianta s průzorem jen na setrvačku by byla fajn, ale to by asi dýnko nemohlo být šroubovací.

Upraveno uživatelem Ondraj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen dvě věci.

Cena u Prim je už tajná i na nové hodinky.

Vzpomínám si a nechce se mi to hledat, že pan Prokop silně rozmlouval zde ve fóru zvětšování těchto hodinek několika lidem, kteří již měli zájem.

 

Pro mě znamená další mínus a známka nesolidnosti. Ale nikomu svůj pocit nevnucuji.

Ondraji, to s tou cenou je fakt ?...třeba to jen zatím nestihli dát na net. Jinak mě to zvětšení taky trochu překvapilo...určitě se ty hodinky nezrodily ze dne na den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ondraji, to s tou cenou je fakt ?...třeba to jen zatím nestihli dát na net. Jinak mě to zvětšení taky trochu překvapilo...určitě se ty hodinky nezrodily ze dne na den.

 

Jsem také dost překvapen, také si na to vzpomínám :worried_anim: To zapuštěné sklo mi nesedí, malý strojek a velké pouzdro je průser, ale přesto jako celek je to skvělé :thumbsup_anim: Zase něco co se mi dost líbí!

Upraveno uživatelem Lukáš
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak si si všimol, tak "nácek" bol jeden (Blekota). Mne sa názov IGEN tiež neveľmi pozdáva - je taký divný, predsa číslovanie v číselnom rade sa píše s bodkou, čiže správne by malo byť asi SPORT I. GEN. Práve z tohoto dôvodu mi to nejako nesedí. IGEN vyzerá akokeby to písal prvák na základnej.

A len tak mimochodom, mne sa začal chronomag znechucovať práve tvojím vyháňaním "žebroty".

Inak hodinky samé sú fajn, len na mňa veľké. Dobre že sa vyrábajú aj 38 mm. Keď budem veľký tak si ich kúpim. :)

 

priznavam, ze me se taky kdysi "IGEN" nelibilo... nejak to preslo a ted mi to prijde super :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cena na webu je: 39.650,-

 

http://www.prim.cz/objednavka?1930

 

 

Jo, jo to je pro tyhle hodinky - pouzdro L (37 mm), ne pro průměr 45mm.

Taky jsem hledal cenu a bohužel jsem ji nenašel.

Teď by to je chtělo zjistit tu správnou cenu.

 

PRIM Sport Igen FR

Typové označení: 68-012-16-00-1

Popis: Pánské sportovní hodinky ٠ Open Edition ٠ pánské ٠ mechanický strojek s manuálním nátahem ٠ Prim kalibr 68 ٠ 17 rubínů ٠ 38 hodin ٠ 3 ručky + datumové okno ٠ pouzdro z nerezové ocele 316L ٠ broušené ٠ závitové nerezové dno se safírovým průhledem ٠ klasická nerezová korunka ٠ safírové konkávní sklo ٠ číselník s iluminovanými indexy ٠ kožený řemen s jazýčkovou sponou ٠ vodotěsné 50M / 5atm ٠ dodávané v kožené etuji s certifikátem ٠ pouzdro L (37 mm)

 

Cena: 39 650 Kč s DPH (33 319,33 bez DPH)

Upraveno uživatelem Stoner
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena u Prim je už tajná i na nové hodinky.

Vzpomínám si a nechce se mi to hledat, že pan Prokop silně rozmlouval zde ve fóru zvětšování těchto hodinek několika lidem, kteří již měli zájem.

 

Pro mě znamená další mínus a známka nesolidnosti. Ale nikomu svůj pocit nevnucuji.

..................

 

To je zajímavý postřeh, ale nevím, zda souhlasit, či nikoliv. Ale asi souhlasit nakonec budu :)

 

1. Renovace

To, že je zakázáno mluvit o ceně renovací, mi vadí. I když, samozřejmě, chápu důvod. Každá renovace je jiná, tudíž Elton nechce, aby člověk dopředu počítal s nějakou částkou a pak byl třeba zaskočen vyšší. Ale nejsme malé děti, tak bychom snad pochopili, že kalkulace je kus od kusu, ne?

V tomto tedy s Eltonem nesouhlasím.

 

2. Cena nových hodinek

Výrobci na webu ceny běžně nezveřejňují. Alespoň ti z horních cenových pater. To se dá pochopit.

Ale Elton je v jiné pozici. Nemá prodejce (distribuční síť), kterých by se mohl člověk na cenu zeptat či si ji na internetu najít nebo zajít do maloobchodní prodejny.

Elton vlastně supluje roli maloobchodního prodejce. Jenže pak tím člověka staví do role prosebníka, který je musí oslovit, aby se cenu dozvěděl.

Řekněme, že někdo neznalý narazí na stránky Eltonu a zalíbí se mu hodinky. Podle obrázku nepozná, že stojí 80.000Kč. Vznese dotaz na cenu a pak je třeba zaskočen, že je 10krát vyšší, než čekal a připadá si hloupě.

Když zaskočen není, může mu třeba vadit, že někam volá či posílá mail a tím ztrácí svou anonymitu. Nevím, proč bych měl posílat mail se svým jménem či telefon někam jen proto, že chci znát cenu. Proč bych měl tyto údaje někomu poskytovat, když mám jen obyčejný cenový dotaz?

Takže mi to asi také vadí, že Elton takto postupuje.

 

A aby tady zase pan Prokop neskákal jak papírovej čert a nerozčiloval se, tak bych rád podotknul, že můj příspěvek není namířen proti Eltonu. To vůbec ne. Jen vyjadřuji svůj názor. Nic víc, nic míň.

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zajímavý postřeh, ale nevím, zda souhlasit, či nikoliv. Ale asi souhlasit nakonec budu :)

 

1. Renovace

To, že je zakázáno mluvit o ceně renovací, mi vadí. I když, samozřejmě, chápu důvod. Každá renovace je jiná, tudíž Elton nechce, aby člověk dopředu počítal s nějakou částkou a pak byl třeba zaskočen vyšší. Ale nejsme malé děti, tak bychom snad pochopili, že kalkulace je kus od kusu, ne?

V tomto tedy s Eltonem nesouhlasím.

 

2. Cena nových hodinek

Výrobci na webu ceny běžně nezveřejňují. Alespoň ti z horních cenových pater. To se dá pochopit.

Ale Elton je v jiné pozici. Nemá prodejce (distribuční síť), kterých by se mohl člověk na cenu zeptat či si ji na internetu najít nebo zajít do maloobchodní prodejny.

Elton vlastně supluje roli maloobchodního prodejce. Jenže pak tím člověka staví do role prosebníka, který je musí oslovit, aby se cenu dozvěděl.

Řekněme, že někdo neznalý narazí na stránky Eltonu a zalíbí se mu hodinky. Podle obrázku nepozná, že stojí 80.000Kč. Vznese dotaz na cenu a pak je třeba zaskočen, že je 10krát vyšší, než čekal a připadá si hloupě.

Když zaskočen není, může mu třeba vadit, že někam volá či posílá mail a tím ztrácí svou anonymitu. Nevím, proč bych měl posílat mail se svým jménem či telefon někam jen proto, že chci znát cenu. Proč bych měl tyto údaje někomu poskytovat, když mám jen obyčejný cenový dotaz?

Takže mi to asi také vadí, že Elton takto postupuje.

 

A aby tady zase pan Prokop neskákal jak papírovej čert a nerozčiloval se, tak bych rád podotknul, že můj příspěvek není namířen proti Eltonu. To vůbec ne. Jen vyjadřuji svůj názor. Nic víc, nic míň.

 

 

Svatá pravda.

Cena bude určitě závratná. Malý strojek ve velkých hodinkách je průser.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že je zakázáno mluvit o ceně renovací, mi vadí. I když, samozřejmě, chápu důvod.

Zakázáno? To snad ne... Já konkrétně jsem žádnou NDA ani nic podobného nepodepisoval. Pan Prokop mne pouze slušně požádal, abych ceny mých renovací nedával veřejně na Chronomag. To jsem mu dobrovolně slíbil a toho se držím.

 

Co se týče té druhé části, tak vcelku souhlas - i když je nutno říct, že u většiny modelů Elton ceny zveřejňuje.

 

Když už jsme u toho, tak mne osobně zase velmi zaráží to, že Sport I v originální velikosti a se safírovým sklem jsou najednou volně k mání, ačkoli to není tak dlouho, co se tu probírala "ochrana investic" majitelů současných hodinek - tj. chcete-li nerez pouzdro na Sport I, musíte dodat existující Sport I apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zakázáno? To snad ne... Já konkrétně jsem žádnou NDA ani nic podobného nepodepisoval. Pan Prokop mne pouze slušně požádal, abych ceny mých renovací nedával veřejně na Chronomag. To jsem mu dobrovolně slíbil a toho se držím.

 

Co se týče té druhé části, tak vcelku souhlas - i když je nutno říct, že u většiny modelů Elton ceny zveřejňuje.

 

Když už jsme u toho, tak mne osobně zase velmi zaráží to, že Sport I v originální velikosti a se safírovým sklem jsou najednou volně k mání, ačkoli to není tak dlouho, co se tu probírala "ochrana investic" majitelů současných hodinek - tj. chcete-li nerez pouzdro na Sport I, musíte dodat existující Sport I apod.

 

Ach jo, já tomu pořád nějak nerozumím - chápu, že renovace je do jisté míry každá jiná a tak se nelze zpětně odvolávat na to, že jí měl Franta levnější...ale pokud je to tak, jak si renovaci v Eltonu představuji - tzn. koupím šrot např. Igen...chci to v nerezu, všechno nové.., tak proč nelze někam vyvěsit jednoduchý ceník - pouzdro nerez - 3000, číselník 1000, ručky 300, atd....stejně většina toho rezavého šrotu je rovnou vyměněna za věci úplně nové...nebo se ta ošoupaná mosazná pouzdra nějakým kouzelným způsobem transformují do nerezu??, každá zašlá ručka se cídí, tak dlouho, než je z ní opět nová?? Proč je nutné ten brak hodinek balit a posílat do Eltonu k "individuálnímu" posouzení, když je mi už předem jasný, že z toho nepůjde použít lautr nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Malý strojek ve velkých hodinkách je průser.

 

... a přitom původní Sporty I jsou jedny z mála Primek, kterou jsou perfektně nositelné i v originální velikosti.

Změří li člověk jejich průměr, je to nic moc, ale na ruce vypadají tak akorát. Alespoň na té mé :)

 

Pokud by se daly do nerezu, udělala trošku trvanlivější luneta (a možná i plastické indexy), byly by to geniální hodinky.

Ale zase by si za ně nemohl Elton asi tolik říct. Tak nevím...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, rekl bych, ze cena bude zverejnena s mirnym odstupem, stejne to tusim bylo u noveho pavouka nebo diplomatu - ted nevim presne. Myslim si, ze to je normalni - co je vsak nenormalni (mysleno pozitivne!) je to, ze jakakoli novinka na webu primu je zde do nekolika minut zverejnena a detailne rozebrana - to je podle mne dukaz toho, ze propagaci, povedomi o znacce a zajem o novinky buduji v eltonu dost dobre.

 

ohledne renovaci - ja to "mlzeni" ohledne cen renovaci tak nejak chapu. vseobecne zde znama uroven ceny za renovaci sport Igen v hodnote do cca 10 (nerez, plast) je podle meho nazoru dostacujici - kazdy si muze udelat priblizne predstavu a presnou cenu se dozvi z eltonu, jakmile ten jeho srot uvidi na vlastni oci. Navic ja mam rad tajemstvi a asi bych nechtel rikat na potkani, ze "moje milovane igeny, na ktere jsou dlouho cekal, a ktere mi ted obcas nejaky fajnsmekr okukuje staly 8751,50 kc"....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Ani já bych na potkání nechtěl říkat, kolik bude stát renovace mých černých Sportů I. gen s bílou lunetou. Ale vám to řeknu.:) V podstatě základní verze v nerezu, plastové sklo, plné dýnko, původní zůstává asi jen strojek. Měl bych se s cenou vejít do osmi tisíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...