Přejít na obsah

Bulova Moonwatch Re-Edition


Daemonultimate

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 699
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 4 týdnech...

Ahoj všichni. Chtěl bych Vás požádat o radu při rozhodování. Za pár dní budu mít 41 narozeniny a rozhodl jsem se si nadělit první nějaké "lepší, dražší" hodinky. Doteď nosím Ocelové Apple Watch a střídám je s hodinkami Casio, které mám asi 10 let.

Moc se mi líbí a jsem rozhodnutý pro model Bulova Lunar Pilot. Jen se nedokážu rozhodnout, jestli leštěné nebo matné pouzdro 🙂 Černé určitě ne.

Chtěl bych tak poprosit majitele ať už jednoho nebo druhého provedení, nebo ideálně někoho, kdo měl třeba obě varianty a dokáže tak porovnat, kterým byste dali přednost. Nemám teď možnost jet se na ně osobně podívat do Prahy a porovnat je na vlastní oči.

Mám o nich načteno snad už všechno, viděl jsem desítky videí, ale pořád nevím 😄 Zajímaly by mě tak plusy a mínusy jednotlivých verzí. To že leštěné nemají datumovku a mají jiný (původní) typ písma v názvu už vím. Stejně jako rozdíl mezi verzemi na tahu a s řemínkem. Zajímali by mě tak skutečně spíše praktické zkušenosti s leštěným nebo naopak matným pouzdrem, co je podle vás lepší, hezčí, univerzálnější,...

Zítra už bych to chtěl definitivně rozseknout 🙂 Moc děkuji a přeji hezký večer

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám verziu na ťahu. Vybral som ju pre to, lebo mám rád ťah na hodinkách a nechcel som lesklé púzdro, mne sa vizualne viac páči satinové púzdro, ktorè bolo aj na pôvodnych. Dátumovka neprekáža, všimnem si ju až keď potrebujem odčítať dátum. Jediné plus na lesklom je font písma a ta dátumovka je fakt relatívna, lebo dátum často v práci potrebujem odčítať, keby som nosil lunary iba vo voľne, tak dátumovku nepotrebujem. Čiže pre mňa viac plusom pre satinovú verziu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, Frantik napsal:

Urcite lestena verze. Původní logo, krasne lestene plochy, bez datumu, super strap. Měl jsem tu brousenou verzi na tahu jako první a pak několikrát tu lestenou a ta je jasně lepší 🙂 

Moc děkuji. Toto jsem potřeboval, názor někoho, kdo měl obě verze 🙂 A nepřijde Ti ta leštěná verze  už lesklá "až moc"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, lemon napsal:

Inak ak sa rozhodneš pre ťah, tak budeš potrebovať ohnuté stežejky aby si nemal problém pri nasadzovaní remeinkov. 

Ano, díky. o tom tahu vs řemínky vím. Ale verzi na tahu bych nechtěl - úplně moc se mi nelíbí ten rozdíl mezi odstínem tahu a pouzdra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Frantik napsal:

To urcite není. Je to úplně v poho.

A ještě prosím, když jsi jich měl už několik, měl jsi na nich taky na dýnku vždy samolepku "made in china", nebo "assembled in china". Na několika videích jsem si toho všiml, že to tam při vybalování měli. Což mě zaujalo a překvapilo 😕

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se ptám proto, jestli když mi přijdou s tou nálepkou, má mě to znepokojovat, že by se mohlo jednat o nějaký fejk. Když tam bude "made in china". Ale předpokládám, že i kdyby to tam bylo, tak z českého obchodu by se o napodobeninu jednat nemělo určitě že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Sprite napsal:

Ano, díky. o tom tahu vs řemínky vím. Ale verzi na tahu bych nechtěl - úplně moc se mi nelíbí ten rozdíl mezi odstínem tahu a pouzdra.

Práveže ten ťah naživo pekne ladí s lunetou, tlačítkami chrona a korunkou, ktoré sú lesklé. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hodinky jsou doma 🙂 Nakonec v leštěné verzi. Za rady, trpělivost a pomoc s výběrem děkuji lemonovi a Frantikovi a za totéž plus samotný prodej pak Jirkovi z Helveti 🙂

Chtěl bych se jen zeptat, prosím neukamenujte mě, jsou to moje první "lepší" hodinky, takže tento můj dotaz bude pro většinu nebo spíš pro všechny z vás asi naprosto hloupý a triviální, ale já se s tím nikdy nesetkal...

U modelu s datumovkou se při vysunutí korunky do první polohy seřizuje datum a při vysunutí do druhé polohy pak čas a případně ručičky chrona.

Ale u modelu bez datumovky ta první poloha nedělá nic. Je to proto, že je tam použitý stejný strojek jako ve verzi s datem a tak je tato poloha jen nevyužita a při otáčení korunky se nic neděje (tak si to myslím), nebo to má dělat něco, na co jsem ještě nepřišel?

Moc děkuji za informaci a ještě jednou se předem omlouvám ze tento asi hloupý dotaz.

Jinak hodinky jsou skvělé, mám z nich opravdu radost a velikost, ze které jsem měl strach (zápěstí cca 17cm) je v pohodě a dokonce vypadají opticky menší než ty moje staré Casio, které jsou +/- stejně velké. Takže za mě obrovské nadšení a jsem mega rád, že jsem se k nim takto dopracoval a nekoupil bezhlavě Omega Swatch (až se za to teď zpětně trošku stydím), po kterých jsem koukal a přes ně se dostal k těmto Bulova Lunar Pilot 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno, rovnaký stojček tam je, len ciferník je plný tak není vidieť dátumovku. 

Gratulujem ku novej akvizícií. Nech ti robia radosť, mne ju robia pravidlne.👍🏼

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bulovy Lunar Pilot jsou druhé nejlepší Moonwatche, které byly prokazatelně  na měsíci a v podobné ceně určitě nejlepší quartz chrona s přesností (alespoň u mě) +/- 0s 1/2 roku (mezi změnou času). Škoda, že je kvůli jiným hlavně mechanickým hodinkám moc nenosím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...