Přejít na obsah

Oris Divers Sixty-Five 42mm


HondzaX

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 57
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ruka 16,5cm. Bylo to tak na hrane, ale dalo by se ponosit.

90601610c3d2dec7289652a14cf35d38.jpg

 

Videl jsem i ty zelene a vypadaly moc zajimave. Modra je takova jistota, zelena chce vic odvahy.

 

Pekna fotka, tak asi urcite to boli tie modre, aj na tejto tvojej zivej fotke mi pridu skor sede nez modre. On to mal na tom gumenom tropicu, ten mi ku nim asi pasuje najviac. Ked ich vidim takto zblizka, tak by som mozno prijal aj ciernu (teda modru:)) datumovku, ale zas tato je snad citatelnejsia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...

Kolik je tady majitelu tohoto modelu?:) pokud se prece jen nekdo najde, mate nejaky tip na obchod, kde by se dalo koupit neco s sirkou 21mm.. Rad bych nejakou hnedou/hnedocervenou kozku 21-20/ 21-18mm, nejake Nato a pripadne gumu.. Zatim jsem nejlepsi kousky nasel na stracode - nato a modrou gumu s prezkou. S kozenym remenem asi zkusim oslovit nekoho ze zdejsich borcu, pripadne jsem koukal na Campagnelo vintage/ geckota italskou kuzi take ve vintage stylu.. Kdyz tak sem hodim odkazy.. Beru verzi na tahu, rad bych to origo modre nato a Oris sponu, chteji za to ale snad 5 taliru ... :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Sice to vypada, ze trpim samomluvou, ale treba by se ty informace mohly nekomu hodit, dovolim si proto navazat na predchozi post.. :) Uz neco pres tyden nosim na ruce verzi 42mm na tahu.. Jelikoz to poradne nikde neni, doplnil bych rozmery merene digitalni suplerou.

 

Rozmery:

Prumer - cistych 42mm

Vyska - 13,5mm

Lug2Lug - 50,5mm

Roztec - 20,7mm /udavaji 21mm/

Spona - 16,6mm prumer -> zuzeni 4 cm

 

Ted jen par mych postrehu, i kdyz na nejake velke zavery je to asi stale kratka doba.

 

Pouzdro - hodinky diky nizkemu profilu jsou velmi pohodlne, vyska je opravdu minimalni uvazime-li, ze z 13,5mm ma klenuty safir minimalne 2mm. Rozhodne tedy nejde o masivni potapky, jako byva u tohoto typu hodinek zvykem. Tech 42mm v prumeru je zdatne maskovano, v pripade pak prehozeni na remen se hodinky jeste vice opticky zmensi, k tomuto prispivaji i lestene plochy po bocich pouzdra. 

 

Luneta - plechova, chod trochu tuzsi, rozhodne nejde tak hladce jako u Omeg, coz asi neni uplne fer srovanani. Co si pamatuji, tak i u Ternosu luneta behala lepe a to uz je cenovka podstatne nize proti Oriskam.. Co me ale hodne na zacatku vadilo, byl lumi bod na lunete, ktery nelicuje presne s indexem na 12-tce. Dokonce i na fotkach v recenzich to sem tam slo zahlednout. Tohle se pry ale stava i v lepsich rodinach /nedavno jsem zrovna videl Damaska za kilo taktez se stejnym problem/. Na lunetu jsem si zkratka zvyknul a uz me to tolik nezere..  ^_^

 

Lumi - luminescene byla v recenzich trochu pod palbou kritiky, pac je spise prumerna... Musim potvrdit, ze indexy zari mene proti ruckam, ale jsem si temer jisty, ze to souvisi s vintage vzhledem indexu. Jejich struktura budi dojem letiteho kousku /chce to dobry voko nebo solidni makro objektiv/, nekdo si s tim vyslovene vyhral, stejne tak barva indexu je lehce bezova, Tahle vrstva dost mozna prekryva lumi nater. Myslim, ze v tomto pripade byl na prvni miste vzhled, dojem  a az na druhem pak vykonnost lumi na indexech. Urcite tam mohly narvat klasicke svetle/bile indexy se super lumi, ale tim by ty hodinky doslova zabily.. 

 

Safir - klenuty safir s AR je paradni, kombinace s modrym cifrem pak dela z tehle hodinek vyjimecny kousek..  :thumbsup_anim:

 

Cifr - indexy, rucky, celkove zpracovani vyborne.. Obzvlast ten barevny odstin indexu se skvele doplnuje s modrou barvou cifru. Dle intenzity svetla a uhlu pohledu se barva meni z temer cerne do modre.. Na odpolecnim slunickuprechazi do svetle modre.. Tezko se to popisuje, sladene to maji ale na jednicku.. :smile_anim:

 

Tah - ze zacatku zklamani, ktere zahy vystridalo nadseni..Vadilo mi razatni zuzeni /na muj vkus/ a trosku subtilni konstrukce. Jenze ten tah se k charakteru hodinek perfektne hodi, ke kvalite a zpracovani nemam vyhrad,.. Puvodne jsem si myslel, ze pujde hned dolu a nahradim remenen, nato paskem a podobne, ale opak je pravdou. Diky sve konstrukci je tah i velmi pohodlny, takze doporucuji pripadne dokoupit..   :speak_cool:

 

Strojek - Sellita SW200-1 -  rezervu 38 hodin povazuji v dnesni dobe za obsolentni, nepodarilo se mi dopatrat, jestli jejich kalibr doznal nejakych zmen proti standartni Sellite, ale jsem v tomto smeru spise pesimista.. Ale budiz, zase si rikam, ze by nemel byt problem s pripadnym servisem. Meril jsem i presnost a zatim to vypada, ze muj kousek dela cca 6 sekund do plusu/den. Coz neni nejlepsi, ale ani nejhorsi, zit se s tim da :)  Co jsem tak prochazel recenze, fora, presnost se pohybuje vetsinou kolem 2-3 sekund.. 

 

WR - 100m, splnuji ISO6425, takze zvladnou ponor i do 125 metru mimo tedy vsech dalsich zatezovych testu. Nekdo tuto hodnotu kritizoval jako nedostatecnou.. S tim ja moc neosuhlasim a 100m mi prijde jako naprosto dostatecna hodnota. Bezny smrtelnik se stezi s bombou dostane na 25-30metru.. Dimenzovat je na napr. na 200, 300m a vice mi proto nedava moc smysl. Predpokladam, ze pak by ani nemelo pouzdro 11mm  /13,5mm/ vysky ..  Za me tedy OK :)

 

Celkove jsem docela spokojenej parchant, z ruky jsem hodinky poradne nesundal a zatim to ani neplanuji :wub:  Diky jejich retro vzhledu a osobitosti jsem jim ochoten i ledacos odpustit..  Trebaze jsou to potapky, hodi se ke kosili stejne tak jako k triku.. :guitar:

 

post-13393-0-87247800-1504135984_thumb.jpg

post-13393-0-28378300-1504136005_thumb.jpg

FullSizeRender.jpg?ver=0

1_FullSizeRender.jpg?ver=0

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

neboj, sledujeme... a dakujeme za info ;)

este poprosim nejaku foto "z profilu" a vacsej dialky aspon 50cm, nech je vidno to zuzenie tahu. a ako posobi tah v hladiska hlucnosti?

dik

Upraveno uživatelem misoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

@Axel

 

velka gratulace! ja se byl na ne podivat minuly tyden v Koscomu a za me jedny z nejhezcich hodinek. Mozna se mi libi prave kvuli tomu ze jsou hodne podobne Prim Sport I 

Libi se mi ta jednoduchost.

 

A ta modra pod safirem je TOP. koukal jsem i na ty cerny co jsou MOvember edice, ale jak jsou mensi tak to nebylo ono.

 

Nekdy v budoucnu jsem v planu Omegy speedmaster Reduce, protoze se mi libi uz hrozne dlouho a jsou za prijatelnou cenu, ale kdyz jsem videl tyhle, tak  :wub:  (sice reduce jsou taky maly, ale zase Omegy...)

 

btw cena tady v CR je vtipna. chtej za ne 52.000, ale pres Chrono24 jsou novy z DE za 35.000

post-60846-0-65741100-1511809804_thumb.jpg

post-60846-0-29106900-1511809849_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chvalim vyber, dobrej vkus  ;) Kremove indexy s modrou na hnedym remenu, to je pecka, krasne to jde k sobe, ale jak uz jsem psal vys, jsem moc spokojenej s tahem.. Do budoucna ale taky poridim neco od kluku tady na foru :) 

Ted ve vlakne slev na black friday jsem posilal odkaz na verzi s tahem /42mm, modra/ s plnou zarukou za cca 1350 liber.. Vychazelo to kolem 40-ti z UK. Orisky jsou tim divadlem na a pod safirem specificke, neco podobneho jsem u jinych hodinek zatim nevidel. Porad zkratka bavi..  :punk:

Pokud jde o Moony, tak verzi reduce bych se vyhnul velkym obloukem, to jsou "jen" speedmastery, ale ne Moony, coz beru jako kategorii samu pro sebe. Shodou okolnosti si je chci taky poridit, akorat tedy plnotoucnou verzi 42mm, nejaky vintage kousek..  :wub: Chci je mit do komba prave s Oriskama na denni noseni, neco malo hodim do trezoru a zbytek pustim..  ^_^

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pardon za offtopic: ale v rychlosti...ad Speedmastery proc se jim vyhnout? Vim, ze jsou to jen speedy, ale me asi staci ze to budou "jen" Omegy :-) Napises mi klidne do SZ proc ne Reduce?

 

btw Tohle si cetl? SPEEDMASTER REDUCED VERSUS SPEEDMASTER PROFESSIONAL ?MOONWATCH?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To neni treba psat do SZ, samozrejme se najdou kluci na foru, co budou opacneho nazoru a na mensi "moony" nedaji dopustit, prece jen kazdy si nemuze dovolit 42mm, na druhou stranu zrovna Moony to velmi dobre maskuji (mam ten pocit) a na 42mm nevypadaji.. :)

Duvod, proc se na mensi verzi divam trosku skrze prsty, je docela jednoduchy.. Moony si kupuji hlavne z duvodu nezamenitelneho, pro me jedinecneho designu, ktery se za 60 let jen minimalne zmenil, alespon ocima laika. Popravde totiz tech zmen, drobnych nuanci, je tolik, ze to vydalo konecne na celou knizku, proto purista by z predchozi vetou nemohl souhlasit, ale snad si rozumime. Design zkratka beru jako nadcasovy, navic jde o univerzaly, kterym to slusi na remenu, natu, tahu.. Ke kosili i k tricku budou vypadat dobre... Hlavne jsou to ale hodinky, se kterymi se poji jeden z nejvetsich pribehu cesty na Mesic, navzdy budou spojeny s "dobyvanim" vesmiru, s NASA... 

To jsou asi ty hlavni body, jako bonus pak beru znacku a stale relativne dobre penize, za ktere se daji poridit. To vsechno u verze reduce postradam, ta tak nejak zije z odkazu vetsiho brachy..  :angel:  Ale treba jsem na ne jen moc prisnej, kdo nejake lety, historii, odkaz atd. neresi, tak proc ne.. Akorat to neni proste muj salek caje  ;)

Upraveno uživatelem Axel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...