Přejít na obsah

DIPLOMAT 40 v nerezu


Doporučené příspěvky

Cigi, vzhledem ke skutečnosti, že Prim se svými webovkami vžy tak trochu zápasil, musíš pátrat do hloubky: http://www.prim.cz/objednavka?1430 ........ :unsure:

 

Jinak s tebou asi budu souhlasit ohledně vroubkování pouzdra - tady se nachází určitý porstor pro odlišení.

 

Cylindr ovšem musí být. Všechny ty jeho nevýhody jsou ryze praktického charakteru - pouze. Zbavíš-li Diplomaty všech těch odlesků, zabavíš je také poezie. :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,4tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Diplomaty velikost 40, nerez (nebo zlatý plague), cerny cifernik, vroubkovani rozhodne ano, cylindr, Prim kalibr (navic co treba daydate??). To by me zajimalo!!

Diplomaty se odliší jedině barevně, průhledovým dýnkem materiálem a velikostí. Jinak to nebudou diplomaty a bude to nakonec něco jako "linea", nebo něco podobného. Proč "žluťásky" kopírovaly Igen?

Prim se baví a mlčí. Jen si tak rýpl a nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diplomaty můžou být naprosto odlišný - nemusí se opakovat NIC - a pořád to budou diplomaty , záleží na jejich grácii. Víme například, že prim měl připravenou 2. generaci s náááádherným soudkovým pouzdrem - nejhezčí primky vůbec co kdy spatřily světlo světa , hned po chronomag le :D - jen se nedostaly do výroby - snad je tady na foru pořád ta dechberoucí fotka. Tak proč nebýt ALSPOŇ tak odvážní, jako prim v sedmdesátých letech? Do toho bych šel. Zvětšovat rolexky s hoším strojkem je pod úroveň chronomagu - to si fakt kupme airkingy, nebo jejich faky a dělejme si z toho srandu, jako s gruen.

 

Žuťásky Igen nekopírovaly, ony jej variovaly - normální manýrismus - Igen přeci nemůže kopírovat Igen ??!!?? Pouzdro diplomat kopíruje - do mrtě- airkingy.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diplomaty můžou být naprosto odlišný - nemusí se opakovat NIC - a pořád to budou diplomaty , záleží na jejich grácii. Víme například, že prim měl připravenou 2. generaci s náááádherným soudkovým pouzdrem - nejhezčí primky vůbec co kdy spatřily světlo světa , hned po chronomag le :D - jen se nedostaly do výroby - snad je tady na foru pořád ta dechberoucí fotka. Tak proč nebýt ALSPOŇ tak odvážní, jako prim v sedmdesátých letech? Do toho bych šel. Zvětšovat rolexky s hoším strojkem je pod úroveň chronomagu - to si fakt kupme airkingy, nebo jejich faky a dělejme si z toho srandu, jako s gruen.

 

Žuťásky Igen nekopírovaly, ony jej variovaly - normální manýrismus - Igen přeci nemůže kopírovat Igen ??!!?? Pouzdro diplomat kopíruje - do mrtě- airkingy.

Rád se podívám, ale nenašel jsem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sisi - super nápad je prim kalibr daydate - opravdu by slušel. Několik 97iček se mi jen tak bez užitku válí po šuplíku, takže jsem NAPLNO PRO! :D :D

Raději bych ovšem big date! Proporce budou přibližné těm o průměru 34mm. Dáme teda ETU? S tím bych neměl potíže, protože prim nikdy big date nedělal a tedy je na místě vypomoci si etou.

Ten obrázek musíš najít, já už nevím , kde jsem ho vzal. Ale na 99% na chronomagu. Ještě si vzpomínám, že na ciferníku měl slovo diplomat vyvedeno psacím kaligrafickým písmem, což je tedy bohužel taky dost orientální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sisi - super nápad je prim kalibr daydate - opravdu by slušel. Několik 97iček se mi jen tak bez užitku válí po šuplíku, takže jsem NAPLNO PRO! :D :D

Raději bych ovšem big date! Proporce budou přibližné těm o průměru 34mm. Dáme teda ETU? S tím bych neměl potíže, protože prim nikdy big date nedělal a tedy je na místě vypomoci si etou.

Ten obrázek musíš najít, já už nevím , kde jsem ho vzal. Ale na 99% na chronomagu. Ještě si vzpomínám, že na ciferníku měl slovo diplomat vyvedeno psacím kaligrafickým písmem, což je tedy bohužel taky dost orientální.

 

Diky :thumbsup_anim: - daydate me napadl hned, ale asi jen ten z 97. Etu urcite ne!!!! Design ciferniku bych zachoval, je to to nejlepsi, co kdy Prim udelal (myslim z designu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sisi - super nápad je prim kalibr daydate - opravdu by slušel. Několik 97iček se mi jen tak bez užitku válí po šuplíku, takže jsem NAPLNO PRO! :D :D

Raději bych ovšem big date! Proporce budou přibližné těm o průměru 34mm. Dáme teda ETU? S tím bych neměl potíže, protože prim nikdy big date nedělal a tedy je na místě vypomoci si etou.

Ten obrázek musíš najít, já už nevím , kde jsem ho vzal. Ale na 99% na chronomagu. Ještě si vzpomínám, že na ciferníku měl slovo diplomat vyvedeno psacím kaligrafickým písmem, což je tedy bohužel taky dost orientální.

limitka s 97mičkama? to by mě opravdu zajímalo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sisi - super nápad je prim kalibr daydate - opravdu by slušel. Několik 97iček se mi jen tak bez užitku válí po šuplíku, takže jsem NAPLNO PRO! :D :D

Raději bych ovšem big date! Proporce budou přibližné těm o průměru 34mm. Dáme teda ETU? S tím bych neměl potíže, protože prim nikdy big date nedělal a tedy je na místě vypomoci si etou.

Ten obrázek musíš najít, já už nevím , kde jsem ho vzal. Ale na 99% na chronomagu. Ještě si vzpomínám, že na ciferníku měl slovo diplomat vyvedeno psacím kaligrafickým písmem, což je tedy bohužel taky dost orientální.

 

Cigi, musím tě trochu opravit Prim už big date dělal takže zkušenosti jistě má. Hovořilo se o tom dokonce zde http://forum.chronomag.cz/index.php?showto...amp;hl=big+date jen škoda že se nenahrály fotky ze starého fóra.

 

Tady je ta pokračovací verze Diplomatů:

post-967-1196339823.jpg

Upraveno uživatelem Luk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, Luku, já vím, že prim dělal big date, jsou i na jeho webu - ale s Etou samosebou. Myslím, že pro l.e. se hodí jen takové cizí produkty, které prim nenabízel - tedy např. Eta s bigdate, ale nikoli již eta daydate - to je 97. Proto je pro mě eta bigdate jetelný.

 

žofka - to je parááádní kousek - TOHLE pouzdro bych vzal za základ! - hnedka si to stáhnu a zkusím to s diplomat ciferníkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kubsone, Typografe, abych řek pravdu, doteďˇ jsem si dělal spíš prču, ale samozřejmě, jestli do toho jdete vy, tak je velká šance, že se to dotáhne a už mě sranda přechází. Otázke dne je, kde vzít kalibr 97, protože ten by sed! Já mám vlastně bohužel jen jedny a ty rozhodně nehodlám kanibalizovat. :D

 

Takže v nouzi můžeme vzít kal. 96 a udělat NEW Diplomat 40 Chronomag l.e.2008 automatic (na ciferníku by automatic stálo místo incablock vedle datumky pod 21 jewels). Já mám potom enem jednu podmínku - pouzdro nesmí být bezduchá kopie žádné cizí značky. Tedy např. bez vroubkování. Kdyby se vzalo to prototypový pouzdro, tak mně se MOC líbí - je jasně geometricky definovaný a krásně lapidární, aby bylo nadčasový a upřímně dneska i dost ulítlý, abych se jím mohl pyšnit.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na kalibr 97 zapomeňte, tím výrazně omezíte počet případných zájemců o limitku. I tak to bude bitva, protože si tipuji, že počet případných zájemců bude muset bý 40+ pro maximální snížení nákladů na výrobu.

 

Já se přidám pouze v případě bude-li řeč o Diplomatech II které budou mít datum na šestce, číselné indexy na 12-3-9 a jiné ručky :D

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na kalibr 97 zapomeňte, tím výrazně omezíte počet případných zájemců o limitku. I tak to bude bitva, protože si tipuji, že počet případných zájemců bude muset bý 40+ pro maximální snížení nákladů na výrobu.

 

Já se přidám pouze v případě bude-li řeč o Diplomatech II které budou mít datum na šestce, číselné indexy na 12-3-9 a jiné ručky :D

ja bych rekl ze Diplomaty Diplomatama dela prave ten cifernik, na ciselne indexy bych rovnou zapomnel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude nás maximálně jedenáct, protože já budu serii uzavírat s číslem 11/11, které si tímto zamlouvám. Stejně nás víc nebude. Když jo, udělá se jich víc. Zbývá 10 čísel, do konce roku je mají zamluveni ti, co mají žluťásky. Nehodlám se tentokrát s ničím párat. Do konce roku bude jasný, co koncepčně chceme a za kolik, provede se rozdělení čísel a pak se budou teprve ladit detaily. Počítejte min. 6-7 desetitisíců - jsou to primovi parádní kusy, pod cenu, za jakou dává svojí open edition to neudělá, leda by mu hráblo.

 

Kdo je nechce, ať se jde prosím bavit jinam.

 

Co máme za ten jeden den?

 

- vybraný kalibry, tedy buď:

1. 97 - Prime - půjdou vyrobit? Podle mě jasná první volba. Schánějte!

2. 96 - to je podle mě ústupová varianta - zaplatitelný, jasný, krásný, realistický.

3. ETA bigdate - další ústupový manévr.

4. jakýkoli jiný prototyp primu - třeba ten 96 s rezervou chodu nebo jiná chymera, ale to asi nezvládneme.

 

- vybraný pouzdro, tedy buď:

1. diplomat 40 bez úprav - pro fandy rolexfaků - to by mě štíplo, musím dodat.

2. diplomat 40 s upravenou lunetou - jediná šance na snížení ceny

3. NEW diplomat 40 -tedy ten prototyp IIgenerace - cigiho doporučení

 

- vybraný ciferník

1. diplomat - přizpůsobený kalibru, ovšem - to je jasný. ten berem!

 

Na jeden den je to dobrý! Pochopitelně můžeme po dohodě přejít na jiný méně ambiciosní kousek, třeba něco jako 52ojka a spartak, to jsme taky ještě nebastlili, ale tohle je něco fajnovýho.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...