Jump to content

redd

Member_50
 • Content Count

  1,378
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About redd

 • Rank
  automatic

Profile Information

 • Pohlaví
  Muž

Recent Profile Visitors

10,046 profile views
 1. Vem šroubovák a otevři je
 2. Jestli je průměrné tempo běhu 147 myšleno jako kadence (počet kroků za minutu), tak se na tenhle parametr doporučuji zaměřit. Chtělo by se to dostat alespoň na průměr 160. Ještě obecně: výborný ukazatel, který vám řekne, jak na tom jste s aerobní vytrvalostí a s fyzičkou obecně (v rámci daného běhu) je Pa:Hr, tedy poměr tempa vůči srdečnímu tepu. Údaje vám hodinky určitě měří, jen nevím, jestli každá aplikace ukazujte hodnotu Pa:Hr. Já mám training peaks a tam to je. Nejde o absolutní hodnotu jako třeba VO2max, ale je to relativní poměr v %, který říká, jak tepovka reaguje na změny tempa (resp. normalizovanýho tempa s přihlédnutím k výškovému profilu). Pokud je hodnota do 5 %, je to dobrý - tempo danýho běhu zvládáte dobře. (Tepovka má určitý náběh a i při stejném tempu díky únavě jde při delší zátěži trochu nahoru, tak proto těch 5 %). Málo trénovaný jedinec často není schopen, když lehce zvolní, snížit tepovku... a ten ukazatel je pak vysoký... Tam je potřeba začít běhat pomaleji Jinak já dnešní večerní výklus - 7 km (šel jsem úmyslně hodně volně, abych věděl kde budou tepy), průměrný tep 126, průměrné tempo 5:26, Pa:Hr 3,96 %. Obvykle běhám na úrovni aerobního prahu, kolem tepů 135-143 při tempu 4:40-5:00. Letos je to bída, na sport není moc času..
 3. Tělo, resp. hlavně kardiovaskulární systém, se časem zadaptuje a budeš moct zase zrychlit. Je důležité většinu tréninkových km běhat opravdu aerobně. Pomůcka je právě to, že to udýcháš nosem nebo kdybys běhal s někým, že můžeš při běhu konverzovat a nezadýcháš se. Postupně jak se tělo adaptuje, budeš zrychlovat sám od sebe, resp. zadýcháš se u rychlejšího tempa. Nejdůležitější je konzistence, takže s během vydrž. Samozřejmě pomůže jakýkoli další pohyb - hlavně turistika, kolo atd. Běhu zdar. P.S. Občas si samozřejmě zrychli, vyběhni si ostře nějaký kopeček (stoupání atd.), pak ale doporučuji zastavit a vydýchat to... a pak se zase rozběhnout. Až trochu zlepšíš fyzičku, tak doporučuji občas zařadit fartlek
 4. OK, chápu. Ale stejně pro tělo uděláš lépe, když budeš běhat při nižších tepech. Rozhodně je to zdravější, takže zpomal. Neboj se ze začátku prokládat běh chůzí. Nebo jinak, zkus běhat tak, abys to udýchal pouze nosem.
 5. Jdi si někdy zaběhnout ostrý závod na 10 km a pak většinu tréninkových kilometrů běhej o cca 1,5 minuty na km pomaleji než ten závod.
 6. A co by tě tak po běhu mělo bolet jinýho než nohy? Jak jsi starý, kolik měříš/vážíš? Pokud se chceš zlepšovat, tak zpomal, ze začátku to chce dost disciplíny, abys držel tepy relativně nízko, klidně to prokládat chůzí... jen tak se můžeš časem zlepšovat. Samozřejmě nevím, jakou máš sportovní historii, jestli máš pohyb i kromě toho 2x týdně běhu... atd. Je tam vidět regenerace 54 h - to sedí. Prostě efekt 5 v tomhle případě znamená, že pro tvoje tělo to znamená, že 2x týdně běháš takovej svůj závod na 10 km. Problém je, že takhle se nebudeš zlepšovat... A pro tělo je to zbytečná rána. Celé je to na delší diskusi...
 7. Ještě k tomu tréninkovému efektu 5.0. Opravdu na tom není celkem nic, co by mělo člověka těšit. A určitě to není "aerobní" trénink. V tréninku mít 5 je vlastně úplně blbě. Buďto neumím trénovat, běhám moc rychle a nebudu se posouvat atd. A mít 5 při tréninku na 10 km? Taky nic moc... to je prostě pro závod a to ještě jenom někdy. Už jsem to tady zmiňoval xkrát, na netu toho je taky mraky... drtivá většina tréninkové zátěže by měla být v nižší intenzitě (zvlášť když běhám vytrvalost typu 10 km), tzn. zóny 2, max 3. Pokud běhám ve vyšších zónách, tak by to měly být intervaly, kopce apod. s dostatečnými pauzami (klid, chůze nebo pomalý klus). Ty intervaly samozřejmě tepu vysoko, ale to zklidnění mezi mi to zas hodí do normální tréninkové zátěže. Rozhodně ne výsledek 5. Ne nadarmo se říká, že pokud chceš zrychlit, musíš napřed zpomalit.
 8. To je malý, já těch krámů mám fakt hodně. Dokud nebyly děti, naše jízda na dovolenou ve dvou znamenala kombík se sklopenejma zadníma sedačkama narvanej po střechu a na střeše ještě rakev
 9. Prostě hledám pohodlnou a zároveň svižnou rodinnou dodávku. Potřebuju variabilní interiér, většinou budu vozit jen manželku a dvě děti, ale k tomu taky hodně krámů včetně mých x kol. Někdy ještě někoho povezu, ale to nebude tak často. U VW - jak je náročný vyndat trojlavici? Nejvíc by se mi skoro líbilo uspořádání 2+2+2, protože mě nejde primárně o převoz vysokého počtu lidí, ale o dodatečný převoz sportovního vybavení, kočárku atd. Potřebuju automat a aby to stylem jízdy a ovladatelností tak trochu připomínalo osobák. Taky potřebuju motor, který jede i když je auto naložený; +odjímatelný tažný (využívaný bude jen v krizových případech, kdy bych vozil víc lidí a musel dát kola na kouli Kožený sedačky spíš nechci.
 10. Ano, opravdu. Bylo to myšleno v kontextu... Pán na fotografii asi nebude nosit oblek jako standardní pracovní oblečení. Občas vídám na jednání lidi, co svoje leštěnky nemůžou narvat pod manžetu... Prostě mi jde obecně o sortu lidí, kteří se bojí vzít hodinky do akce, aby si jim náhodou nepoškrábaly. To o pánu na fotografii určitě říct nemůžu No flame Rolex si jméno vybudoval právě na tom, že se s nima dalo potápět, lézt na kopečky atd. Prostě k těm hodinkám akce patří.. Myslím, že víš, jak to myslím P.S. Taky nechápu ty, kteří nosí hodinky ještě s fóliema (obecně, nejen Rolex)
 11. To bude dáno primárně tím, že obsah kofeinu ve výsledném nápoji je dán i dobou extrakce. Espresso má kofeinu paradoxně nejméně z kávových nápojů (i když je v chuti silné) a turek má naopak velmi hodně kofeinu. Také turek byl asi z robusty, ta má kofeinu taky více (oproti arabice),.
 12. No a to je ten problém. Rolex by měl být na lítačku, alespoň teda ocelový sportovní hodinky jako suby a explorery. Ty hodinky jsou vyrobený, aby se v nich potápělo, prozkoumávalo... Vyloženě nechápu ty, kteří si je koupí a pak je leští hadříkem... Já nový suby vytáhl na přejezd Vietnamu na skútru... že chytnou občas nějaký škrábanec? No a co? Budou to hodinky s příběhem a ne leštěnky. Jsou to hodinky, který se musí nosit a za mě, musí se umět nosit. Když vidim týpka v obleku se sea dwellerema, chce se mi smát...
×
×
 • Create New...