Přejít na obsah

Christopher Ward aneb anglický hodinky


Doporučené příspěvky

před 39 minutami, Petr Pavel napsal:

Wardi poslali balicek. DHL chce abych zaplatil clo. Respektive chce abych vyplnil celní prohlášení s tím že to procli za mě a že budou chtít jestli to dobře chápu 500,- + za úkon proclení. Dělám něco špatně nebo je to OK. 

Taky se mi stalo. Psal jsem na CW customer support a rekli at nic nedelam.

image.thumb.png.73c2e71b51e35d34f1d265fbacb0c269.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 4,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

26 minutes ago, shaggy said:

We ship to countries within the EU on a DDP (Delivered Duty Paid) basis which means all relevant local taxes and import duties are included in the price you pay, and you will not be responsible for any other charges. If you are requested to pay any supplementary charges, please contact our customer services team who will assist you with this matter and, if necessary, reimburse any extra charges to you.

Takze nech si DHL urobi poriadok a nech nic od teba nepyta.

diky. Zkusim to do toho uvest

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, Dokusan said:

Hele celni formulář vyplnit musíš, nic by jsi ale platit neměl, pokud jsi nakupoval v eurech nebo v librach a tudíž jsi platil cenu včetně DPH.

Formulář jsem vyplnil. A připsal jsem shaggyho copy /paste text. Věřím že to je jen formalita. V Eurech jsem platil pro jistotu, aby právě nebyl problém se clem a DPH. Tak uvidíme. Nějak to dopadne. Hlavně ať už je mám má ruce. 😀🤟

Moc díky všem za uklidnění. Až to budou 2-10 wardy tak budu třeba radit já. Díky boys, že jste pro mě Wardy objevili. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak jsem znovu prohlížel na stránkách CW, i jinde recenze a videa, vše okolo potápek C60 Elite 1000.

Líbí se mi čím dál víc, COSC, titan, tvar pouzdra, cifr, luneta, daydate, ale mám nějaká ale.

Jméno výrobce na 9 hodině je jaksi přebytečné, když je tu logo na 12. Přilepší akorát větší nepřehlednosti a ošklivějšímu dizajnu.

Je tu hodinová ručka, která je dýkoidní. Chtěli být in a od katedrálních je to posun, to ano, ale hodinovka měla být šipkoidní. Jako chápu, že chtěli využít delší plochu na lumi, aby líp odlišili hodinovku od minutovky nejen ve tmě pod vodou (a čas bez i s lumi se opravdu odečte okamžitě), ale je to na úkor celku a moc to neštimuje s tužkoidní minutovkou a trojzubcem na lízátkoidní vteřinovce. Prostě šipka by bývala byla lepší.

Průhledné dýnko a s tím související výška. Pochopil bych, kdyby byl uvnitř in-house nebo alespoň trochu opečovaná Sellita, ten dekorovaný rotor to moc nezachrání. Na druhou stranu je to celkem rarita u 1000m potápek. U mě mají Elita malou výhodu, že jsem zvyklý na Zeppelin 7620-1, které jsou ještě o 0,6 mm vyšší (42*16 mm).

Tyto 3 výtky jsem ochoten přežít, protože dokonalé hodinky, stejně jako člověk, neexistují 🙃
Pokud pominu vyšší cenu, "jen" 38 hodin nátah, tak mám poslední dilema.
Nemůžu si vybrat barvu. Miluji modrou a v té oranž kombinaci je super, hlavně na modrooranž hybrid pásku. Možný gamechanger je luneta, která je u černé verze dokonalá (kdo viděl, ví o čem píšu). Proč je u modré verze do lesku a hladka je mi ale záhadou a je to velká škoda.

Pod čarou je úvaha nekoupit verzi s titanovým tahem, ale pouze s hybryd páskem, protože titan tah obstarají objednaná Bel Canta. Co jsem porovnával, tak jsou oba tahy v podstatě stejné, i materiálem, jen se patrně liší cenou. Kdyžtak mě opravte.
Nakonec musím zmínit podivný support CW, který je tak trochu jejich černou ovcí. Člověk nepřehlédne tolik negativních reakcí. Sám jsem okusil rychlost odpovědí na dotazy přes mail. Hodně mě ale zarazily ohlasy na funkci hodinek po návratu ze servisu, kdy vykazovaly nestandartní chování, a to i takové, kvůli kterému servisovány nebyly. Tady musí CW hodně zapracovat, jinak poztrácí mnoho z ulovených i lovených zákazníků.

Tak tedy co teď s tím? Máte někdo nápad, jak vybrat barvu? Co tah z Bel Cant a ten suppot/servis?
Nebo úplně jiné potápky kolem 1.500 EUR?

Moc díky za postřehy!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to hodně subjektivní, co se týče barvy tuplem, tam si musíš vybrat sám. 

Tah z Bel Canto ti určitě pasovat nebude, jsou tam jiné koncovky, což je vzhledem k naprosto odlišnému pouzdru jasné (pokud se pletu, tak sorry). 

No a k CW customer servise. 

Já zatím neměl nějaký zásadní problém, samozřejmě za ty roky se vše vyvíjí, dřív jsem znal přes email osobně všechny, kteří tam pracovali, dnes je tafirma oproti začátkům obrovská, takže je to takové anonymní.

Nicméně vždy mi odpověděli, někdy v řádu hodin, jindy dnů. Záleží na tom, jak jsou zrovna vytížení.

Doprava, reklamace a servis vždy bez problému. U větších zásahů či výměně strojku je potřeba počítat, že to nějaký čas zabere. Vše se v takových případech odesílá do Švajcu, takže je to v řádu týdnů (nic nestandartního)

Já osobně (a je to věc vkusu a celkového zaměření sbírky) bych měl aktuálně problém si vybrat nějaké jejich klasické potápky a nejspíš bych volil C60 Anthropocene GMT, jsou zajímavé a mají 56 hodin rezervy, byť chápu, že nejsou titanové a ani se nemusí každému líbit ten cifr.

Každopádně bych počkal, co se vyloupne z výprodeje, mohou tam být i zajímavé starší modely

c60-42-a-g-m3-s0-k-w0-b0-picture-1.jpg-scaled.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc Dokusane, je fakt, že si to musím v hlavě srovnat sám 🙂
Na ten tah se pro jistotu zkusím poptat a dám vědět. Bylo by to fajn, kdyby pasoval, ale máš pravdu, ty pouzdra jsou odlišná už jen šířkou.
Na Anthropocene jsem taky koukal, tak si je prověřím trochu podrobněji.
Děkuji za uklidnění ohledně supportu, trochu mě to rozhodilo.
Určitě počkám, jak jsi psal, mají většinou výprodeje/slevy v červenci.
Do té doby budu dál porovnávat a těšit se... i na Violy Bel Canta.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj,

jakou mate zkusenost s presnosti Sellita SW200-1? 

Zatim co je mam necely mesic jsem trosku ohromen. Nesundam je z ruky a za necely mesic se predbihaji o 1s. Prijdu si nejak divne a hledam v tom nejaky hacek.  Neco jako, ze to je extremni a ze se brzo nejak rozhasi.   😀 🤷

Vlastne by me uklidnilo, kdyby jste napsali. Jo to je normalni na zacatku, kdyz jsou nove. Starsi budou se predbihat vyrazne vic. Tim padem je kazdy den kontroluju, jestli ten den D uz nastal nebo porad jeste nic. 

Upraveno uživatelem Petr Pavel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já přesnost obecně cíleně příliš nesleduji, ale pocit (obavu), že vysoká přesnost je jen dočasný jev mám u všech strojků a neustále :)

Na druhou stranu Orienty za tehdy 2,5tis. kupovány nové mi nedělaly víc jak +20s/měsíc a to permanentně celých 10 let, co jsem je tehdy jako jediné nosil. Nepamatuju si, že bych šteloval častěji než když sem musel rovnat datum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má to být Tropical Trident. Podle datumovky na 6 hodině tipuju Trident Pro 300, komplet v nerezové oceli. Luneta má zajímavá plastická čísla.
Těžko odhadnout cifr, buď v jedné letní barvě nebo na výběr z více letních barev. Možná barevné prvky na ručkách ladící s řemenem.
Uvidíme 🤔
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, tlotlo22 napsal:

Má to být Tropical Trident. Podle datumovky na 6 hodině tipuju Trident Pro 300, komplet v nerezové oceli. Luneta má zajímavá plastická čísla.
Těžko odhadnout cifr, buď v jedné letní barvě nebo na výběr z více letních barev. Možná barevné prvky na ručkách ladící s řemenem.
Uvidíme 🤔
 

Rekl bych, ze cifr bude obdoba pozadi postovaneho obrazku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Petr Pavel napsal:

ta luneta vypada velmi zajimave. Jestli to bude trident tak to bude asi Sellita co? :sad01_anim: 

Neprestanu doufat, ze bude zase nekdy krasna SH21

Bude to Sellita, otázka je jaká. Byl bych rád, kdyby základem nebyly Tridenty C60 300, ale mám obavy, že budou

Upraveno uživatelem Dokusan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...