Přejít na obsah

Breitling Aerospace Evo / Avenger II GMT


Cool as Ice

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 100
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

no jo, jenže jak jsem psal. Potřebuju univerzály. Oblekovky k triku nevezmu a kožený pásek je sice nádhernej, ale v létě bude smrdět jak psí kšíry. Stačí si umýt ruce a zapomenout sundat hodinky a už je mokrej :/

Jako ty rlxky se hodi skoro ke vsemu... ;) jen kdyz jsem mel na chalupe monterky, tak mi to prislo trochu pres čáru... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napíšu k tomu svou praktickou poznámku z nošení.

 

Aerospace EVO, tedy je to ten poslední model jsem měl třikrát. Na všech jsem projel hodně peněz - baterka, titan a ano-digi. Nosila je i moje žena, i když jí byly velké. Dvakrát jsme prodával svoje velmi zánovní a druhé ty ženiny, ale nechal jsem je poleštit a byly nakonec pěkném stavu.

 

Výhodou je, že máš po ruce spoustu funkcí, máš orginální design hodinek, který se moc nevidí a jsou to Béčka s krásným AR. Bral bych pouze EVO, tedy model s vystouplým logem. Přesnost je ukázková, baterka vydrží - výměna = 500,-Kč, přetěsnění do dvojky s tlakovkou u AD, neboť tam není co štelovat a co udržovat, vymění se baterka a je hotovo, jede se dál. Titan je pro spoustu lidí výhodou kvůli lehkosti, ale je šedý a je náchylný na vlásečnice - drobné se dají ošetřit klasickou gumou, hluboké vrypy jen přeleštit. Je to bezúdržbovka. A faktem je, že srovnání s Victorinoxy není ideální, jsou to zcela jiné hodinky.

 

A ještě obecné doporučení, řiď se tím, co se Ti líbí a ne, co Ti kdo doporučí, protože jen hodinky, které si vybereš a které se Ti budou líbit budou ty pravé. Je pěkné, že Ti kluci doporučují BLNR, ale jestli počítám správně máš budget 100.000,-Kč, na BLNR potřebuješ při troše štěstí minimálně dvakrát tolik. Nevím je to na každém, ale musím dodat, že jsem Breitling pozitive a Rolex nemusím, takže to ber spíš, jako názor na hodinky, nikoliv na koupi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sphinxxi díky za skutečně užitečný komentář. Já vím, prodával jsi jedny tak cca. 2 měsíce zpátky. Koukal jsem na ně velmi často. Dával jsi je za velmi atraktivní cenu. Akorát mě to v té době nedošlo :)

 

Pokud jde o BLNR, tak o těch tu pindám já. Jak jsem psal, žádné slušné hodinky nemám a ty BLNR se mi líbí hodně. Rolex mám tak nějak hloupě spojen s něčím jako sebeodměnění. Iracionální, ale vysvětlení na to nemám. Akorát nějak nemám nervy dát tu cenu za hodinky. Tak jsem si řekl, že možná jednou. A jak řekl jeden nejmenovaný francouzský politik "muž co nemá v 50-ti alespoň jedny Rolex, selhal" :) :) Pak dle tisku dostal pěknej kartáč od odborů (protože Francie :) ), ale to už není podstatné :) No a než nastane to jednou (jestli vůbec), tak jsem si řekl, že potřebuju nějaké slušné hodinky. Rolex bych stejně nebral po služebních cestách a pod. Chybí mi ten nadhled a koule LovceK :) A protože chci něco co umí měřit dvě časové zóny a má to pro mě akceptovatelnej brand v ceně do 100K, tak mi z toho vylezly ty Aerospace EVO a Avenger II GMT. Rozdílné hodinky, ale beru je že by mi asi uměly nabídnout to co potřebuju oboje. I když každé jinak. Takže já se dostal ke Quartz a zároveň mechanice trochu jinou úvahou než bývá asi na začátku zvykem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to o více faktorech. Jak jsem psal, pokud budu uvažovat o Rolexu, tak musím mít v případě BLNR na straně alespoň dvěstě tisíc. Druhá věc je, pokud už si koupím takovéto hodinky za takovou sumu, tak je třeba si uvědomit, zda je budu skutečně nosit, protože spousta lidí dospěje k názoru "mám drahé hodinky a to je na nošení škoda", s tím jsem se tady setkal u různých značek u možná pětkrát. Zkrátka neunesli tu vysokou cenu s představou je nosit denně. Jak jsem psal výše, já osobně jsem proti Rolex (čistě jen můj názor), protože existuje spousta jiných a daleko hezčích hodinek, namátkou zmíním mé oblíbené Dark Side of The Moon v keramice od Omegy nebo IWC BP a podobně, pokud jde o Breitling za sebe jednoznačně Navitimer 01 nebo Chronomat 01. Ale zpět k tomu, co jsi napsal. Vybíráš mechaniku vs. superquartz, dále titan vs. ocel. To jsou zásadní rozdíly. K té baterce napíšu jen toliko, že spousta lidí jí tady neprávem a zcela nesmyslně odmítá, ale pokud chceš hodinky na dlouho, pak to vůbec neřeš. Superquartz v sobě skýtá vysokou přesnost + "xy" funkcí, které právě Avengery nemají. Avengery jsou takové nudné, tedy alespoň Avenger GMT. Osobně pokud bych byl na Tvém místě s rozpočtem, který máš, tak bych volil mezi třemi variantami a sice:

 

1) Koupit něco lacinějšího + například Tudor, jak tady padlo od Spiderera. Tudor je dobrá volba, ale už i já mám zkušenost s dost velkou ztrátou, na druhou stranu pokud to má být hodinka na delší čas, není důvod to řešit. Já bych šel cestou koupit například krásné Seiko Astron + Tudor BB lehce jeté a budeš spokojený. Krásné Astrony + tool BB.

 

2) Zvolit variantu jednoho modelu - pokud uneseš na ruce 46mm a trváš na komplikaci GMT, pak jednoznačně Navitimer World, jsou super, k obleku, jak vyšité.

 

3) Z elegantní Breitling extraligy se pak nabízí Chronomat GMT, což jsou ale 47mm kladívka (in-house, 5letá záruka, krásné zpracování v detailech), případně se dělá Chronomat GMT v únosnější variantě 44mm. A poslední relativně oblekovou záležitostí, která mne napadá je Transocean GMT se 43mm. U všech verzí je potřeba počítat s cenou kolem 170 - 200tkč, tedy stejnou, jako u jmenovaných BLNR.

 

Z toho, co jsem napsal výše bych volil Navitimer World, ale pozor mají velmi omezenou WR a sice jen 30M, což je stěží "mytí rukou".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě dodatek ...

 

Nejsi tady úplně dlouho a nevím, jaký máš přehled o cenách a místních prodejcích, ale z toho co je aktuálně v prodeji za relativně pěknou cenu.

 

1) Worldy tady prodává T1000 poměrně dlouho, nemůžu je najít, má je tuším kolem 90.000,-Kč co si pamatuji.

 

2) Zde je zánovní Chronomat 44, aktuální stav Ti popíše v případě zájmu asi sám majitel, ale jeho, jako prodejce mohu doporučit, nemusíš mít obavy z prodeje: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/102269-breitling-chronomat-44/

 

Hodinky Breitling, které mají strojovnu B01/04 a podobně musí chodit po dvou letech na bezplatnou preventivní prohlídku, je to čistě z preventivních důvodů. Tato je potřeba dodržovat, tudíž je to ročník 2014, první proběhla v roce 2016, druhá bude v roce 2018 a konec záruky je v roce 2019, tedy pouze za předpokladu, že se dodržují servisní intervaly preventivních prohlídek.

 

A ještě můj soukromý tip - za ty peníze, pokud jsou v super stav to z nich dělá VELMI zajímavý kousek a cenově se budou minimálně ještě dva roky pohybovat plus mínus v této relaci. Pokud budu brát aktuální kurz, vychází mi to na nějakých 101.000,-Kč, což je přesně v Tvém limitu. Nové stojí ty hodinky přes 200, to jen pro Tvou informaci. Pokud by Tě zaujaly, doporučuji s nákupem neotálet, za ty peníze tu dlouho nebudou. A jsou super, měl jsem je třikrát :D , jedny z mých nejoblíbenějších Breitlingů :) .

Upraveno uživatelem Sphinxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ice, 50 mi ještě nebylo, rolby jsem už (podobně jako stovky dalších zdejších pacientů) měl, ale na rozdíl od žabožroutského prostituta mi nedělalo problém vyměnit je za kousek se subjektivně vyšší technickou a estetickou hodnotou - protože nic jako "univerzální machrindex" neexistuje. Co se týče BLNR, jsou to de-facto sportovní potápky a k obleku jsou tedy asi stejně "vhodné" jako zmiňované bečky - ale proti gustu žádnej dyšputát. Sám určitě nejlíp znáš své skutecné limity - ale vystřílet všechno na jeden terč dokud ještě nemáš úplně srovnané priority asi nebude ten nejlepší nápad. U Rolexek máš samozřejmě výhodu v dobré likviditě - ale pak zapomeň na nějaké aktivní nošení, protože kazdý škrábanec Tě bude při prodeji sakra bolet :(

 

PS: S životností kožených řemínků je to podobné jako s kvalitníma koženýma botama - když je denně STŘÍDÁŠ (+čistíš, sušíš, napínáš a udržuješ), pak ani 10 let není pro kůži problém. To si nehraju na chytráka, ale cituju dědu - vyučeného ševce. B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Ice: mrkni do prodejů, je tam ted hafo Omegy SMPc, kolem 58tycek. Jelikoz je jich plny vlakno, tak s nekym se jiste dohodnes i lepe... Jsou to vcelku fajn hodinky s keramickou lunetou, sry, nemaji gmt ani WT, ale jsou to vcelku slusny univerzalni mechanicky potapky s paradni cifrem za ucházející cenu. Neprojedes na nich trenky pri případném prodeji jako na EVO.

 

Vyzkousis, uvidis, k tomu pak neco prikoupis... Na vic nejses asi aktualne pripravenej... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lovec: Karlosi, souhlasím, že SMPc jsou teď aktuálně docela "dole" co se týče ceny, ale na druhou stranu, oproti Aerospace, Avenger nebo i Chronomat jsou tak trochu usedlé a nebojím se tvrdit, že "nudné". Měl jsem je dvakrát a nikdy z toho nic nebylo. Oba máme Navi 01 a tam je to úplně jiná paráda, takže ten Breitling mi v tomto ohledu přijde krapet zajímavější. Nesrovnávám Navi 01 a SMPc, ale spíš Breitling a Omega, ta je dost usedlá (ale zase je to jen můj pocit).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybys ozelel gmt, tak SMPc je na zacatek jistota a za ty ceny co tu chodi na nich skoro nic nebudes tratit. Par lidem nevoni ten tah. Na prvni pohled jsou urcite Becka zajimavejsi a maji vetsi MI, ale kdyz jsem mel SMPc a i Becka, tak Omega na me pusobila jako level vyse ( samozrejme nemluvim o Navi nebo Chronomatech coz ale neni prima konkurence) - krasne zpracovane pouzdro se skvelymi prechody brusu a lesku, luxusni cifernik a AR.IMO je proste fakt ze za cenu okolo 60 tisic prakticky nemaji konkurenci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Avenger GMT jsem měl půjčené asi 14 dnů je nosil. Velmi pohodlné hodinky. Co se týká lumi u Avengerů GMT, mám tu jednu starší mobilovku na mojí ruce - viz obrázek. Lumi vrstva není moc silná, takže rychleji "odeznívají", to je pravda.

Jak psal Sphinxx, Navi world tu skrze mě prodával můj známý a byla to varianta se světlým ciferníkem. Úžasné hodinky, k obleku i jinak. Jsou už fuč.

Jak psali kluci, keramické Omegy SMP mohu rovněž jen doporučit a  buzna tah není vůbec špatný, chlupy mi netahá :D

post-10024-0-61441900-1482396295_thumb.jpg

post-10024-0-99821900-1482396321_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...