Přejít na obsah

Bitcoin


Doporučené příspěvky

Dělitelnost má dobrou, ale pořád to neřeší jeho základni problém, že jako měna je deflační, protože pokud by jeho cena z titulu vzácnosti s časem rostla, tak proč by ho někdo pouštěl zpět do oběhu, když pouhou držbou může vydělat. Tím pádem v oběhu by ho bylo čím dál méně.

Vážně jsem zvědavý, jak se to vyvrbí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,7tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 10 minutami, Jerryl napsal:

Dělitelnost má dobrou, ale pořád to neřeší jeho základni problém, že jako měna je deflační, protože pokud by jeho cena z titulu vzácnosti s časem rostla, tak proč by ho někdo pouštěl zpět do oběhu, když pouhou držbou může vydělat. Tím pádem v oběhu by ho bylo čím dál méně.

Vážně jsem zvědavý, jak se to vyvrbí

Je to jako se zlatem, lide ho take radeji drzi, ale pokud by nemeli jine platidlo, platili by jim. Nyni muzes deflacni efekt vyuzit k tomu, ze si za cast btc kupujes veci a cast btc sporis.  Usporena cast v case roste. Mas veci a zaroven stejne nebo vice penez. Takova pojistka proti budouci chudobe, kdybys pouzival jen statni penize. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zlato je staletími prověřené a relativně stabilni, což se o BTC zatím říct nedá. Ve všech mě známých pohádkách se píše o truhlách plných zlata a ne fleškách s bitcoinem. 

Určitě je to zajímavá technologie a milník, který se zapíše do dějin, ale uvidíme, jestli lépe nebo hůře než tulipánové cibulky.

 

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Jerryl napsal:

Zlato je staletími prověřené a relativně stabilni, což se o BTC zatím říct nedá. Ve všech mě známých pohádkách se píše o truhlách plných zlata a ne fleškách s bitcoinem. 

Určitě je to zajímavá technologie a milník, který se zapíše do dějin, ale uvidíme, jestli lépe nebo hůře než tulipánové cibulky.

 

I zlato před objevením bylo na začátku. 

Srovnání s tulipány opravdu nechápu. Jak můžete srovnávat živé cibulky ze 16století s dnešní kryptografií? Už tehdy se jistě našlo spoustu lidí, kteří věděli, že je jen otázka času, kdy zahrádkáři vypěstují více více cibulek...trvalo to asi 4 roky. BTC je tady více jak 10 let a z principu se nedá naklonovat, kopirovat ani jinak “natisknout” 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Jerryl napsal:

Ale nic z toho co píšeš Bitcoinu nebrání, aby se stal cilem spekulace lidí, jejichž psychologie a chamtivost je stále stejná jako v 17. století.

To predsa platí aj pre zlato. Určite to poznáš z tých tvojich rozprávok, čo si spomínal :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Jerryl napsal:

No tak to jsi mě dostal, hned běžím všechno své zlato vyměniz za BTC 🤣

Určitě všechno neměň, ale malou část do BTC bych dal. Zlato je na můj vkus špatně dělitelné a špatně přenositelné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Jerryl napsal:

Dneska už je drahej, ale rvu si vlasy, že jsem ho nekoupil v době, kdy jsem o něm poprve slyšel a stál asi 150 USD

To bych o něm asi mluvil jinak 😢

Já si rvu vlasy, že v době, kdy stál cca 400USD sem měl 42BTC. Ale tak holt sem panikář, no. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Jerryl napsal:

Dneska už je drahej, ale rvu si vlasy, že jsem ho nekoupil v době, kdy jsem o něm poprve slyšel a stál asi 150 USD

To bych o něm asi mluvil jinak 😢

Prave ze neni. Uz jsem to tady nekde psal. Asi 2-3% lidi pouziva celosvetove btc, dovedes si predstavit cenu, az ho bude pouzivat 10% lidi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to bych tahat v batohu nechtěl, ale zrovna včera jsem v TV viděl o amaterech, kteří si rýžují sami zlato a pán ukazoval, jak si natležil 1Kg a byla to moc pěkná malá krychlička o straně odhadem asi 5 cm. 

Bylo by to krásný těžítko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Jerryl napsal:

Dneska už je drahej, ale rvu si vlasy, že jsem ho nekoupil v době, kdy jsem o něm poprve slyšel a stál asi 150 USD

To bych o něm asi mluvil jinak 😢

Prece si nemusis kupovat hned celej, odkladej do nej penize, ktere aktualne nepotrebujes, v cem je problem?😊

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Jerryl napsal:

Problém je to čistě můj osobní, že tomu nevěřím.

Ale Zmizika je mi líto, to bych byl úplně dohola 😇

Ále, třeba by se mně pak zkurvila povaha. Já si chudobu po rozvodu užívám, aspoň se dovedu vcítit.

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdepak, když začínaly PC, tak to chtěli všici i já a když přišel internet, tak jsem hned běžel pro telefonní modem, který tak pěkně cvrlikal a když jsem byl připojen, tak se k nám nikdo nedovolal.

Až to budu vyprávět vnoučatům, tak se budou tak smát, až se jim budou třást tykadla. 😂

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...