Přejít na obsah

Hardlex od Seika


Ropucháč

Doporučené příspěvky

Ahojte, vedel by mi niekto povedat rozdiely a vyhody/nevyhody Hardlex skliciek oproti zafirovemu?

Preco ma napr Marinemaster hardlex a Landmaster mal zafir? ma to nejaky zmysel u diverov?

 

/hlavne mi ide o tie vyhody/nevyhody.../

 

dakujem.

Upraveno uživatelem Ropucháč
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, vedel by mi niekto povedat rozdiely a vyhody/nevyhody Hardlex skliciek oproti zafirovemu?

Preco ma napr Marinemaster hardlex a Landmaster mal zafir? ma to nejaky zmysel u diverov?

 

/hlavne mi ide o tie vyhody/nevyhody.../

 

dakujem.

Hardlex = více méně obyč. tvrzené minerální sklo. Méně tvrdé, poškrábe se snadněji než safír.

Safír = tvrdý, téměř nepoškrábatelný, ale křehčí, po úderu se tříští (vysype), minerál spíš normálně praskne.

Jak se to chová pod tlakem v hloubce při potápění nedokážu posoudit, možná akorát že pod vodou se sklo hůř poškrábe :shutup: tak je ten safír u diverů možná míň potřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A je u Marinemasterů opravdu hardlex? Není tam saphlex?

 

Jinak saphlex používaný u některých modelů Seika má podle tvrzení samotné firmy odstranit nedostatký obou typů sklíček - jedná se o tvrzené minerální sklo s naneseným povlakem odpovídajícím safíru. Sklíčko je potom odolné proti poškrábání, ale není křehké.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hardlex se mi na normálních Seikách poškrabal velmi rychle, cca 1 rok.

 

Diversy mají výhodu, že mají masivní lunetu, která schytá většinu ran, takže sklíčko je docela dobře chráněný.

 

Obecně bych doporučil safír i přes zmíněnou křehkost, protože je o hodně větší pravděpodobnost, že se poškrábe obyč sklo, než že prdne safírové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na mých 15 let starých oblekových Seikách (Hardlex) takřka denně nošených je jen jedna rýha. Zas tak moc jsem je přitom nešetřil.

Diamantovou pastou tu rýhu pěkně vyleštíš za 20 sec.( vyzkoušeno na S. Monster). :)

Upraveno uživatelem vor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
To je vono. :smile_anim: Já teda tu pastu mám žlutou, ale bude to něco podobnýho.

Mohl by jsi prosím říct, jakým postupem jsi tu pastu použil při leštění a jestli víš jakou má hrubost.... Zjistil jsem, že pasty jsou různé hrubosti a nevím co s tím :guiltysmiley:

Pokud by někdo věděl jiný způsob na odstranění škrábanců z Hardlex sklíčka, budů rád když se podělíte o své zkušenosti.

 

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...