Přejít na obsah

nooskiho hodinky


nooski

Doporučené příspěvky

Následující kousek je nejnovějším přírůstkem do mé skromné sbírky. Jedná se však o 4. automaty značky Seiko. Model SNZH57 je součástí řady Seiko 5 Sport a osobně jej považuji za jeden z těch nejzdařilejších. Vzhled je dokonce tak povedený, že se líbil mé ženě, která mi hodinky nadělila k 30. narozeninám ? tímto ji samozřejmě moc děkuji.

 

Dut3soN.jpg

 

AOXG8by.jpg

 

 

Tento model mi není až tak neznámý, protože variantu SNZH53 v modrém provedení jsem také dostal od ženy a již jsem ji zde prezentoval. Černozlatá varianta působí přece jen luxusnějším dojmem, který je za mě umocněn černým provedením datového věnce. Hodinky jsou neuvěřitelné leštěnky a indexy na sluníčku hází pod klenutým hardlexem krásné odlesky. Patrné je to například při řízení auta, kdy se celý ciferník za slunečného dne promítne na strop. Technickými detaily se nebudu zabývat nijak dopodrobna, jen zmíním, že strojovna tohoto konkrétního kusu je na ruce schopna dosáhnout výsledku -2 vteřiny za den, což považuji za velice slušný výsledek. Korunka samozřejmě není šroubovací, ale udávaná voděodolnost zvládne s přehledem i koupání v bazénu. Luneta chodí oproti mému modrému kusu také mnohem lépe a snáze se s ní manipuluje. Tah, jak jsem již dříve zmiňoval, je neuvěřitelně pohodlný a přes svou jednoduchou konstrukci netrhá chlupy ani na mé vlkodlačí pazuře. Vzhledem nedělá rozhodně hodinkám ostudu a vyloženě jim sluší.

 

LqZRp45.jpg

 

JDGatou.jpg

 

Jsou to prostě krásné hodinky, které neudělají ostudu ani ve společnosti mnohem dražších kousků a díky spojení s životním jubileem se jedná o stálice mé sbírky a i přes krátkou dobu jejich vlastnictví je mám rád.

 

bgsOW6W.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • Odpovědi 524
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dneska jsem měl trochu času a konečně pořádně nafotil tu svoji hodinkovou stáj. Než to tady začnu nějak systematicky a postupně sypat, tak pár foteček na ochutnávku. Je to bez nějakého systému a jsou tam i fota hodinek, o kterých jsem zatím nic nenapsal.

0YQFjPM.jpg

UtjXfxj.jpg

yQW3qkt.jpg

aop8IF8.jpg

rOCUD2J.jpg

gGYGhxu.jpg

lnnNzbi.jpg

8gmnl60.jpg

 

Upraveno uživatelem nooski
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za pochvaly :-)

 

Dneska napíšu jen malé povídání k hodinkám, které jsem kupoval zde na fóru před pár lety a které se až tak často na ruku nedostanou. Jedná se o Prim Pyžamo v bílém provedení a zlatém pouzdru.

0YQFjPM.jpg

Nevím, do jaké míry jsou hodinky autentické a ani nijak podrobně neznám jejich historii. Kupoval jsem je zde a už ani nevím od kterého člena.. Pořídil jsem si je jako oblekovky a k tomuto účelu slouží naprosto fantasticky. Jelikož oblek není můj pravidelný oděv, tak je nenosím až tak často, nicméně pár plesů a divadelních představení se mnou už absolvovaly. Velikost (nebo spíše malost) jim umožňuje krásně vklouznout pod košili a akrylátové vypouklé sklo nabízí často velmi zkreslený, ale přesto nádherný pohled na zlaté indexy.

82EhBgR.jpg

Pouzdro není úplně kulaté, ale ona hrana jim dodává na zajímavosti. Ruční nátah se k těmto hodinkám prostě hodí a frekvence tikání se moc pěkně poslouchá - jsou to moje nejhlasitější hodinky. K pyžamům jsem pořídil nikterak drahý řemen se zlacenými komponenty a dle mého se k nim celkem slušně hodí. Jak jsem už psal nedostanou se na ruku nikterak často, ale když už na zápěstí zamíří, tak jim to náramně sluší. Asi je zítra vyvenčím..

XHJOMyo.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za pochvaly chlapiska :-)

 

Nahodím tady další foto pro někoho naprosto obyčejných hodinek, ale jednak mají pro mě velkou citovou hodnotu (dostal jsem je od ženy k 30. narozeninám) a jednak se prostě nádherně fotí. Jedny z nekrásnějších pětek, které jsou na trhu. Původně jsem si chtěl nadělit k jubileu Seiko SARX035, na které koukám už rok a půl (a vím, že si je jednou stejně pořídím), ale groše jsou teď potřeba jinde a blízký příchod naší první dcerky stanovil priority prostě jinak. Každopádně tahle Seika jsou přenádherné hodinky a kdykoliv se na ně podívám, tak mi udělají radost.

 

Y0CEQcK.jpg

 

GDudyGf.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po tolika letech jsem se konečně dokopal ke koupi levného stativu na naučení se. Trochu s ním bojuju, ale něco už vylezlo:

 

Pilotky na svém futrálu

biA7Bgc.jpg

 

Pyžama do občanky

nOFiZPk.jpg

 

Moje nejčastěji nošená dvojička sourozenců

KY3t9Lw.jpg

 

Nabité SKX007

ObtyORN.jpg

 

Tajemné pětky

UrxrrI8.jpg

 

Tajemné želvy

zdQlYXj.jpg

 

SKX007 ve svém živlu - kohoutkové pitné vodě

aLKeXrM.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož u nás opět nakypalo to hnusné bílé svinstvo, tak jsem udělal pár rychlocvaků ve sněhu.

 

SKX007

rIcWPRr.jpg

 

Strojovna pětek

l1ipKit.jpg

 

Želvy v krmítku

7cemCct.jpg

 

Je k neuvěření, že toto není černobílá fotka

Ohlf42O.jpg

 

SKX007 jsou stejně hrozně fotogenické hodinky a sluš jim to jak na obrázku, tak naživo

nLFEimR.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Užívám, užívám. Díky za pochvalu :-)

 

Tak se opět po nějaké odmlce pustím do představení dalšího kousku z mé sbírečky. Tentokrát se jedná o mé první mechanické hodinky, které jsem si koupil za státnice jako připomínku této těžce vybojované události. Jelikož mě od vstupu na chronomag lákaly pilotky, přesněji B-Uhry, rozhodl jsem pořídit z Chronoshopu Laco Rostock.

 

PDZZ5Ct.jpg

 

ELgIU4Q.jpg

 

Podmínkou byla nositelná velikost a tak jsem zvolil úměrně své lovečácké pazuře průměr 42 mm. Dalším kritériem byl ciferník typu A, který je za mě přehlednější, snáze čitelný a přece jen i civilnější. Co se strojovny týče, tak jsem se jednoznačně rozhodl pro manuální nátah v podání Miyoty s průhledem na skeletizované provedení kalibru. Obecně jsem velký fanda manuálního nátahu a přesto, že denně nosím automaty, tak si užívám rituál natahování hodinek.  Pokud si dobře pamatuju tak jsem se rozhodl pro manuální nátah i za cenu obětování safírového skla u automatů?

Jakmile hodinky přišly, byl jsem mile překvapen jejich balením. Laco dodává hodinky v takovém černém koženkovém futrálu s hodně bytelným zipem. Po jeho otevření na mě vykoukly tyto krasavice na tmavě červeném řemenu se dvěma cvočky. Řemen se musel malinko vytvarovat, ale byl celkem pohodlný. V současné době hodinky nosím na černém NATO řemenu, který jim taky sekne. Co člověka, neznalého dražších hodinek (do té doby již zmiňovaná Casia za bratru 1.800 Kč), překvapilo nejvíce, bylo provedení pouzdra a opravdu silná luminiscence nanesená tak přesně, až oči přecházely. Pouzdro je celé broušené a zpracované opravdu parádně. Korunka slouží jen k natahování a nastavování času neb datumovka správně absentuje. Ciferník je matně černý a jeho čistotu narušuje jen logo výrobce, bez kterého bych se při honbě za maximálním minimalizmem klidně vzdal. Japonská strojovna se nevyznačuje nikterak hlasitým chodem (za mě rozhodně mínus) ani přílišnou přesností ? hodinky stabilně jdou kolem +20 vteřin za den. Potřebu regulovat jsem však nikdy neměl. Jelikož se jedná o mé první mechaniky, tak nemohl chybět zadní průhled na všechna ta kolečka a pružinky. Dnes bych se bez této fičury také obešel.

 

XDPHrTm.jpg

 

8UrTdLB.jpg

 

AOfPyvW.jpg

 

 

Celkově mám k těmto hodinkám velice zvláštní vtah. Jsou to mé první mechaniky a jako takové se mnou absolvovaly řadu významných událostí v mém životě. Ženil jsem se s nimi na ruce, absolvoval jsem s nimi úspěšný pohovor na současné pracovní místo, procestoval kus republiky i Evropy, byl s nimi na pohřbech členů rodiny i kamaráda? Vím, že by se na tomto postu vyjímalo něco slavnostnějšího, něco více oblekového, ale tyhle hodinky jsem kupoval nové a za těch skoro 5 let se k nim pojí mnoho příběhů. Další příběh se bude psát už snad za pár hodin, nejpozději dnů, a přestože jsem chtěl k této příležitosti pořídit jiné hodinky, tak až budeme na světě vítat naší Marušku, tak na ruce budou opět moje pilotky :-)

 

3gT9BlQ.jpg

 

ndOaq6g.jpg

 

VSz6iGv.jpg

 

ia0CeUD.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...