Přejít na obsah

Záměr prodat Chronomag


Chronomag

Doporučené příspěvky

No nevím,

jsem tu něco přes rok. Příspěvek na provoz (přes SZ) jsem poslal ve výši VŠ (přišlo mi to vtipný a s nikým jsem se neradil....).

Ale co se tu řeší? Je to k něčemu?

Nechal bych to na novém majiteli (jestli teda bude) a jemu pak zkuste poradit jak to má dělat ;))

Jinak doufám, že tady budu i příští Velikonoce.

Hezký Velikonoce všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 831
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Souhlasím s Maxelem. Spíš než placené členství pro všechny bych to viděl na roční poplatek, ze kterého by plynuly různé výhody, bonusové funkce fóra apod. Sám na jiném fóru už roky velmi rád platím ročně 500 Kč právě za obdobné prémiové členství a nemám s tím nejmenší problém. A do toho je tam samozřejmě mraky těch, kteří neplatí ani korunu. Taková virtuální symbióza, která evidentně vcelku spolehlivě funguje a diskusní fórum spolu s reklamou uživí.

 

Oproti tomu ty zdejší každoroční prosby o podporu fóra přes SZ mě nikdy k žádné finanční podpoře nemotivovaly. Čím také, že ano. Nemluvě o tom, že jsem registrovaný na spoustě diskusních fór a na žádném z nich jsem se s podobnou věcí nesetkal. Tedy prosit o finanční podporu a nic za to nenabízet.

 

Těžko však soudit, zda-li tato platforma webového fóra skýtá takové možnosti, aby byla schopna nějaké bonusové funkce nabízet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chodím i na jiná fóra a na jednom z nich je to tak, že je plné reklam, které jsou mnohdy i trochu otravné, ale neznemožňují si přečíst co potřebuji. Za roční poplatek se ovšem stávám VIP členem, který si může prohlédnout fórum bez reklam a vstoupit do speciálních sekcí. No a pravděpodobně to tam funguje. Jinak bych asi nebyl proti ročnímu poplatku ve výši cca 1000 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na jednom odborném foru, kterého jsem byl členem, to fungovalo tak, ze reálné náklady na provoz byly řešeny nízkým ročním poplatkem (cca 150 korun). Náklady se zveřejňovaly, aby bylo každému jasné, že majitel nechce vydělávat, ale ani doplácet, takže soudní lidé s tím neměli žádný problém. Poplatek nemuseli platit VIP členové, kteří navíc měli přístup k dalším benefitům. VIP členství automaticky získal na rok každý, kdo napsal článek o určitém rozsahu a určitém minimálním množstvím fotek. Reklama na webu byla myslím pouze v úzké horní liště, a ničemu to nevadilo. Příjem z reklamy byl zahrnut do vyúčtování.

Vytvářel se tak kvalitní obsah, který přilákal další členy, takže se členský příspěvek v průběhu let (ani přes zdražování hostingu, občasné mimořádné náklady a zvětšující se počet neplatících VIP členů) nezvyšoval.

 

Tenhle systém fungoval docela dobře a dlouho; pak web převzal nový majitel, který začal s monetizací, a šlo to do velmi rychle do řiti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A čo tak prejsť na hodinkomaniu? Život je zmena.

 

 

No nic, tak cau na Kibiho foru. Nejsem sam, kdo tu neco vytvoril, at uz vice nebo mene smysluplneho. Ale abych timhle nekomu zvetsoval cenu fora a jeste mu za to platil, musel bych byt padly na hlavu.

 

 

Tak si to tu zbohatlíci spoplatnite a budete to mať fajn.. Ostatní pôjdu inde..

 

Pánové, ještě nedošlo ani ke změně vlastníka, a Vy už přicházíte s takovými "krásnými" řešeními. Víte úplný kulový, co bude, ale už odcházíte ke Kibimu, na slovenský nezajímavý server, nebo někam jinam .....

 

Jste fakt borci, a je vidět, že Chronomag máte rádi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 kupec-miliardář

no jóooó ..... moh by to koupit kelner a jako přidanou hodnotu dávat pěkně levný půčky, aby si ten rolex moh koupit každej .... prostě rolex do každý rodiny (máma, táta, děda, bába a nějaký maličký rolexky pro děcka ...... mělo by to výhodu i v tom, že by odpadlo vyrábění samolepek, triček, batohů, bund a čepic s logem ..... prostě by bylo jasný, že kdo má rolex, tak je z chronomagu)

 

koukal sem kolik členů tu napsalo aspoń jeden příspěvek ..... jestli jsem to správně vyfiltroval, tak to číslo za exiztenci chronomagu je cca 7500 členů ..... tak a otázka do pléna je, kolik je aktivních členů, kteří stabilně tvoří nějaký obsah ? ...... můj skromný typ je 200 kousků stabilních členů (někdo přijde x někdo odejde) ...z těch 200 kousků píše o hodinkách (podstata fora) tak 50 lidí (zbytek je guláš o všem).... takže takovej jeden malej panelák na Jižním městě, kterej tu žvaní a vexluje ..... je zajímavý kolik lidí je nasranejech, že nefungujou zprávy ..... proč asi ? ..... asi se chtěli hromadně sejít na procházku do milíčovského lesa .... třeba

 

takže jsou prakticky tři možnosti

 

1. koupí to nějakej střelec co má volný (zbytečný) peníze

2. Chronomag vystřelí nějakou částku na roční provoz v duchu nula od nuly pojde (přeci jenom je to jeho dítě, tak by ho moh udržet při životě) a těch 200 členů se složí na provoz (povinně) + je k tomu potřeba koupit kamilovi krabici doutníků a léky na nervy, aby se o to staral dál

3.chronomag zanikne

 

* to sem to hezky sepsal ..... a to sem ještě nic nepil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při vší úctě, zachovat architekturu stojící na jediném funkčním root adminovi by bylo zárukou opakování současných problémů (nefunkčnost SZ a problémy v komunikaci s vlastníkem fóra) i v budoucnosti. To je prostě nastavené nešťastně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proc hned tak utocne? Blba opice? Odpoledne to uz bude lepsi....

Ak to vyznelo útočne tak sorry. Len ma proste mrzí tá situácia, ktorá tu je. Trávim tu oveľa viac času ako by som chcel, aj keď tu až tak veľa neprispievam. Svojim spôsobom mám toto fórum rád a som zvedavý ako bude pokračovať. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při vší úctě, zachovat architekturu stojící na jediném funkčním root adminovi by bylo zárukou opakování současných problémů (nefunkčnost SZ a problémy v komunikaci s vlastníkem fóra) i v budoucnosti. To je prostě nastavené nešťastně.

 

 

Naprostý souhlas.

úplná blbost pánové ..... svěřit někomu forum, které chcete zachovat a rozvíjet můžete jenom někomu koho dlouhodobě znáte a věřite mu.... potažmo když ten člověk to má dělat zdarma a musí mít stejné hobby, aby mohl adekvátně reagovat .....

 

najít takového člověka je větší úsilí než zaplatit provoz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak to vyznelo útočne tak sorry. Len ma proste mrzí tá situácia, ktorá tu je. Trávim tu oveľa viac času ako by som chcel, aj keď tu až tak veľa neprispievam. Svojim spôsobom mám toto fórum rád a som zvedavý ako bude pokračovať. 

Ja vim. Myslim, ze vsichni, co se tu k tomu vyjadruji musi mit forum tak nejak radi. Jsem si jistej, ze i Ypousovi tady na tom zalezi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, ještě nedošlo ani ke změně vlastníka, a Vy už přicházíte s takovými "krásnými" řešeními. Víte úplný kulový, co bude, ale už odcházíte ke Kibimu, na slovenský nezajímavý server, nebo někam jinam .....

 

Jste fakt borci, a je vidět, že Chronomag máte rádi.

To je jen ukazka toho, jak zde nekteri smysli. Pomalu se raduji, ze muzou nekomu nacpat penize a pak pro nej jeste pracovat.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja vim. Myslim, ze vsichni, co se tu k tomu vyjadruji musi mit forum tak nejak radi. Jsem si jistej, ze i Ypousovi tady na tom zalezi.

 

Ypo? Ten tu přeci dávno není. Opakovaně spáchal rituální sebevraždu a ten poslední pokus mu vyšel. Dobrou zprávou je, že má mladšího bráchu, a tomu taky občas pěkně jebe :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...