Jump to content
maposp

Pomoc s identifikací

Recommended Posts

Zdravím, neumím azbuku. Můžete mi pomoct s identifikací o jaké se jedná hodinky? Přópadně jestli má cenu je nechat opravit? Mají jen nějakou drobnou vadu, možná v pérku. Jdou vždy jen chvíli.

Díky

post-33168-0-80234600-1536416595_thumb.jpeg

Luč

Skus dat vycistit, mozno su len zasvinene.

pokud to není rodinná památka, tak to jsou vyhozené peníze,

anebo by si na nich mohl zkusit hodinařinu, rozebrat, shodit ručky a číselník, vyfoukat, vykoupat v benzínu, koupit olej a mazáček, a mazat ložiska tak dlouho, dokud

hodinky nepůjdou.

ten pocit, když se zadaří je k nezaplacení, a když se nezadaří, tak jsou tu ještě hodináři, nebo popelnice

nepůjdou normálně

Jestli se vyplatí oprava, těžko říct. Pokus ty hodinky bereš jako kšeftovní artikl, na kterém bys chtěl něco vytřískat, tak určitě ne. Jinak hodinky vypadají dobře, zlacení vypadá, že drží, sklíčko není prasklé, a pokud se někomu líbí k nošení, proč ne? Mechaniky dnes za pětikilo nekoupíš.

Budou mít  strojek Luč 1800 (bez inkabloku) nebo 1801 s ním který,  je odolnější. Takže   s největší pravděpodobností, je tam také ulomená setrvační hřídel protože na to trpěli opravdu hodně. 

Edited by Jiří9

Přesně :wine: J.

Edited by Jiří9

Ahoj, mohl bych požádat o identifikaci hodinek, které jsem náhodou získal. Nějaké info jsem si dohledal, spíš mi jde o jejich přibližné stáří a jak moc originální jsou. Celkem mne nadchli, ale bohužel po natažení chvíli jdou a pak se zastaví. Takže je musím někam vzít na opravu. Poradíte mi nějakého dobrého opraváře v Praze? A ještě dotaz, byli tyto hodinky vodotěsné? Předem moc děkuji za informace.

post-63769-0-07399000-1536743998_thumb.png

post-63769-0-34717200-1536744003_thumb.png

80. léta, vypadají v původním stavu. Ano, vodotěsné byly (né byli).

A značka Vostok.

Edited by Karlos

Dokaze mi k nim nekdo neco napsat? Prinesl kolega pozustalost a ze vseho srotu bylo tohle jediny trochu zajimavy..6606793c1f7ad90e1d76aec697c7bc89.jpgdce2a0c7fdae42a296fccff2da3bce38.jpg

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

Zapomnel sem napsat prosim a dekuji ;)

A co bys chtěl slyšet? Třeba že mají řemínek z hodinek Prim Sport, možná ho po tobě někdo bude chtít. :)

Stačí do googlu napsat Vostok Amphibian 2209 a najde se toho dost.

Omrkni to a udělej pro nás takové malé představení svých hodinek se základními informacemi.

Rádi se dozvíme něco nového. Jen si chodit pro informace je nůůdáá.

Edited by Karlos

Tak uz sem zase chytrejsi... Ja si neuvedomil ze to cislo neni vyrobni ale oznacuje model/kalibr. Jeste nejsou moje, trochu vaham.. nabizi mi je za cca 300kc.. Jestli je vemu tak se pak pochlubim vic. Tes jsou v nalezovim stavu - reminek ulepenej rozpadajici se, bahynko v záhybech. Ale po natazeni se rozbehly

Za tři kila jsou pro radost fajn. Vyčisti je, nalešti sklíčko, já už se těším na fotky.

Za 3kila bych do to sel, preci jen je to starsi verze Amfibii a v peknem stavu...to bych te o ne klidne pripravil pokud by te omrzely...

Vývozní varianta s popisem latinkou. Pravděpodobně pro německy mluvící země (DDR, možná i NSR pokud se tam vyvážely) byl zvolen název Wostok s dvojitym v, aby to němečtí soudruzi nečetli Fostok ;-).

Za 300 je to zadarmo a sou v pěknem stavu.Podiv se na ebay za kolik se prodavaj :-D Od 2 do 4tis ;-)