Jump to content

Recommended Posts

  Na internetu se objevily Seiko Turtle s podivným původem. Vypadají jako skládačky originálních Želv a dotaz na ně padl už i zde na fóru. Protože na fotkách vypadají vcelku zdařile, rozhodl jsem se jedny pořídit a udělat srovnávací vlákno. Ze zkušenosti jsem tušil, že na fotkách prodejce budou originální Seika. Pozornému oku však neunikne, že mezi ně je přidána i jedna či dvě fotky reálných hodinek. I na nich vypadají velmi dobře, ale cena je cca 6x nižší než Seiko tyto modely nabízí. Je to replika, nebo z 90% skládačka z originálních dílů? Mají opravdu japonský strojek a WR 200 metrů jak prodejce uvádí?

 

Toto vlákno jsem se rozhodl udělat hlavně z důvodu, aby někdo z méně znalých nenaletěl třeba na Aukru a tuhle kopii, skládačku, sám nevím jak je nazvat, nekoupil za daleko vyšší cenu, vydávanou za cenu pravých hodinek Seiko.

 

Hodinky přišly v originální krabici s origo návodem. Po otevření na mne vykoukly Želvy zabalené do fólií. Co to sakra je, vidím normální Seika. Úmyslně jsem objednal verzi coke, abych měl přímé srovnání. Odstranil jsem fólie s myšlenkou, že někde něco nemůže být košér. 

 Tak se na ten kousek pojďme společně podívat trochu blíže a rovnou jej porovnejme s originálními Želvami

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brutálně promazáno. Primfanatic se jako obvykle chová jako debil. Nic nového. Daemonultimate, prosím, pokračuj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chtěl jsem text proložit fotkama, ale telefon nahraje dvě do textu a pak vynuluje text. Musím tedy nejprve přidat text a samostatně nahrát fotky. Škoda.

 

Pouzdro

  Nezpozoroval jsem žádný rozdíl v tvaru, velikosti, materiálu, ani v povrchové úpravě.

 

 

Korunka

  Manipulace s korunkou, závit, změna poloh, nastavení u obou kusů bez problému

 

Dial

  Jednotlivé indexy jsou méně bachraté než na originálech Seiko. Také označení mikropísmem u indexu šedté hodiny neodpovídá.

Originál Seiko  4R36-0474R2

Čína  NH36-336LT

 

Ručičky

  Totožné.

 

Lumi

  U originálů asi nemusím popisovat, svítí až do rána. Čínský po nasvícení svítí stejně, ale rychleji síla svitu opadává. I tak svítí až do rána a odečet času je na nich bezproblémový. To mě dost překvapilo.

 

Dýnko

  Zdají se mi totožná, všechny údaje souhlasí a ani ve zpracování nevidím rozdíl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luneta

  Na první pohled rozdílný lumi bod na dvanáctce. Na originálech je zapušťený, na čínskym kusu je jako nepatrně vyvýšená špendlíková hlavička. Jestli někdo haníte chod lunety na Seikách, tak věřte, že to je pohádka. Na čínskejch hodinkách je luneta hrozně volná. I tak ještě z posledních sil dokáže běžet po indexu v doprovodu zvuku rozbitého setrvačníku.

 

Tah

  Originál Seika mají tah přesně spasovaný a sponu s divers extenzí. Čína má články tahu volnější a sponu z řady Seiko 5. Koncovky tahu plné a přesně zapadající do pouzdra. Povrchová úprava je horší, ale za tu se stydět nemusí. Celkově tah chrastí tak, že by se to miminům určitě líbilo.

 

Strojky

  Originál Seiko

4R36 chodí mi v rozsahu 6-8 s denně do plusu

  Čína

NH36, denní odchylku jsem nezměřil, za týden udělaly ve winderu -4, velké štěstí zrovna na tento kus a rozhodně to nebude pravidlo

 

Wr

Origo Seika v pohodě, ale čekal jsem problémy u Číny. Tvrdí 200m, tedy potápění s přístrojem, což jsem netestoval. Ale hodinky jsem nejprve prohnal změnami horké a studené vody, přímou sprchou na korunku a dýnko. To jsem se před tím raději pokusil dotáhnout, ale nešlo to. Hodinky to přežily. Uvázal jsem je na provázek a nechal týden potopené na dně sudu. Přežily bez zamlžení sklíčka.

 

Celkový dojem i kvalita hodinek nesnese přímé srovnání s originál Seiko. A to by bylo velmi špatné vzhledem k rozdílným cenám. Pro nás je důležitá další věc, když si dám na ruku originál Seiko, je to skvělý pocit. Jedny mám už pár let a ten pocit přetrvává. U Číny nic, další věc je štěstí nebo smůla, co vám vůbec přijde. Ale dokážu si představit, že se někdo nachytá a koupí někde v bazaru Čínu třeba za čtyři tisíce. Přitom rozdíly jsou patrné na první pohled. Minimálně jedna jistota je, lumi bod na dvanáctce a nemusím je brát vůbec do ruky.

 

Závěrem konečně ty fotky.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čína má tady dost křivě armovák a datumku (pokud zrovna nezačala překlápět teda).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano ten je dost křivě, ale to je štěstí, že ty origo jsem vybíral osobně. Nebral bych to jako rozdíl, na kterém se dá stavět. No a datumka, podívej na první i druhou fotku origo.

Edited by Daemonultimate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tam je vidět, že tam nacpou cokoliv. Jenom želv delají x modelů, většinu ze všeho možnýho. Neexistující modely nejsou tak nebezpečný, jako totožný.

Schválně jsem vybral dva nejtotožnější kusy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...