Přejít na obsah

Odysseus


garyfisher

Doporučené příspěvky

To bude spešl rukavice ALS s bradavicí na prstu ( :) ).

 

Jestli bude příležitost, mrknu na ně naživo a podám report.

 

Mě teda hodně bere nejen zpracování, ale i konstrukce náramku a spony, to je prostě top level.

 

post-30813-0-79111300-1572604118_thumb.jpg

 

post-30813-0-86155500-1572604157_thumb.jpg

 

https://www.fratellowatches.com/a-lange-sohne-odysseus/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 49
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 3 týdnech...

Osobně mě Odysseus nic moc neříká, když vidím jak se do tohoto segementu teď všichni cpou, např. nedávno BR a dalších (teď ideálně v modré) nevím no...  Lange obdivuju, obyčejné Saxonie thin, chrono 1815 nebo Zeitwerk vše krásná práce. Dali by jste také přednost RO nebo Nautilům?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před touhle první generací určitě. Ale kdyby byla druhá generace povedenější, tah skutečně integrovaný, a měla výraznější ALS DNA, lákala by mne naopak víc než AP-RO nebo PP-N (ty jsou moc provařený, viz VIP vlákno). Ze stejných důvodu mě víc láká i VC-O nebo GP-L.

 

:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu ALS DNA beru zpět, před chvilkou jsem koukal na video Chopard Aloine Eagle a pomotalo se mi to. Cifr i ručky Odysseů mají ALS DNA dostatek a jsou super. Potíž je v podstatě fakt jen v napojení tahu, tenkým rámečku kolem skla a v asymetryckým pouzdru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jéje :)

 

Kouknul jsem všechny volně dostupné fotky i videa a pořád si myslím, že na rozdíl od ikonických modelů s integrovaným tahem, které tvoří organický celek a u kterých náramek plynule přechází do pouzdra, jsou tyhle hodinky složené ze tří částí, které spolu nekomunikují úplně ideálně: 1) relativně široký náramek s pseudointegrovanými koncovkami (skvěle zpracovaný se skvělou sponou), 2) nožky mající nepatrně jiný vnější úhel než má rozšiřující se část náramku, odpíchlé navíc od pouzdra zahloubenou fazetkou, 3) kulaté pouzdro s rozměrnou ochranou korunky a tlačítek a měnící hodinky z ánfasu na asymetrickou levou kulatou a pravou polštářkovitou část. Tyhle tři celky, jakkoli famózně zpracované, spolu nesplývají, oko "drhne" v místech jejich napojení. Třeba je to úmysl, ale mně by to být dr.Sphinxem vadilo :D

 

Edit: když už je řeč o tvaru pouzdra, asi není náhodou, že nejoblíbenější sportovní hodinky s integrovaným tahem nemají pouzdro resp lunetou kulatou, ale oblé obdélníkovou, oble čtvercovou nebo šestibokou nebo osmibokou. Kulaté jsou Constellation a nemají takový úspěch.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Kdybych si chtěl pořídit sportovní hodinky v dané cenové tak bych sáhl po některých už jmenovaných.

Souhlasím že na fotkách minimálně působí nevyváženě.

Připadá mi že lumi na takové hodinky nepatří a degraduje je. Myslím že LAS nemá sportovní hodinky zapotřebí.

Jako by měli krizi středního věku a zatoužili po něčem co mají ostatní i když to vlastně sami nechtějí.

A nebo nastala chvíle kdy oblekovky kupuje už jen málo kdo a platit účty musí i LAS.

Já kdyby chyby měl bych ty prachy koupím si od nich klasiku a budu se cítit že mám dospělý hodinky a nepotřebuju s tím plavat a koukat na to ve tmě na záchodě:-) Ale každej je jinej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zavolali mi z Langeho butiku, ze si mam prijit vyzkouset ty jejich ocelovy potvurky, tak se s vama podelim o dojmy.

Odysseus jsou prezentovany jako sportovni hodinky. Podle me jsou spis business/casual. Nejsou to tooly, jen proste hodinky na kazdy den.

Jak jsem se z fotek desil navaznosti tahu na pouzdro a k nozkam, v realu to vubec neni tak hrozny. Neni tam ta cistota integrovanyho tahu, ale da se s tim zit.

Rozmerove jsou subjektivne spis mensi, coz neni vubec na skodu. Zabiraji na ruce znatelne min mista, nez treba VC Overseas nebo 41mm RO. Tah je pekne zpracovany, clanky jsou docela tenky a celkove jsou hodinky docela lehky.

Strojek nekomentuju, to je proste Lange. Jen funkcnost - tezky rotor natahuje s obrovskou efektivitou a tlacitka na preskakovani dne a data jsou vyborne integrovana do pouzdra a pracujou s prijemnym odporem, takze neni treba mit strach z nechteneho zmacknuti. Navic davaji pouzdru atypicky tvar a vubec nepripominaji nadory jako na fotkach.

Cifernik je moc hezky zpracovany. Zrnita struktura u stredu je podobna te na JLC Polaris, jen nevypada tak levne. Indexy jsou na muj vkus dost drobne, ale celkove je citelnost velmi dobra.

Od zacatku tohoto tydne se da zapsat na wishlist. Poptavka vyrazne prevysuje nabidku, takze cekat se bude docela dlouho, ale libi se mi Langeho system na potlaceni sedeho trhu - kazdy se muze zapsat pouze jednou a jen u jednoho AD. Jasne, smelinarum to nezabrani v naslednem prodeji, ale udelaji to maximalne jednou, takze se ve vysledku dostane mnohem vic hodinek driv k tem lidem, kteri si je opravdu chteji nechat pro sebe. Ve chvili, kdy se nekdo bude chtit zapsat u vice nez jednoho AD, bude z databaze vyskrtnut a nedostane ani jedny :)

post-1684-0-75500200-1582376001_thumb.jpeg

post-1684-0-17031100-1582376013_thumb.jpeg

post-1684-0-45624100-1582376024_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...