Jump to content

dr.sphinx

Member_50
 • Content Count

  2,778
 • Joined

About dr.sphinx

 • Rank
  chronobák

Profile Information

 • Pohlaví
  Neuvedeno
 • Fanoušek značky
  ČSSSR (ČitizenSinnStowaSeiko♛)

Recent Profile Visitors

6,569 profile views
 1. Přiznám se, že bych si předem fakt nevsadil na to, že zrovna tohle bude u "železného chodítka" takový kámen úrazu Hned půjdu napsat do Lange, ať s okamžitou platností začnou vyrábět Saxonia Dünn!!!
 2. Já se hlásím, že je mi to sympatické. A kdyby dal český výrobce na cifr "křemen", vadit mi to taky nebude. Mimochodem, když už bych musel vybrat nějaký ciferníkový jazykový faul, je to breguetovské "swiss guilloché main" - kdyby tam SWISS bylo taky francouzsky, tak by to synové oligarchů asi nerozklíčovali. edit: pokud pominu celkovou buranskost potřeby to na beguetí cifry vůbec dávat, ale to je už fakt na jiné téma.
 3. Navíc ten panáček ukazuje čas (cca 18:12 ). Asi před dvěma týdny jsem měl taky možnosti si sáhnout. Překvapení: "skorohublot" šroubky na obvodu pouzdra u horní lunety nejsou jen manýra, ale mají funkci: díky rozměrům ciferníku je třeba jej osazovat zeshora, šroubky pak drží sklíčko a příslušnou část pouzdra. (fotka vskutku otřesná, fakt jen pro představu) Dýnko je naklapávací, hodinky mají kruhový průhled pouze na setrvačku a chápu, že přesné osazení by se asi nedalo se šroubovacím dýnkem dobře technicky realizovat, nebo by uchycení muselo být bajonetové (jen můj dohad). 5ATM. Galvanoplastika cifru je frajeřina, sice už jsem zase zapomněl, jak se to dělá, ale tenounké plastické indexy, které vypadají jako aplikované a přitom nejsou, to je prostě zajímavý. Překlápěčka s odolně vyhlížejícím mechanismem, jehož přužící část je provedena jako logo značky je naprostá bomba, nevybavuju si, že bych to viděl jinde (možná nějaká HH?) (instáč bohematic) ciferník někomu vyhovovat může, někomu ne, to je prostě individuální. Designové zdroje jsou tam jasné, mně se třeba docela líbí ta sutnarovská datumovka jak z nějakého měřáku, zase se mi naopak moc nelíbí ta vnitřní "fousatá" stupnice, která je třeba jen estetický prvek (chápu, že ten obří cifr je potřeba vizuálně vyvážit), ale i tak mě trochu mate. Vteřinovka je hezká. Došlo i k nějaké cenové korekci, takže se nečerněné modely dostaly pod jistou magickou hranici. V promo článku ve Forbesu jsem si přečet, že míří především na chlapy z Česka, kteří už "pár hodinek mají a teď chtějí něco limitovaného, výjimečného a s duší." Já jsem na tohle šíleně alergickej, je to až takový prokopovský (kdo to nemá od nás, je stádní ovečka a sběratel bezduché konfekce). Ano, je to moje přepjatá reakce, ale já jsem na tenhle marketingovej úhel pohledu citlivej i jenom v zárodku. Abych to shrnul: ty hodinky mají opravdu co nabídnout ve smyslu jednotlivých užitných vlastností, jako celek si nejsem jist - ale tohle nejsou hodinky s cílovkou klasický chronomagor a taky chápu atraktivitu produktu, který vychází z místních reálií.
 4. Tak do čtvrtice. OP39 stejně nechcete, každý ví, že je to jen přestupní stanice k DJ, ne?
 5. Eště zkusme. Klidně jen nákup bez výměny.
 6. Stíhám, ale nestíhám. Asi tak +15, začněte klidně beze mě, moje blbost. Pardon.
 7. Zapomínáte ještě na literaturu (nemyslím jen starší, třeba Sorokin s Pelevinem dobře píšou i o zběsilé současnosti) a našlo by se plno dalších věcí. Ohledně arogantních alkoholiků si s nimi taky myslím nemáme co vyčítat. U věcí, co jdou mimo kulturu, bych se s H. zřejmě shodl (v současnosti by o témata nouze nebyla), žít bych tam z miliónu důvodů trvale nechtěl. Lidi jsou nakonec v podstatě všude stejní, ačkoli by se asi dalo obecně říct, že je jejich historie poměrně efektivní v tom, dostávat ze společnosti to nejhorší. Taková ta arogantní nafouklost patrná zejména mimo Matičku Rus je taky na zabití, i další věci. No nic. Chaykin je obecně moc zajímavej hodinář, pro mě by to sice taky nebylo (ta marťanská tematika mě vůbec míjí a nejsnáz si ty hodinky dovedu představit na ruce nějakého ruského technooligarchy), ale pokud má právo na život a obdiv třeba MB&F, buďme fér. Je to docela atraktivní futuristická kuriozita.
 8. K první fotce - mám pocit, že existuje i jednodušší způsob, jak dostat na ruku hodinky + 2 ručičky.
 9. Ačkoli v - doufám rozumné - míře tepu do Seika, jak můžu (což ale mimochodem znamená, že mi na značce záleží, kdyby to tak nebylo, nebudu se obtěžovat), snahy o evoluci základních mechanických řad mi v principu nevadí. Jasně, je tam plno (většina?) střel mimo branku, ukončení SKX legendy mi taky jde proti srsti, ale i přes velkou bžundu v příspěvcích výše si dovedu představit, že chytrá diverová Horákyně, o které se bavíme, bude mít určité kouzlo. Zejména pokud se podaří je udělat přiměřeně tenké.
 10. No a proto pan Pouzdro vypadá tak sklesle. Zaprvé bez Lunety zase víc připomíná rozšláplý houno, a navíc se mu hůř schovává, že má šejdrem vercajk. Jsem pořád romantik, @AndyAaron? edit: ještě trocha romantiky: prostě 5KX ojely Alpinisty - nebo naopak.
 11. Vypadá to holé diverové pouzdro nějak sklesle - jeho rozchod se slečnou Lunetou byl asi dost drama.
 12. Co s tím stavem dělat ale nikdo moc neví (pokud pomineme extrémisty na obou stranách a neslavně proslulé historické pokusy něco někde nějak čistit). Kde jsou dneska devadesátky a "konec historie" nebo "It's the economy, stupid" a představa, že když se bude nadkritický počet obyvatel mít přiměřeně dobře, nebude mít nikdo potřebu mlátit se (v lepším případě jen) po hlavách nacionalistickými, identitními, třídními, atd. koncepty. Jinak jsem se samozřejmě vyjádřil blbě - součástí "velké" historie se samozřejmě stane všechno, co se stalo, bez ohledu na motivaci těch událostí. Ale pochopili jsme se
 13. Ano, ale jejich situace není zpravidla výsledkem nějakého multi-kulti šílení, ale "velké" historie - o to mi primárně šlo. Jinak máš pravdu - v měřítku státu je nějaký lepší absolutismus bez národnostních tenzí (ale ono když se člověk podívá blíž, tak to s tou homogenitou historicky tak slavné není a nebylo, rozdíl tkví opět v tom, že bylo možné se s ní brutálně vypořádat) určitě akceschopnější, ale nejsem si jist, že bychom v takových dobách chtěli žít - pokud bychom se teda dobře nenarodili
 14. Jj, na krvavé evropské historii je to konstruktivní využití zrdojů relativně etnicky homogenních států vidět obzvlášť dobře. Disclaimer: debata o multikulti je přeci jen něco jiného a netvrdím, že jsem nekritický zastánce. Kořeny těch problémů ale souvisí s úžasnou koloniální érou (rovněž praktikovanou těmi idealizovaými relativně homogenními zeměmi) a třeba Francie se se svojí docela liberální přistěhovaleckou politikou pár desítek let zpět částečně snažila postavit se koloniálnímu dědictví čelem. Že to bylo pro dobrotu na žebrotu je ale bohužel už opět jiný příběh. Co je dneska šilené je extrémí nároková politika idenit, která zaprvé v důsledku svojí agendě spíš škodí, zadruhé je velký akcelerant mnoha patologií, o kterých se tu bavíme.
×
×
 • Create New...