Přejít na obsah

XIIVI


beeman

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nene, tak to neber, díky tomu, že to zvětšené, to holt vyvolává vzpomínky hluboko uložené.
Hodinky v ruce by to v žádném případě (asi nejspíš) neudělaly.

Každopádně zpátky už to vzít nemůžem. Zvláštní je, že mosazná luneta nechala vzpomínky v klidu spát...

no, on se ještě najde někdo, kdo to zhodnotí z nadhledu, doufám že veskrze pozitivně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pobavil jsem se panove 😄

na lunetu mozna neco zkusim, ale myslim, ze se tam hodi tak maximalne minutove indexy, pripadne nejaky napis, ale to si necham na priste

ted jsem bojoval s vyrobou nozicek na CNC, na tom mym prtavym, no jako jde to, ale do bronzu se musi jit sakra pomalu, takze vyroba jednech nozicek (na hrubo s nutnosti finalniho rucniho opracovani) by trvala cca 10 hodin, toho masa je tam moc, to je prilis dlouha doba i na me 
zkusil jsem to, ale tudy cesta nevede, stalo me to jenom dva dny a dve noci a furu zlomenych 2mm frezek 🙂

musel jsem to prehodnotit a vymyslel novy plan, tak snad to bude lepsi 😉

ted maluju, programuju pro CNC box na hodinky, bude z masivu, z jednoho kusu, teda ze dvou ofc, spodek a horejsek, jeste ladim rozlozeni jednotlivych komponent

 

box.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak vsechno uplne jinak, nejake drevo jsem sice nasel, ale spatneho rozmeru, z preklizky se mi to delat nechtelo, tak jsem se jal zprovoznit 4tou osu na CNC, nebylo to nic jednoduchyho, Linux je pro me spanelska dedina, ale k veceru se to povedlo a facha perfektne
s hrozou jsem ale zjistil, po tom, co jsem si jeste udelal novy pripravek, ze klesitiny na 4te ose jsou sejdrem, jenom ty zuby, jinak hlava je presna, zitra ji uplnu do soustruhu a srovnam, snad nebude problem
takze dnes jsem vlastne neudelal vubec nic, takovych dni, kdy mam stejny pocit bylo ale uz hromada 😄
nejhorsi je, ze uz mam vyzkousen a odladen nejaky vyrobni postup a tim, ze jsem zprovoznil 4tou osu, budu spoustu veci predelavat 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dytjo, normalne bych zasel k nam do knajpy, zmatlal se jak zakona kaze a druhy den bych mel jiny starosti nez hodinky 🙂
ale ted jsem v pasti, doma nic nemam, pac doma me to neba, v dilne by to slo, ale rano by mel nasli omotanyho v soustruhu, takze tam radeji jezdim autem, mozna pujdu zitra zkontrolovat karavan a neco si tam sebou prinesu 🙂
spi se v nem velmi lahodne 😉

problem, s kterym se potykam je, se zkusenstma prichazi touha po perfekcionalizmu, metodou pokus-omyl se dostavam k stale lepsim vysledkum a lepsim postupum, nedokazu si rict, ze takto to uz staci, jakmile vidim, ze by to slo lepe, tak jdu do toho, stoji to hrozne casu, hodne nezdaru, ale porad me to posouva dopredu a vysledek je cim dal tim lepsi, no kdo by odolal 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a dnesni ftipna historka 🙂
asi pred tejdem jsem koupil 8mm kulatinu CuSn8 (3 metry) bronzu pro vyrobu korunek, pustil jsem se s vervou do toho a kdyz uz jich bylo polohotovych cca 20 (vsak kdyz mam vsechno nastaveny, tak jedu ve velkym 🙂 ), rika mi kolega, ze je to nejaky svetly, ne?
I jsem porovnal barvu a vono to mosaz, kurna

Tak jsem dnes objednal dalsi a v pruvodnim dopise popsal tuto zmylku, nacez mi pani vola, ze jim zrovna prisla objednavka na 8mm kulatinu mosaze, ale ye ji nemuzou skladnici od rana najit (posledni kus), tak ted uz vedi, kde je 🙂

Ja uz ji rozrezal na kousky, tak ma pan smulu, nevim, co s tim budu delat, na hodinky mi zatim mosaz nesmi 😉

249A010E-9F44-4D26-82F5-2040800FF675.jpeg

Upraveno uživatelem beeman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...