Jump to content

Atelier Jeronimo - hodinář


Vit

Recommended Posts

Jarka musím pochválit nejen jako leštiče (viz zde), ale i jako schopného hodináře.

Zatím mi opravil ruské kapesní hodinky, ale už mám u něj i jedny náramkové.

Super přístup, vřele doporučuji.

 

post-1538-0-55524900-1575227271_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Je mi ctí napsat recenzi i tady 🙂.
Mám tady pro Vás krátký příběh, který se opravdu stal.
Pořídil jsem si z druhé ruky Longinges Hydroconquest z roku 2015. Za tu dobu ještě neměli servis a tak jsem po mnoho doporučeních oslovil Jeronima, zda se toho neujme.
Štěstí mi přálo, protože byli téměř před stop stavem přijímání hodinek do servisu, který následně druhý den po domluvě vyhlásil a pověsil na své stránky.
S cenou za servis jsem po zjištění ceny u AD počítal podobnou, ale o trošku nižší cenu. Jeronimo mě překvapil podruhé a to hodně pěknou cenou za servis. V tu chvíli jsem věděl, že jsem udělal dobře.
Vše probíhalo v pořádku, Jeronimo mě o všem co na nich udělal, informoval, včetně foto a video dokumentace.
Hodinky se mi vrátily ze servisu a já byl opět šťastný, že jsou u mě a na další servis je pošlu za 5-6 let.
To bych ale nebyl já, kdyby se mi něco nestalo.
Několik dní na to, co se mi vrátily ze servisu, si v koupelně chci udělat koupelofku a hodinky předtím nasazuji na NATO. Ve chvíli kdy si je chci zapnout, se to stane……..jakoby se zastavil čas, srdce přestalo bít….hodinky spadly na kachle v koupelně.
Zhruba po 2 sekundách kdy jsem je rychle ze země zvedl, zjišťuji že jsou v pohodě a říkám si, že si je raději dám na tah, protože mi hodinky při zapínání na tahu nikdy nespadly.
Při nasazování tahu zjišťuju, že je to v prdeli…….koncovka na dolní straně pouzdra nejde nasadit.
Oblil mě pot, zástava srdce proběhla podruhé…..
Rozdýchávám to, dávám zpátky na NATO a uvažuju, kolik stojí nové pouzdro…..
Píšu svému princi na bílém koni, který mě určitě zachrání (čti Jeronimovi), vymýšlíme během chvilky možné verze, co se mohlo stát, jestli se nožka ohnula, jestli není jen odřená a proto nejde koncovka nasadit…..po pár minutách máme jasno, bude to chtít líznout bruskou a bude to zase OK (nic co by nešlo rozleštit 😃).
Po několika dnech mi dává Jeronimo dobrou zprávu, nožka líznutá, znovu jde nasazovat koncovka a já jsem šťastný a vím, že takto neopatrný jsem byl doufám naposled.
Takže, všem, kteří ještě neví, komu svěřit své hodinky na servis, zde je moje odpověď: JERONIMO!!!
Děkuji moc za pomoc a děkuji všem, kteří si udělali tu minutu čas a přečetli až sem 🙂
PS: když začíná být venku zima, přehazujete na řemen?

image0.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Myslím, že Jarda by si zasloužil vlákno v recenzích hodinářů, tam jsem ho nenašel, tak píšu alespoň sem.

Musím pochválit za kvalitně odvedenou práci, vše dle domluvy, v předem dohodnutém termínu. Komunikace, byť jen psaná, úžasná a ochota prakticky bezbřehá (nejsem snadný zákazník).

👍

 

Link to comment
Share on other sites

Naprostý souhlas, Jeronimo mi měnil kdysi sklíčko za safír, naprostá paráda. Jak odvedená práce, tak i způsob komunikace i rychlost. Víc takových


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Taky se pripojuji. Kdyz cokoli resim s hodinkami, tak se vzdy s duverou obratim na Jardu. Ochota, profesionalita, rychlost a dobre kafe, to je zaruka dalsi navstevy :)  Diky

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Je mi ctí napsat recenzi i tady 1f642.png. Mám tady pro Vás krátký příběh, který se opravdu stal. Pořídil jsem si z druhé ruky Longinges Hydroconquest z roku 2015. Za tu dobu ještě neměli servis a tak jsem po mnoho doporučeních oslovil Jeronima, zda se toho neujme. Štěstí mi přálo, protože byli téměř před stop stavem přijímání hodinek do servisu, který následně druhý den po domluvě vyhlásil a pověsil na své stránky. S cenou za servis jsem po zjištění ceny u AD počítal podobnou, ale o trošku nižší cenu. Jeronimo mě překvapil podruhé a to hodně pěknou cenou za servis. V tu chvíli jsem věděl, že jsem udělal dobře. Vše probíhalo v pořádku, Jeronimo mě o všem co na nich udělal, informoval, včetně foto a video dokumentace. Hodinky se mi vrátily ze servisu a já byl opět šťastný, že jsou u mě a na další servis je pošlu za 5-6 let. To bych ale nebyl já, kdyby se mi něco nestalo. Několik dní na to, co se mi vrátily ze servisu, si v koupelně chci udělat koupelofku a hodinky předtím nasazuji na NATO. Ve chvíli kdy si je chci zapnout, se to stane……..jakoby se zastavil čas, srdce přestalo bít….hodinky spadly na kachle v koupelně. Zhruba po 2 sekundách kdy jsem je rychle ze země zvedl, zjišťuji že jsou v pohodě a říkám si, že si je raději dám na tah, protože mi hodinky při zapínání na tahu nikdy nespadly. Při nasazování tahu zjišťuju, že je to v prdeli…….koncovka na dolní straně pouzdra nejde nasadit. Oblil mě pot, zástava srdce proběhla podruhé….. Rozdýchávám to, dávám zpátky na NATO a uvažuju, kolik stojí nové pouzdro….. Píšu svému princi na bílém koni, který mě určitě zachrání (čti Jeronimovi), vymýšlíme během chvilky možné verze, co se mohlo stát, jestli se nožka ohnula, jestli není jen odřená a proto nejde koncovka nasadit…..po pár minutách máme jasno, bude to chtít líznout bruskou a bude to zase OK (nic co by nešlo rozleštit 1f603.png). Po několika dnech mi dává Jeronimo dobrou zprávu, nožka líznutá, znovu jde nasazovat koncovka a já jsem šťastný a vím, že takto neopatrný jsem byl doufám naposled. Takže, všem, kteří ještě neví, komu svěřit své hodinky na servis, zde je moje odpověď: JERONIMO!!! Děkuji moc za pomoc a děkuji všem, kteří si udělali tu minutu čas a přečetli až sem 1f642.png PS: když začíná být venku zima, přehazujete na řemen? image0.thumb.jpeg.e5c8b226cacc77754cef5367ad8cde8e.jpeg

Je hezký, jaks rozumně počítal, že ti 5-6 let Hydry vydrží


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Ještě jednou velký dík Jardovi za vdechnutí života do hodinek, které si můj děda pořídil ve čtyřicátých letech. Já jsem si po cca 35 letech co ležely v šuplíku a nebo někde jinde řekl, že by byla škoda je nechat spát a po servisu u Jardy musím říct, že nelituju. Věnoval jim příkladnou péči a mě udělal velkou radost. Jak jsem Jardovi řekl, měl jsem druhé Vánoce 😄 Děkuji a naviděnou.

 

 

 

20240211_132534.jpg

20240525_052659.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...